Durvju skaņas izolācija

Iekšdurvis, kā jau to norāda to nosaukums, ir paredzētas, lai atdalītu telpas viena no otras, norobežotu telpu. Taču papildus estētikai tām jānodrošina arī atbilstoša skaņas izolācija.

Ja ielas troksnis traucē koncentrēties, iespējams, ir vērts nomainīt balkona durvis pret skaņu necaurlaidīgākām.

Ērti cilvēka ķermenim 30-50 dB, augstāks līmenis tiek uzskatīts par kaitinošu. Logu un durvju funkcija ir aizturēt troksni telpā un neļaut telpā iekļūt skaļiem trokšņiem.

Durvju skaņas izolāciju reglamentē vairāki dokumenti: GOST 26602.399 "Logu un durvju komplekti. Skaņas izolācijas metode"; SNiP II-12-77 "Aizsardzība pret troksni"; SNiP 2.08.01-89 "Dzīvojamās ēkas". Piemēram, 30 decibelu ( dB ) trokšņa līmenim jābūt pietiekamam dzīvojamās telpās dzīvokļos, bet ne lielākam par 60 dB, piemēram, veikalu skatlogos un lidostu zālēs.

Durvju klasifikācija

Dažādu veidu durvis nodrošina dažādas skaņas izolācijas pakāpes. Plastmasas salokāmās durvis ir vissliktākās ārējā trokšņa slāpēšanas ziņā. Arī no ( retāk koka vai plastmasas ) līstēm izgatavoto rullo slēģu durvju skaņas izolācijas īpašības nav pārāk labas.

Salokāmās durvis, iespējams, ir vismazāk skaņu izolējošais risinājums.

  • Movi rūpnīcas Idra durvis, ko izstrādājusi Studio Tecnico Movi
  • Door One / L no rūpnīcas Door 2000
  • Durvis EMME 10 PIEGO LACCATA no rūpnīcas SJB
  • Elegance split folding 01 no FOA

Movi Idra durvis, ko izstrādājusi Studio Tecnico Movi.

Paneļu durvju skaņas absorbcija lielā mērā ir atkarīga no to konstrukcijas. Pilnīgi veca tehnoloģija ( līstes un koka karkass, kas pārklāts ar lokšņu materiālu, kas līdzīgs kokšķiedru plātnei vai MDF ) samazina skaņas absorbciju, jo tajā ir daudz dobumu. Dažos gadījumos troksnis tiek pat pastiprināts ( rezonatora efekts ).

Lasīt arī  Iekšdurvju iegāde: procedūra

Pilnīga skaņas izolācija. Visās telpās nav obligāti jābūt skaņu necaurlaidīgām durvīm. Izvēlieties tās telpas daļas, kurās aizsardzība pret troksni ir patiešām nepieciešama: guļamistaba, bērnu istaba, kabinets, mūzikas studija…

Attēlā: Filorei 45 rovere-wenge durvis, Garofoli.

Modernās paneļu durvju tehnoloģijas paredz iekšējās telpas aizpildīšanu ar kartonu, kas izklāts bišu stropa veidā – tiek iegūtas durvis ar labāku skaņas izolāciju. Salīdzinot ar kokmateriāliem, kartons ir mazāk elastīgs un mazāk pakļauj skaņas pārnesi.

Ja plānojat alumīnija profilu durvis, jums ir jāņem vērā to augstā skaņas vadītspēja. Taču tas aizņem aptuveni 10-15 % no durvju platības, tāpēc paša profila ieguldījums durvju skaņas izolācijas īpašībās ir nenozīmīgs. Svarīgāks ir pildījums. Ja tas ir vienstikls Durvju sasniedzamā skaņas izolācija būs ļoti zema. Izolācijas stikls ( ievietots sviestmaizē Divi, trīs vai vairāki stikla paneļi ar gaisa dobumiem ) vai arī daudzslāņu paneļi no putuplasta ( putu polistirola utt.. ) apvilkts ar plastmasas pārklājumu. Izolācijas stikla ( ar vienu stikla paketi ( ar 2 stikla paketi ) un daudzslāņu paneļa veiktspēja ir diezgan augsta, bet divkameru ( ar 3 stikla paketi ) – ) gandrīz ideāli piemērots lielākajai daļai mājas telpu.

Bīdāmo durvju skaņas izolācija ir zemāka nekā veramajām durvīm, kaut vai tikai tāpēc, ka starp bīdāmajām durvju vērtnēm neizbēgami ir sprauga.

Masīvkoka masīvkoka durvis ir ar labām ekspluatācijas īpašībām. Galu galā, jo smagākas ir durvis, jo labāku aizsardzību pret troksni tās nodrošina. Taču jebkurā gadījumā iekšējo durvju skaņas izolācija ir zema: esošais skaņas līmenis tiek samazināts par 10-20 dB.

Ļoti efektīva dubultā slēģa durvju izmantošana. Lapai no ārpuses ir izvirzītas malas ( atloki jeb "apšuvums" ) kas papildus tiek piespiesti pie rāmja plaknes, parasti kopā ar polimēru hermētiķi.

Lasīt arī  Bīdāmās starpsienas

Masīvpaneļu durvis nodrošina labu skaņas izolāciju.

Divas durvis. Skaņu absorbējošas iekšdurvis var būt pārāk dārgas. vai neatbilst vispārējam interjera dizainam. Šajā gadījumā mēs iesakām uzstādīt divas standarta durvis ar nelielu gaisa spraugu starp tām. Gaiss darbojas arī kā akustiskais izolators.

Attēlā: Puerta-3 durvis no rūpnīcas Pico Muebles.

Aizsardzība pret troksni

Ja jums mājās ir nepieciešama ierakstu studija, kas prasa klusumu ( vai jums patīk spēlēt mūzikas instrumentus un nevēlaties traucēt kaimiņus, jums vajadzētu apsvērt iespēju iegādāties īpašas durvis. Meklējiet SNiP II-12-77 trokšņa koda marķējumu. Tajā noteikts, ka specializētām skaņu necaurlaidīgām durvīm jāspēj absorbēt vismaz 26 dB ( piemēram, skaņas līmenis no ārpuses ir 50 dB, bet no iekšpuses – 50 dB ? Maksimāli 24 dB ).
Ārēji šīs durvis neatšķiras no parastajām durvīm. Lapu var pabeigt jebkurā vēlamajā veidā. Īpašās īpašības tiek panāktas, izmantojot slāņveida pīrāgveida iekšējo konstrukciju. Lapa ir līmēta, laminēta ar kokšķiedru plātni, skaidu plātni vai MDF un laminēta ar akmens vati un absorbcijas plastmasu. Slāņu skaits durvīs var atšķirties atkarībā no ražotāja. Šī tehnoloģija ļauj samazināt trokšņa līmeni par 27-42 dB. Papildus speciālajai vērtnes konstrukcijai šādām durvīm ir arī īpaši rāmji ar sliekšņiem.

Iekšdurvju piemēri uz metāla rāmja.

Ir divu veidu akustiskie rāmji: metāla un skaidu plātnes. Tās tiek izgatavotas kā dobi profili un piepildītas ar ( betonu metāla karkasam ) vai montāžas putām, lai samazinātu skaņas iekļūšanu.

Jo mazāka atstarpe starp durvju vērtni un rāmi, jo labāk. Saskaņā ar noteikumiem tam jābūt ne lielākam par 1 cm. Lai izvairītos no skaņas iekļūšanas spraugās pa vērtnes perimetru, izmantojiet gumijas profila ieliktni, kas līdzīga plastmasas logiem. Tas arī uzlabo siltumizolāciju.

Lasīt arī  Logu saskaņošana ar interjeru: kā izskatās logi Vidusjūras, skandināvu, klasiskajā stilā??

Pārliecinieties, ka vērtne ir cieši piestiprināta pie arhitektoniskajām rievām: jebkuras spraugas samazina durvju skaņas absorbcijas spēju.

  • Rashid Karim projektētās Albed gredzenveida durvis
  • Slaidas salokāmas 01 FOA durvis
  • Impronta Priscilla durvis, dizains - R & S Impronta
  • Durvis virs 18, Impronta, dizains - Michele Marcon

Albed gredzenveida durvis, dizains – Rashid Karim.

Lai samazinātu trokšņa līmeni zem durvīm, tiek uzstādīts slieksnis. Papildus parastajiem koka, plastmasas un metāla sliekšņiem ir pieejami arī īpaši termiskie un akustiskie sliekšņi, kas izgatavoti no kompozītmateriāla ar birstes tipa blīvējumu. Slieksnis ir obligāta vannas istabas durvju detaļa ( tas ir ne tikai skaņas, bet arī ūdensnecaurlaidības prasība ). Visos citos gadījumos, ja nevēlaties, lai uz tā pakluptu, varat vienkārši uzstādīt diskrētu birstes tipa blīvējumu durvju apakšējā malā.

Skaņas izolācija ar savām rokām

Var "pārstrādāt" Auduma polsterējums, dabīgā vai mākslīgā āda, mākslīgā āda, mākslīgā āda, vinila āda kombinācijā ar ( vatelīns, sintepons, poliuretāna putas ). Lai palielinātu durvju ugunsizturību, ieteicams izmantot akmens vati kā pildījumu. Vienkāršs durvju apšuvums ar koka līstēm arī var palīdzēt uzlabot skaņas absorbciju.

Neaizmirstiet par iespēju uzstādīt divas durvis vienu aiz otras. Divi visbiežāk izmantotie durvju modeļi būtu efektīvāki nekā vienas īpašas skaņas izolācijas durvis.

Atcerieties, ka tikai pareizo durvju un rāmja uzstādīšana neatrisinās skaņas izolācijas problēmu. Jāveic pasākumi, lai izolētu visu telpu: griestus, sienas, grīdu, grīdu, logus utt.

Skaņas izolācija ir komplekss risinājums: dažkārt nepietiek tikai nomainīt durvis, bet arī izremontēt sienas un skaņas izolāciju griestos. Nav pārsteidzoši, ka daži ražotāji piedāvā sistēmiskus risinājumus: līdztekus iekšdurvīm tie piedāvā arī sienas paneļus. Praktisks un skaists stils.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: