Laika patina

Vecums kā apdare: mākslīgas novecošanas paņēmienu izmantošana padara metāla veidgabalus dārgākus un pievilcīgākus.

Paradokss: visa pasaule izgudro veidus, kā aizsargāt metālus pret koroziju un citām novecošanās pazīmēm, bet dizaineri intensīvi pēta un izmanto novecošanas metodes. Tas nav iespējams modes.

Svarīga informācija

Dažām mēbelēm ir nepieciešamas metāla detaļas. Taču ampīra stila kumode, Luija Vitona lustra un vecmāmiņas Hroms vai niķelis nav piemērots bufetei.

Aprīkojums ir laika pārbaudi izturējis un atbilst laikmetam. Pielietojumu klāsts ir tikpat daudzveidīgs kā vēsturiskās stilizācijas Gan vēsturiskās stilizācijas, gan tagad populārais "šabja šiks".

Metāla rokturi, inkrustācijas, ne pirmās jaunības ieliktņi uzsver lietu raksturu, un lampa vai krāns var "padarīt" visu interjeru. Ja patina nerodas dabiski, tā tiek radīta mākslīgi. Ir vairāki veidi, kā to izdarīt.

Lai mēbeles padarītu vintage, jums ir ne tikai jāatveido modelis saskaņā ar rasējumiem, bet arī mākslīgi jānoveco tā virsma un jāaprīko ar furnitūru no patinēta metāla.

Tehnoloģija

Patinēšana. Patina – Dabiskā plēve, kas veidojas apkārtējās vides ietekmes dēļ – Tās var imitēt, uz metāla virsmas uzklājot īpašu savienojumu, kas parasti satur skābes un oksidētājus. Mazus gabaliņus iegremdē šķīdumā veselus, bet lielākus var patinēt ar tamponu vai suku. Dažādu savienojumu un metālu kombinācija rada dažādus krāsu efektus. Amatnieki zina, ka bronza vislabāk izskatās ar zaļu patinu, bet varš – ar zaļu patinu ar šokolādi un sudraba ar dūmakaini zilu krāsu.

Rūsēšana. Dažos gadījumos patinēšana var atstāt uz metāla sarūsējušu patinu, un tā ir jānoņem. Ja vien, protams, ražotājs negrasās padarīt rūsu par dekora elementu tas arī notiek. Nelielu rūsainību virtuvē var iegūt arī, iemērcot kādu metāla priekšmetu ūdeņraža pārskābes, etiķa un sāls maisījumā.

Lasīt arī  Kā iegādāties datora vai biroja krēslu?

Viena no mākslīgās novecošanās metodēm Rūsas efekta izmantošana uz metāla virsmām.

Termiskā apstrāde. Metāls, kas ievietots krāsnī vai zem gāzes degļa, viens pēc otra sāk mainīt krāsu. Produktam sasniedzot noteiktu posmu, pēkšņi tiek pārtraukta sildīšana, tāpēc jūs varat krāsot pat viena un tā paša gabala dažādus toņus.

Metāla smēķēšana ir balstīta uz dūmu izmantošanu. Sodrēju daļiņas stingri piestiprinās pie eļļotā metāla virsmas.

Ne tikai metāli, bet arī koksne.. visbiežāk ozols, osis, ciedrs vai akācija. Pēc sacietēšanas maigā smilškrāsa pārtop skaistā šokolādes krāsā. Šī tehnoloģija tiek aktīvi izmantota parketa un dizaina mēbeļu ražošanā.

Mīkstos un dārgmetālus, kurus nedrīkst ķīmiski apstrādāt, apstrādā ar pigmentāciju ( ar speciālām krāsām un lakām ). To izmanto, lai atdarinātu citu materiālu faktūru vai panāktu novecojušo efektu.

Attēlā: Masiero 4029 PL4 lustra.

Pigmentācija. Ir materiāli, kuru īpašību vai dārdzības dēļ tikai retais riskētu tos iegremdēt ķīmiskā šķīdumā vai ievietot krāsnī. Mīkstie metāli diez vai var izturēt ķīmisku patinēšanu, un zeltīšana ir pārāk dārga šādiem riskantiem eksperimentiem. Šādos gadījumos amatnieki izmanto tradicionālās vai speciālās lakas un krāsas. To uzklāj uz metāla plānā slānī un pēc tam noņem no izliekuma, bet atstāj padziļinājumos.

Metāli

Misiņš un varš. Misiņš ir brūnināts un melnināts ar nātrija hiposulfītu. Izmantojot amonjaka un vara hloroksīda maisījumu, var iegūt secīgas olīvu, pēc tam melnas un brūnas krāsas viss ir atkarīgs no metāla atrašanās laika šķīdumā. Kālija sulfīts padara misiņa daļu oranži sarkanu. Cinka hlorīda un vara sulfāta ūdens šķīdums padarīs varu sarkanīgi brūnu. Tā sauktās "sērskābes aknas" Piešķir vara un misiņam cēlu pelēku toni.

Antīkas misiņa imitācijas inkrustācijas un uzlikas izmanto mēbeļu dekorēšanai un ekskluzīvu, ar rokām darinātu galda piederumu un aksesuāru izgatavošanai.

Lasīt arī  Viens par visiem: Karim Rashid

Tērauds. Hipersulfīta un etiķa svina šķīdums uz tērauda atstās zilganu patinu.

Alumīnija. Alumīnija novecošanai var izmantot kūpināšanu un cepšanu Šis mīkstais un plastiskais metāls nav piemērots ķīmiskai patinēšanai. Un vairumā gadījumu tas ir tikai uzkrāsots.

Bronzas. Bronzas detaļas tiek mērcētas sulfātu preparātos un pēc tam oksidētas gaisā un tā tālāk vairākas reizes. Izmantojot dažādus preparātus, iegūst dažādas krāsas – no zaļas līdz sarkanai.

Novecojušas bronzas izmantošanas piemēri

  • Napoleons Bonaparts māksla 06934
  • Modelis 0923TUB Mūsdienīgs pie sienas uzstādāms izlietnes komplekts no Sherle Wagner International
  • Modelis Bael leaf by Cucumbers
  • Badari Lighting A8-22/2 modelis

Statuete Art. 06934, ko veic Napoleons Bonaparte.

Dārgmetāli. Dārgmetālus var arī patinēt. Taču mūsdienu mēbelēs mēs gandrīz nekad neredzam masīvu zeltu. Spoguļa rāmis vai kumodes rokturis, iespējams, būtu pārklāts ar zelta foliju. Novecojušu tapešu izskatu var panākt ar bitumenu vai darvas vasku.

Sudraba detaļām piešķir siltu toni, izmantojot dzintara vai sarkanīgas krāsas lakas. "Bizantijas metodi" izmanto arī sudraba patinēšanai Izmantojot izkausētu platīna grupas metālu sāli. Elektroķīmiskā reakcija, kam seko mehāniska apstrāde, ļauj sudrabu pārvērst rozā, zaļgani vai zilā krāsā…

Patinēšanu plaši izmanto mazo skulptūru izgatavošanā.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Comments: 1
  1. Valters

    Kāpēc laiks tik ātri pāriet? Vai tu jūti to pašu? Vai tas ir normāli? Man šķiet, ka laiks patiešām šķiet aizmirstams un es vēlos zināt, vai citi tas arī jūt. Vai ir kaut kas, ko varam darīt, lai laiks paātrinātos?

    Atbildēt
Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: