Atšķirīga aizsardzība dažādiem logiem: kāda un kāpēc?

logu aizsargi jāizvēlas atkarībā no to neaizsargātības pakāpes, kas savukārt ir atkarīga no tā, kurā ēkas stāvā un kurā pusē tie atrodas.

Pagraba logi

Blanking stiklojums. Mājas logus var atvērt vai aizvērt. Pēdējais – ir drošākas. Bet ir grūti tos notīrīt, ja tie atrodas virs pirmā stāva. Dubultstikls ir ideāli piemērots pagraba logiem. Alternatīva iespēja Mazs verams logs. Papildus piesardzības nolūkos to var arī aizklāt ar režģi.

Statistikas dati liecina, ka zagļi visbiežāk mājokļos ielaužas pa logiem un balkona durvīm.

Statistika par iekļūšanas pa logu metodēm:
1. Caur sasvērtu logu 12,7%
2. Stikla izspiešana 9,3%
3. Caur neaizslēgtu logu 2,5%
4. Izsitot logu 1,6%
5. Citi 4,8%
6. Daļas stikla izgriešana 12,7%
7. Ar rāmja/spārnu laušanu 69,0%

Pirmā stāva logi

Dizains. No esošajām dubultstiklu logu konstrukcijām logi ar fiksētu statni ( fiksēta josla, kas sadala logu daļās ). Šai konstrukcijai ir raksturīga augsta stingrība. Līdz ar to atšķirībā no vērtņu loga ( ar kustīgu ieliktni ) tas efektīvāk aizsargā māju pret nesankcionētu ielaušanos no ārpuses.

Aparatūra un stiprinājumi. Izvēloties logus mājai, pievērsiet uzmanību pret ielaušanos izturīgiem logiem ar pastiprinātu furnitūru, kā arī nostipriniet apakšējos un augšējos stūrus ar pret ielaušanos izturīgu furnitūru.

Pastiprināta furnitūra var palīdzēt aizsargāt logus pret ielaušanos. Tas galvenokārt ietver īpašas pret ielaušanos aizsargātas bloķēšanas tapas un aizbīdņus.

Logu signalizācija ir savienota ar viedo mājas vai drošības sistēmu. Īpaši sensori reaģē uz triecieniem un stikla laušanas skaņām.

Lasīt arī  Dažādu tipu logu kopšana

Attēlā: zīme pret bojājumiem uz Kneer rūpnīcas logiem.

Stikla un rullo žalūzijas. Mājas logiem jābūt aprīkotiem ar triecienizturīgiem stikliem Vismaz P3A klase, un ārpusi pārklājiet ar rullo žalūzijām ( labāk – ) rullo žalūzijas ) – ar sienā piestiprinātām metāla vadotnēm, aizkariem un slēģiem.

Sensori. Lai nodrošinātu pilnīgu aizsardzību pret ielaušanos, varat aprīkot savu mājokli ar signalizācijas sistēmu un dažādiem sensoriem, kas uzrauga stikla integritāti.

Žalūzijas papildus atturēs zagļus no ielaušanās.

Attēlā: Gealan salokāmo slēģu sistēma.

Logi pirmajā stāvā un augstāk

Ieejas puse. Logi mājā virs pirmā stāva ir grūti aizsniedzami. Īpaši, ja tās ir novietotas no ieejas puses redzamā vietā. Šādā gadījumā tos var aizsargāt ar vienkāršiem stikla laušanas detektoriem.

Dārza pusē. Logiem dārza pusē jābūt ar dubulto stiklojumu Mehāniskās ( piemēram, rullo slēģi ) un elektroniskās ( ar papildu sensoriem ).

No istabas puses slēģi var pasargāt tikai no saules. Elektriski darbināmas rullo žalūzijas ar slēdzenēm un bloķēšanas ierīcēm var palīdzēt novērst ielaušanos.

Jumta logi

Draudi no jumta. Jumta logi ir mazāk pakļauti ielaušanās riskam. Jūs varat izvairīties no triecienizturīgu dubultstiklu logu uzstādīšanas. Ja baidāties, ka laupītājs var iekļūt no jumta, uzstādiet aizbīdni, kas neļauj atvērt noliektu logu, vai slēdzeni, kas logu bloķē ar atslēgu. Ārējie slēģi var būt arī šķērslis, kas apgrūtina piekļuvi logam.

Neaizsargātu jumta logu var izsist, uzkāpjot uz vērtnes augšdaļas. Aizsardzībai ieteicams izmantot pastiprinātu dubulto stiklojumu un rullo slēģus.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: