Aromatizētas mēbeles

Parfimēri, psihologi un mēbeļu ražotāji ir apvienojuši spēkus un izstrādājuši smaržīgus dīvānus, galdus un skapjus.

Telpu smaržīgu padara ne tikai vīraka smēķēšana, bet arī mēbeles ilgstoši izstaro smaržu. Lai to apgādātu ar šīm spējām, ražotāji izmanto dažādas tehnoloģijas.

Kā smaržot skapja mēbeles?

Masīvkoka smarža. Vairākas rūpnīcas ( Riva1920, E15, Draenert ) mēbeļu izgatavošanai izmanto koksni ar spēcīgu aromātu. Virsma ir žāvēta un mehāniski pulēta, bet nav lakota Dabiskais koksnes aromāts.

Daudziem koksnes veidiem ir spēcīga dabiska smarža. Cietā virsma nav pulēta, bet gan piesūcināta ar eļļu, lai to saglabātu.

Aromāts ir īpaši labi izteikts Ciprese, ciedrā un kadiķī. Šī mēbeļu smaržošana bija piespiedu pasākums – nevis mūsu priekam, bet gan praktisku iemeslu dēļ: ir zināms, ka fitoncīdi, ko satur šāda veida koksne, aiztur laputis un koksnes tārpus. Tas nozīmē, ka mēbeles kalpo ilgāk, un tajās esošie priekšmeti un lietas ( grāmatas, apģērbs ) ir drošākas. Tomēr jums jāapzinās, ka dabiskās smaržas ar laiku pavājinās, bet īsā laikā no mēbelēm pilnībā nepazudīs.

Attēlā: Natura Four Seasons by Riva 1920.

Aromātiskā laka. Koksne ar speciālo laku izstaro aromātu vairākus mēnešus Šo tehnoloģiju izmanto franču mēbeļu ražotāji ( Rochambeau no Grange ).

Mēbeļu smaržas. Rattan Wood tehnoloģija ir izrāviens. Dabisko eļļu izdalītais aromāts iesūcas mēbelēs, kamēr koksne vēl žūst. Tāpēc maigais aromāts saglabājas virspusē gandrīz gadu. Lai atdzīvinātu smaržu, kopā ar skapi varat iegādāties arī atbilstošu esenci.

Mēbeles, kas ražošanas procesā apstrādātas ar smaržīgajām eļļām, saglabā smaržu gadu. Skapīša komplektā ievietoto esenci var izmantot, lai atgūtu smaržu.

Lasīt arī  Zlata Ruženska par amerikāņu dizainu un labas gultas izvēli

Smaržīgā plastmasa. Koka virsmas uz tapetēm, tekstilizstrādājumiem, ādas, plastmasas un māla vairs nevienu nepārsteidz. Ražotāji ir spēruši vēl vienu soli tālāk: viņi ir iemācījušies atdarināt masīvkoka smaržu . Attēlā redzamais modelis ir izgatavots no zāģu skaidām un polipropilēna: tas izskatās kā parastais modelis Skin CS/1391 no rūpnīcas Calligaris, ko izstrādājis Archirivolto.

Mūžīgais aromāts. Japānas zinātnieki ir izstrādājuši vēl vienu tehnoloģiju. Viņi ir radījuši īpašu termoplastisku materiālu, kura pamatā ir magnija metasilikāts ( talka analogs ). Uz tās virsmas uzklāj smaržvielu ar vēlamo aromātu. Un tuvākajā nākotnē lētas mēbeles ar praktiski mūžīgu smaržu tiks laistas masveida ražošanā.

Kā tiek dezodorētas mīkstās mēbeles?

Smaržīgie polsterējumi. Jebkura tekstila polsterējuma smaržu ir viegli padarīt patīkamu Jums tikai jāpērk īpašs mēbeļu dezodorants ( parasti to izmanto suņu un kaķu īpašnieki ). Šim aromātam ir divi trūkumi: pirmkārt, dezodorants ir piemērots tikai mīkstajām mēbelēm ar tekstila polsterējumu un, otrkārt, aromāts saglabājas stundām ilgi.

Itāļi no Rattan Wood ir izstrādājuši savu smaržu sistēmu ādas mīkstajām mēbelēm – kolekciju Trace, kas izstrādāta sadarbībā ar smaržu zīmolu Dimar. Parfimērijas āda, kas sagriežot tiek piesūcināta ar smaržvielām, piepilda telpu ar smaržu. Klienti var izvēlēties no desmit smaržām: mirta, talka, jūras svaigums, bumbieru un lakricas, šokolādes, zaļās tējas.. Ja neviena no smaržvielām jums nepatīk, rūpnīca ir gatava izveidot jums pielāgotu smaržu kompozīciju.

Sadarbībā ar parfimērijas ražotājiem mēbeļu ražotāji ir izstrādājuši mīksto ādas mēbeļu ar dažādiem aromātiem ražošanu.

Miegains vīraks. lētākais veids, kā aromatizēt telpu augu īpašības. Spilvenu un matraču ražotāji ir perfekti apguvuši šo tehniku: pamatpildījumam viņi pievieno melisas, raudenes un piparmētras saišķus, kā arī pildījumu ar baldriānu un eikaliptu. Tiklīdz cilvēka ķermenis sāk sildīt matraci vai spilvenu, izdalās smaržvielas ( "smaržīgās molekulas" ). Izkāp no gultas, gulta ir auksta.. smarža ir pazudusi.

Lasīt arī  Neuzmanīgs lasītājs

Matrači un spilveni, ko sasilda cilvēka ķermeņa siltums, izdala smaržu no augiem, kas veido polsterējumu.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: