Apkure ar dīzeļdegvielu: priekšrocības un trūkumi

Vai ir lietderīgi savā mājoklī ierīkot apkuri ar dīzeļdegvielu?? Vienīgais veids, kā atbildēt uz šo jautājumu, ir noskaidrot sistēmas priekšrocības un trūkumus salīdzinājumā ar citām sistēmām.

Tīrākai videi.
Mūsdienās par šķidro kurināmo apkures katliem var izmantot tikai saules eļļu. Cits kurināmais ir mazuts, atkritumeļļa u. c. – neiztur nekādu kritiku no vides aizsardzības viedokļa. Tāpēc vietējās iekārtas, kurās izmantoja šo degvielu, jau sen ir izņemtas no ražošanas un izņemtas no tirdzniecības.

Dīzeļdegvielas katlu priekšrocības

  • Augsta efektivitāte. Degot eļļai, rodas daudz siltuma. Dīzeļdegvielas katlu efektivitāte nav daudz zemāka par gāzes katlu efektivitāti par procenta daļām.
  • Lieliska modeļu izvēle. Šķidrā kurināmā apkures katli ir pieejami jebkura izmēra mājām. Jums ir tikai jāizvēlas ierīces jauda. Tās aprēķināšanai parasti izmanto formulu "1 kW uz 10 m"2».

Dīzeļdegviela ir visur. Problēmas ar šīs šķidrās degvielas piegādi rodas reti. To var iegūt pat visattālākajās vietās… Vēl viens jautājums ir degvielas kvalitāte. Lai izvairītos no apkures sistēmas bojājumiem, tā jāiegādājas tikai no uzticamiem piegādātājiem.

Attēlā: īpaša degvielas piegādes kravas automašīna.

  • Mazāka sprādzienbīstamība un ugunsbīstamība. Dīzeļdegviela ir ievērojami mazāk bīstama nekā gāze vai sašķidrinātā naftas gāze. Ir neliela "indulgence" no regulatīvo iestāžu puses: dīzeļdegvielas ūdens sildīšanas sistēmas uzstādīšanai nav nepieciešamas atļaujas, un katliem nepieciešamā platība ir minimāla un viegli izpildāma.
  • Zems enerģijas patēriņš. Atšķirībā no elektriskajiem katliem dīzeļdegvielas katli nepatērē daudz elektroenerģijas. Tas ir nepieciešams tikai vadības un drošības automātikas, kā arī degvielas un cirkulācijas sūkņu darbināšanai. Tādējādi eļļas katlus var izmantot, ja ir problēmas ar mājas elektroapgādi.
Lasīt arī  Gaisma: Kā izvēlēties galda lampu dažādām telpām

Dīzeļdegvielas katlu trūkumi

  • Nepatīkama smaka. No dīzeļdegvielas tvertnes, kas pakāpeniski tiek sūknēta uz degļiem, nāk degvielas smaka, un šī smaka ir nepatīkama. Jāorganizē efektīva dabiskās vai piespiedu ventilācijas sistēma. Tās, cita starpā, ir ugunsdrošas – tās neļauj gaisā uzkrāties degvielas tvaikiem.

Vēlams lielāks. Dīzeļdegviela dīzeļdegvielas katlam var būt gandrīz no jebkuras tvertnes. Jo lielāks tilpums, jo ērtāk: tas ir jāpilda retāk. Dīzeļdegvielas tvertni var uzstādīt katlu mājā, ierakt zemē pie mājas utt… Tvertnes ir izgatavotas no metāla vai plastmasas.

  • Nepieciešamība pēc kvalitatīvas degvielas. Apkure ar dīzeļdegvielu ir iespējama visu gadu, ja iepriekš atradīsiet uzticamu kvalitatīvas dīzeļdegvielas piegādātāju. Pretējā gadījumā jums radīsies daudz problēmu. Šeit ir daži no tiem. Deglis sāks dūmot, ierīces efektivitāte samazināsies, un siltummaiņi un citas sadegšanas kameras un dūmvadu daļas kļūs netīras. Jums būs jāizsauc meistars, lai pārbaudītu darba parametrus un veiktu katla regulēšanu. ( Tas var būt jādara katru reizi, kad uzpildāt degvielu. ) Ir skaidrs, ka tas ir ne tikai apgrūtinājums, bet arī papildu naudas izmaksas.

Enerģētisko eļļu iegūst, destilējot eļļu. Šis ir viens no dārgākajiem degvielas veidiem.

  • Augstas uzturēšanas izmaksas. Iespējams, vissvarīgākais apkures sistēmu trūkums, kuru pamatā ir dīzeļdegvielas katli. ( 2011. gada sākums ) dīzeļdegviela ir otrā dārgākā degviela aiz elektroenerģijas Pārrēķināts katla saražotajās kWh siltuma. Cietā kurināmā izmantošana lauku māju īpašnieku vidū ir diezgan nepopulāra ( malka, ogles, briketes utt.. ) daudz ekonomiskāks nekā dīzeļdegviela, lai gan tam ir arī savi trūkumi.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: