Centrālā apkure: divas pieslēguma shēmas. Priekšrocības un trūkumi

Daudzi māju īpašnieki ir apmierināti, ka ir pieslēgti centrālapkures sistēmai. Bet vai šī sistēma ir tik ērta un izdevīga, kā varētu šķist? Un galvenais: kādu savienojuma metodi izvēlēties, lai samazinātu visus riskus un neērtības? Ir divas iespējas: tieši vai ar centralizētās siltumapgādes punkta starpniecību. Apskatīsim katra no tiem priekšrocības un trūkumus.

Divas shēmas: kāda ir atšķirība?

Tiešais savienojums: sildīšana ir vienkārša. Izmantojot šo metodi, šķidrums tiek piegādāts uz vasarnīcas apkures sistēmu tieši no pilsētas vai ciemata centralizētās siltumapgādes tīkla.

Kas ir netiešā pieslēguma apkure: jums ir nepieciešama atsevišķa apakšstacija. Šajā shēmā šķidrums no centrālās apkures sistēmas pirms ievadīšanas mājas apkures sistēmā iziet cauri atsevišķam siltummainim. Tas, savukārt, atrodas individuālā siltumnīcā ( ITP ). Neskatoties uz vārdu "individuāls" nosaukumā šis pieslēguma veids gandrīz nekad netiek izmantots tikai vienai mājai: centralizētās siltumapgādes apakšstacija parasti ir viena visai apdzīvotai vietai vai vairākām mājām.

Netiešās sistēmas gadījumā siltumnesējs nav atkarīgs no centrālapkures tīkla siltumnesēja. Tas cirkulē mājas apkures sistēmā slēgtā apritē. Apkure tiek nodrošināta, izmantojot speciālus siltummaiņus, kas bieži vien darbojas pēc caurules caurulē principa: tieši šādā veidā siltums tiek nodots no centrālās apkures sistēmas uz individuālo ( mājas iekšpusi ).

Tiešais savienojums

 • Nav jāuztraucas par sistēmas darbību. Visus bojājumus un avārijas var novērst apkures sistēmas apkopes personāls. tas nozīmē, ka uzņēmumam ir finansiāls stimuls novērst pārkāpumus, piemēram, novērst šķidruma aizsalšanu caurulēs.
 • Jūs neesat tas, kas jārisina ārkārtas situācijas. Avāriju gadījumā centralizētās siltumapgādes tīkls piedāvā ( apvedlīnijas ) pastāv avārijas brigādes utt..
 • Mājā nav sūknēšanas iekārtu. Siltumnesējs ir "atbildīgs" par siltumnesēja cirkulāciju jaudīgi sūkņi centrālapkures iekārtā. Tā ir aprīkota ar rezerves elektroenerģijas ģeneratoriem, kas nozīmē, ka elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā, kas lauku apvidos nav nekas neparasts, māja joprojām būs silta.
 • Neiespējamība kontrolēt sistēmu. Piemēram, jūs nezināt, vai cirkulējošais šķidrums ir tīrs un vai tajā nav tā sauktā brīvā skābekļa. No šiem parametriem ir atkarīgs ne tikai cauruļu, radiatoru un vārstu kalpošanas laiks, bet arī apkures sistēmas kopējā efektivitāte.
 • Augsta spiediena un temperatūras radītais risks sistēmā. Mājokļa īpašniekam ir jārūpējas par stabilu savienojumu caurulēm un veidgabaliem: galu galā, jums ir augstas temperatūras apkures sistēma, kurā ūdens ar temperatūru 90-130 ° C cirkulē caur caur caurulēm ar augstu spiedienu.
 • Apkures sezonas laiks nav atkarīgs no jums. Vienīgais, kas pieejams ar šo savienojuma shēmu, ir ir pārtraukt siltuma padevi: vienkārši aizgrieziet vārstu pie siltumnesēja ieplūdes atveres mājā.

Savienojums caur siltummaini

 • Šķidruma spiediens un temperatūra caurulēs nav bīstama. Tāpēc negadījuma gadījumā nav jābaidās no nopietnām sekām. Netiešā apkure ir zemas vai vidējas temperatūras ( no 50 līdz 90 °C ) un spiediens, kas ir pietiekams, lai šķidrumu pārvietotu relatīvi nelielos attālumos, nav tik liels kā centrālapkures sistēmā.
 • Apkures ieslēgšana nav iespējama jebkurā laikā. Tāds pats trūkums kā tiešā savienojuma apkurei.
 • Pienākumu sadalījums. Centralizētās siltumapgādes tīkls ir atbildīgs tikai par posmu no primārās ūdens apkures stacijas līdz siltummainim, kas atrodas ciematā. Visas pārējās apkures sistēmas daļas – Gan starp mājām, gan to iekšienē ir vai nu pilsētas administrācijas, vai mājas īpašnieku atbildība. Un, ja šajās jomās ir bojājumi, tie jānovērš pašiem vai jāiesaista avārijas komanda, kuras ierašanās var nebūt pietiekami ātra, bet noteikti būs par maksu.
 • Mājā ir jāuzstāda cirkulācijas sūkņi. Tās ir nepieciešamas, lai nodrošinātu šķidruma cirkulāciju pa mājas iekšējām caurulēm. Šīs ierīces ir elektriskas, un tas nozīmē, ka jums ir jāuztraucas arī par rezerves ģeneratora iegādi elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā.
Lasīt arī  Centralizēta ūdensapgāde: 5 soļi


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Comments: 1
 1. Mārtiņš

  Vai centrālā apkure ar divām pieslēguma shēmām nodrošina efektīvu apkures sistēmu? Kādas ir šīs shēmas priekšrocības un trūkumi? Vai šīs shēmas tiek izmantotas Latvijā? Es gribētu uzzināt vairāk par to, lai varētu izlemt, kādu apkures sistēmu izvēlēties savam mājoklim.

  Atbildēt
Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: