Plastmasas logu dekorēšana: kādi varianti ir iespējami?

Balts plastmasas logs – kas var būt garlaicīgāks?? PVC profilu pēc vēlēšanās var arī "atdzīvināt". Dažādība nav pārāk liela, bet iespējas joprojām ir iespējamas.

Laminēts. visizplatītākā metode, lai iegūtu dažādas krāsas un struktūras, imitētu koku, metālu un jebkuru citu materiālu. Polimēra plēve stingri piestiprinās pie rāmja virsmas; pārklājums ir izturīgs, un to var uzklāt uz rāmja vienas vai abām pusēm. Laminēšanai, jo īpaši pret koku, labāk izvēlēties brūnas krāsas dubultstiklu logus. Jāatzīmē arī tas, ka laminētie rāmji sakarst un izplešas vairāk nekā baltie rāmji, tāpēc tie obligāti nostiprina metāla ieliktņus. Rāmja krāsas maiņa vienā pusē sadārdzina logu par 15-30%.

Attēlā: Deceuninck krāsas laminētiem logiem.

Rotā

Iepriekš krāsotu izolācijas stikla pakešu tonēšana. Rāmja krāsu var mainīt, nokrāsojot stiklojumu. Šim nolūkam ir piemērotas poliuretāna, akrila vai PVC bāzes krāsas vai ūdens dispersijas lakas. Tomēr šādi materiāli ir neaizsargāti pret laikapstākļu iedarbību un ir viegli saskrāpējami. Turklāt profila sagatavošana krāsošanai diezgan laikietilpīgs process.

Krāsu pigmenta pievienošana kausējumam ( koekstrūzija ). Vācu tehnoloģija ( Gealan un Profine grupas ) ļauj iegūt divpusēju profilu, kas ir izturīgāks par parasto. Krāsains akrila pārklājums ir ( materiāls ir nosaukts par akrilkrāsu ) uz balta pamatmateriāla. Akrila pārklājums ir izturīgāks pret mitrumu un izbalēšanu, tāpēc tas atrodas ārējā pusē, kas iegūst krāsu. Tāpēc šī metode nav piemērota iekštelpām. Siltumizolācijas stikla pakešu ar šo profilu izmaksas ir līdz 1,5 reizēm lielākas nekā parasto profilu izmaksas.

Krāsots profils uz masas. Šādi var iegūt tikai baltas un brūnas krāsas toņus. Parasti pieejami baltā, karameļu, gaiši un tumši brūnā krāsā.

Lasīt arī  12 projekti ar erkeriem

Metāla pieskāriens. Nesen ārējās fasādes dekorēšanai tika izmantoti alumīnija pārklājumi uz profila ārējām virsmām. Tās parasti ir pulverkrāsotas vai anodētas. Taču līdz šim šie pārklājumi ir pārbaudīti tikai maigā Eiropas klimatā, un nav zināms, kā tie izturēs mainīgos Latvijas laikapstākļus.

Rievots, matēts un rakstains stikls. Īpašs apdares veids, ko tomēr var izmantot logu dekorēšanā. Ja vēlaties, varat saņemt ļoti izsmalcinātas iespējas stikla, zeltījuma, spoguļa un matētas virsmas raksta kombinācijai.

Rotā stiklu

Tonēšana. Vienkāršs un lēts veids, kā izrotāt logu. Vasara – Sudrabs, ziemā – siltās zeltainās krāsas, tonējošo plēvi uz stikla uzklāj ātri un, kas ir vēl svarīgāk, to var viegli noņemt.

Vitrāžas

  • Īsts. Izgatavots, savienojot kopā krāsainus stiklus. Sarežģīts un dārgs risinājums.
  • Vienkāršots. Izgatavots ar krāsainu foliju vai speciālām vitrāžu krāsām un trafaretiem ( pārdod veikalos ). Pieejams un ne mazāk elegants kā īsta vitrāža. Vajadzības gadījumā var viegli mainīt rakstus un krāsas.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: