7 kļūdas, uzstādot jumta logu

Pareiza jumta loga uzstādīšana ir uzdevums, kas prasa kompetentu pieeju. Lai izvairītos no savām kļūdām, mācieties no citiem.

Nepareiza loga novietojums. Lemjot, kā uzstādīt logus, atrodiet pareizo vietu jumtā: prom no caurulēm, šuvēm, blakus esošajām sienām. Ziemā visus jumta iekšējos stūrus aizsprosto sniegs un slikti laikapstākļi mitrums. Ja ap karkasu uzkrājas ūdens, neviena izolācija to neizturēs. Ekstrēmos gadījumos, kad sarežģītā jumta reljefa dēļ nav iespējams izvēlēties līdzenu vietu, uzstādiet pretapledošanas apsildes kabeli pa loga perimetru. Vai arī logi būs sistemātiski jāattīra no sniega.

Nepareizi izvietotas griestu līstes un radiatori. Standarta plakano logu apšuvums ir taisnā leņķī pret loga plakni. Daudzi cilvēki kļūdās, savienojot griestu pārsegumus tāpat kā jumta logus. Lai logu varētu appludināt ar silta gaisa plūsmu, apakšējā lūkas daļa ir jāveido perpendikulāri grīdai, bet augšējā – perpendikulāri zemei paralēli . Radiatori jāuzstāda zem loga, citādi uz tā veidosies kondensāts.

Attēlā: Velux tvaika barjeras priekšauts.

Slikta siltumizolācija un tvaika barjera. Kā uzstādīt bēniņu logu, lai izvairītos no noplūdes? Nepieciešama tvaika barjera un siltumizolācija. Pirmajam uzdevumam nav pieļaujami nekādi bojājumi spraugas, plīsumi, caurumi, citādi mitrais gaiss iekļūs zem aizsargslāņa un pārvērtīsies kondensātā. Loga tvaika izolācija ir jāsavieno ar jumta tvaika izolāciju. Tas pats attiecas uz siltumizolāciju: ja tā nav hermētiska, veidojas aukstuma tiltiņš, kas uzkrāj kondensātu. Uzmanība jāpievērš arī rāmja perimetra un zem dzegas termisko pārrāvumu biezumam un skaitam. Nepietiekamas izolācijas dēļ logs iesalst.

Loga ģeometrijas izmaiņas. Nepareizi uzstādīti bēniņu logi noteikti var noplūst. Logam jābūt vienā līnijā ar jumta plakni, un vērtnei jābūt rūpīgi novietotai attiecībā pret rāmi. Neizlīdzināšanas gadījumā starplikā ir spraugas, kuras var aizpildīt ar ūdeni. Siltais gaiss izplūdīs caur to pašu spraugu, un uz loga izveidosies ledus. Īpaši bīstami elektriski darbināmiem logiem. Ja uzstādīšana ir kļūdaina, vērtne var vispār neatvērties.

Lasīt arī  7 noteikumi plastmasas loga uzstādīšanai

Attēlā: FAKRO V40P ventilācijas atloks.

Slikta bēniņu ventilācija. Gaisa ieplūdes un izplūdes ventilācijas trūkums bēniņos gandrīz vienmēr izraisa logu aizsalšanu. Šādi logi parasti ir aprīkoti ar ventilācijas lūkām, kas iesūc gaisu no ielas. Ja nav ventilācijas, siltais gaiss caur vārstu plūdīs uz ārpusi un uz loga ārējās puses veidosies ledus. Telpu nevar pienācīgi vēdināt? Vismaz regulāri vēdiniet to.

Nepareizs apšuvuma savienojums ar jumtu. Kā uzstādīt logu tā, lai šuves nebūtu noplūdes? Pievērsiet uzmanību apšuvuma savienojumam ar jumtu. Starp jumta seguma materiālu un apšuvumu jāatstāj sprauga, lai ūdens varētu notecēt. Tāpēc jumta segums tiek uzklāts virs apšuvuma, nevis otrādi.

Slikta drenāža. Pirms un pēc uzstādīšanas padomājiet par ūdens novadīšanu, lai ūdens plūsma no jumta neuzkrātos ap rāmi. Ja vairāki logi ir novietoti viens otram blakus, starp tiem ir jāierīko notekcaurules. Tas cieši savienojas ar apšuvumu un nepārklājas ar jumta seguma materiālu. Jāparūpējas arī par to, lai ūdens, kas tek zem jumta, vai kondensāts nenokļūtu šuvēs starp jumtu un logu. Šim nolūkam virs loga divslīpju logā tiek ierīkots notekcaurlaidis, kas novada ūdeni telpā starp spārēm. Lai savāktu mitrumu, kas plūst pa hidroizolāciju, folija tiek sagriezta un arī ievietota notekcaurulē.Plašs logu apdares piederumu klāsts

Garza testera panelis no Cantori zīmola Graza kolekcijas Mappi aizkaru pušķi no Mappi kolekcijas, Cantori Garza Aizkari no Cantori zīmola Graza kolekcijas
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: