Cik daudz vietas nepieciešams durvīm, lai tās atvērtos: populāru durvju salīdzinājums

Ja durvis traucē jūsu mēbelēm, varat atteikties no durvīm, atteikties no mēbelēm vai … mainīt durvju dizainu. Šūpoles, šūpoles, salokāmās, eņģes vai bīdāmās: kas aizņem mazāk vietas??

Šūpoļdurvis

Perfekta izolācija, bet "apēd" daudz vietas. Atvāžamās durvis aizņem daudz vietas, taču vairumā gadījumu tās ir pareizais risinājums skaņas, smaku un gaismas izolācijas ziņā. Citas konstrukcijas nevar nodrošināt tādu pašu noslēgtības pakāpi. Standarta durvju vērtnes platums var būt no 60 līdz 90 cm. Attiecīgi durvju atvēršanai nepieciešamā telpa ir vienāda ar durvju platumu. Vidēji katras veramās durvis "apēd" aptuveni 1 kv. . Uzstādīšanas laikā ņemiet vērā, vai durvis tiks atvērtas labajā vai kreisajā pusē un kāds būs skats no atvērtām durvīm abos gadījumos. Nav vēlams, lai durvju vērtne būtu vērsta pret sienu.

Eņģes un aizbāžņi. Standarta eņģes atveras 110-120 grādu leņķī. Taču varat izmantot arī 90 grādu leņķa leņķus, ja durvis atrodas telpas stūrī vai ja aiz durvju vērtnes ir skapis. Alternatīvi varat izvēlēties durvju viras, kas atveras 180 grādu leņķī. Durvis var atvērt līdz pat sienai. Lapa neaizšķērsos telpu, bet tai būs nepieciešama vieta gar sienu. Lai ierobežotu vārtu kustību, var izmantot grīdas aizbīdņus. To bieži izmanto, lai novērstu durvju roktura atsitienu pret sienu.

Durvju atvēršanas trajektorijas

1 ) durvis ar eņģēm: a-aizvērtas durvis, b-atvēršanas ceļš,
2 ) turniketa durvis: a-aizvērtas durvis, b-atvērts ceļš,
3 ) locīšana uz pusēm: a – slēgtas durvis, b – atvēršanas trajektorija,
4 ) salokāmās durvis: a-aizvērtas durvis, b-atvēršanas trajektorija,
5 ) slīdēšana pa sienu: a-aizvērtas durvis, b-atvērts ceļš,
6 ) bīdāmās durvis sienas iekšpusē: a ) slēgtas durvis, b ) atvēršanas trajektorija

Lasīt arī  Aizkari

Salokāmās durvis. Atšķirībā no parastajām durvīm salokāmās durvis, kad tās ir atvērtas, salokās uz pusēm, tāpēc tās aizņem pusi vietas. Ar daļu vērtnes durvju atveres iekšpusē. Paneļi var būt vienāda izmēra vai asimetriski – viens ir mazāks, otrs lielāks. Otrais variants bieži vien izskatās elegantāks, bet aizņem vairāk vietas. Salokāmās durvis var aizņemt praktiski jebkuru atvēruma platumu, kas ir daudz lielāks par standarta 90 cm. Būtisks konstrukcijas trūkums ir tas, ka nav iespējams panākt hermētisku blīvējumu.

Attēlā: Istabas durvis Zero / 50 by Door 2000.

Ne eņģes, bet ko??

Šūpoļdurvis: arī tām ir nepieciešama vieta. Šūpoļdurvis darbojas līdzīgi kā veramās durvis, taču tās var atvērt abos virzienos – gan uz jūsu pusi, gan no jūsu puses. Šai sistēmai ir nepieciešama vieta abās pusēs, un tā ir pamatota vietās ar lielu apmeklētāju plūsmu, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas iestādēs, birojos un tirdzniecības centros. Bet arī dzīvojamā zonā šādas durvis var būt labs risinājums vietās, kur vēlaties netraucētu pāreju: starp halli un dzīvojamo istabu, dzīvojamo istabu un ēdamistabu, dušu, saunu. Paneļi parasti ir izgatavoti no stikla un piestiprināti pie speciālām svārsta eņģēm, kas iestiprinātas grīdā un griestos. Šīm durvīm nav nepieciešams rāmis.

Slīdēšana gar sienu: šauriem koridoriem. Bīdāmās durvis var izmantot, lai atdalītu dzīvojamo istabu no priekšnama vai dzīvojamo istabu no ēdamistabas. Šis risinājums ir viens no ergonomiskākajiem, ja sienas virsma nav pilna ar mēbelēm. Pastāv dažādas konstrukcijas: pirmajā gadījumā visa lapa slīd gar sienu. Otrās durvis sastāv no vairākiem paneļiem, kas ir novietoti viens otram blakus. Atvērtā stāvoklī to var novietot durvju atveres iekšpusē vai gar sienu, izvirzoties telpā tik plaši, cik platas ir durvis. Taču bīdāmās durvis arī nenodrošina labu izolāciju.

Lasīt arī  FSB durvīm pievieno ģeometriju

Iebīdāms sienā: ideāli piemērots šaurās telpās. Vietas ziņā visefektīvākā alternatīva: durvis aizbīdās atpakaļ pie sienas, neaizņemot vietu telpā. Tomēr jums būs nepieciešams sienā uzstādīt speciālu ierīci ar padziļinājumu, kurā tiks ievietota vērtne. Pati starpsiena var būt nedaudz biezāka, aizņemot vērtīgus centimetrus. Bet tas ir neliels trūkums. Vēl svarīgāk ir tas, ka siena ir jānojauc, tāpēc šis risinājums ir piemērots būvniecības vai renovācijas posmam. Taču tas cieši iekļaujas rāmī, nodrošinot nevainojamu izolāciju.

Durvju tipu piemēri

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: