Malkas kamīni

Mūsdienās ir daudz kamīnu, kurus darbina nevis ar parasto malku, bet gan ar gāzi, elektrību vai speciālu biodegvielu. Un tomēr malkas kamīni joprojām ir vispopulārākais. Kāpēc?

Degviela

Kas, izņemot malku? Pareizāk būtu teikt, ka šāda veida kamīnu nevajadzētu saukt par malkas kamīnu, bet gan par cietā kurināmā kamīnu. Šeit izmantojamais kurināmais ir ne tikai baļķi, bet arī ogles (brūnās vai melnās ogles ) granulas ( granulas vai briketes no sapresētiem koksnes atkritumiem ) vai pat kūdra. Tām kopīga ir augsta degšanas temperatūra. Protams, koksnes, akmeņogļu un granulu temperatūra ir dažāda ( no 800 līdz 1200 °C, taču jebkurā gadījumā tā ir ievērojami augstāka nekā gāzes vai biodegvielas temperatūra. Tāpēc siltums no malkas kamīna izplūst vairāk.

Malkas kamīniem par kurināmo var izmantot granulas koksnes granulas, ko var iebērt sadegšanas kamerā ar speciālu kausu.

Dizaina iezīmes

Firebox. Modeļi ir ( saliekami ) un uzbūvēti uz vietas no ķieģeļiem, atvērti, slēgti ( ar stikla fasādi ) panorāmas ( ar vairākām fasādēm ) un frontāli. Jebkurā gadījumā cietā kurināmā augstā degšanas temperatūra nosaka prasības kurtuves materiāliem. Tām jābūt karstumizturīgām: speciāls stikls, šamota ķieģeļi, čuguns vai biezs tērauds ( vēlams ar šamota ķieģeļu plāksnēm ).

Tērauda un čuguna kurtuvju piemēri malkas kamīniem.

 • Spartherm modelis Prismo 770
 • Modelis 824 no rūpnīcas Cheminees Philippe
 • Rūpnīcas modelis Schmid
 • Varia 2LRh / 2RRh modelis no Spartherm rūpnīcas

Prismo 770 no Spartherm.

Skurstenis. Neatkarīgi no kurtuves veida tai jābūt pēc iespējas taisnai: saskaņā ar speciālistu ieteikumiem ir pieļaujami ne vairāk kā divi līkumi. Pilnīgu malkas kamīnu ražotāji piedāvā arī sarežģītākas skursteņu konfigurācijas. Taču šādiem modeļiem ir nepieciešama piespiedu dūmgāzu nosūknēšanas sistēma ar integrētām turbīnām.

Lasīt arī  Kamīns. Pamatnes sagatavošana

Smagās daļiņas dūmgāzēs nogulsnējas uz skursteņa sieniņām un ķīmiski reaģē ar tām. Tāpēc materiālam, no kura izgatavots skurstenis, jābūt gludam, skābes izturīgam un karstumizturīgam. Labākais variants ir saliekamie keramikas skursteņi; iespējams arī ķieģeļu skursteņi, taču tie ir biežāk jātīra. Metāla izstrādājumi ir pakļauti rūsas un korozijas iedarbībai.

Dizains. Malkas kamīnu izskats nav atkarīgs no kurināmā veida, bet gan no konstrukcijas veida: vai tas ir iebūvēts sienā, vai tas ir sienā iestiepts ( izvirzījums ) vai sala ( brīvi stāvošs ). Vienīgais, kas atšķir malkas kamīnus no citiem Tas ir karstumizturīgs un nedegošs elements, kas ir tieši savienots ar krāsni un skursteni.

Papildus dabīgajam akmenim mālu izmanto arī malkas kamīnu apšuvumam. Tas nedeg, un dizaineri augstu vērtē tā dekoratīvās īpašības.

Sīkāka informācija. Ja jūsu kamīns tiek kurināts ar malku vai oglēm, jums ir nepieciešama pelnu trauks un režģis pelnu izvadīšanai. Lai nodrošinātu aktīvu gaisa plūsmu kurtuvē, kamīns ir aprīkots ar pelnu durtiņām.

Priekšrocības:

 • Labākā sildīšanas jauda. Ar malkas kamīnu īsā laikā var apsildīt lielas platības. Ja tas ir aprīkots ar konvekcijas un dubultās sadegšanas sistēmu, tā sildīšanas jauda var sasniegt līdz 18 kW.
 • Kad darbojas, malkas kamīns ne tikai apsilda telpu, bet arī vēdina to.
 • Salīdzinoši lēta degviela.
 • Īstas uguns skaistums.

Labākās apkures iespējas un dzīvās uguns skaistums Noteiktas malkas kamīna priekšrocības.

Trūkumi:

 • Sarežģītāka konstrukcija nekā elektriskajiem un biodegvielas modeļiem. Nepieciešama sarežģītāka un dārgāka uzstādīšana.
 • Nepieciešama pastāvīga kamīna apkope: pelnu noņemšana un krāsns sienu un skursteņa tīrīšana no sodrējiem
 • Jāatvēl vieta malkas uzglabāšanai.
 • Dzīvoklī uzstādīt malkas krāsni nav reāli: pastāv vairāki ierobežojumi.
Lasīt arī  Kamīns ar ūdens kontūru
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: