Kā interjerā iekļaut dabu

Pavel Gerasimov, Geometrium dizainers un līdzdirektors, atklāj galvenos punktus ekoloģiska stila interjera izveidē.

Attēlā: interjera fragments no projekta Geometrium

Eko stili ir ideāli piemēroti tiem, kas vēlas justies tuvāk dabai pilsētas dzīvoklī. Apskatīsim tās īstenošanas galvenos posmus.

Izkārtojums. Dzīvoklī nedrīkst būt nekas lieks. Galvenais uzdevums – radīt pēc iespējas brīvāku telpu, kurā katra detaļa ir svarīgs dizaina elements. Uzglabāšanas sistēmas un mēbeles nedrīkst traucēt brīvu pārvietošanos. Priekšroka tiek dota slēgtiem skapjiem un plauktiem, kas iebūvēti nišās sienās.

Apdare pie. Ekoloģiskam interjeram nepieciešami dabiski materiāli un dabiskas krāsas. Vieglas, vienkāršas sienas un grīda vizuāli paplašinās telpu un piešķirs tai gaismu. Akcenti ir pieļaujami, taču tie nedrīkst izjaukt vispārējo krāsu līdzsvaru.

Attēlā: Interjera fragments no Geometrium projekta

Griesti ekoloģiskā interjerā parasti nepievērš uzmanību. Jo vienkāršāk, jo labāk. Grīdas segums var būt izgatavots no masīvkoka, kā arī marmora vai finiera grīdas seguma gaiši un vienkārši griesti ar vienkāršiem prožektoriem un nesarežģītu piekarināšanu. Ir svarīgi izmantot dabiskus materiālus ar izteiktu tekstūru, kas uzsver to dabiskumu. Centieties izvairīties no atdarinājumiem un viltojumiem. Grīdas var būt izgatavotas no mākslīgā masīvkoka, marmora vai šīfera. Dabīgo akmeni bieži aizstāj arī ar porcelāna keramikas izstrādājumiem.

Attēli: interjera detaļa no Geometrium projekta

Mēbeles. Dīvāns ar auduma apdari izskatītos harmoniski ekoloģiskā interjerā. To var papildināt ar kontrastējošiem spilveniem, kas kļūs par krāsu akcentiem viesistabā. Virtuvēs un vannas istabās stilu nosaka darba virsmas ar izteiksmīgām marmora vai koka konstrukcijām. Un korpusa mēbeles var izgatavot pat no masīvkoka atgriezumiem. Šādi objekti izskatās ļoti iespaidīgi un var kalpot arī kā dekoratīvi elementi.

Attēlā: detaļa no Geometrium projekta

Lasīt arī  Baroka stils

Dekors. Papildiniet interjeru ar dabas elementiem. Piemēram, naktsskapīša vietā var uzstādīt īstu celmu, kas būs spilgts dekoratīvs interjera papildinājums. Un, protams, pēc iespējas vairāk zaļumu – dabīgi ziedi podos vai zari vāzēs.

Fragments no Geometrium interjera dizaina projekta

Tekstilizstrādājumi. Ekoloģiskajos interjeros izmantotie dabīgie audumi nav spilgtās krāsās. Erotekstilijam raksturīgi mierīgi toņi, bieži vien gaišos pasteļtoņos. Izvēlieties no dabīgiem un daļēji dabīgiem videi draudzīgiem audumiem.

Attēlā: Interjera dizains no Geometrium projekta

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: