10 padomi tiem, kas vēlas izveidot biomorfisku interjeru

Šajā dienā ir dzimis viens no biomorfisma stila pamatlicējiem, arhitekts un dizainers Eero Sārinens. Mēs jums pastāstīsim par svarīgākajām šī stila iezīmēm un to, kas jāņem vērā, veidojot interjeru šajā stilā.

Plāns

Pārvietošanās brīvība un vieta, kur skatīties ārā. Lieli logi un panorāmas stiklojums, sienu neesamība starp halli, viesistabu, virtuvi un ēdamistabu vai to pārveidošana par pārvietojamām un caurspīdīgām starpsienām. Tas viss ļauj zonām vienmērīgi pārplūst vienai otrā, un acs var netraucēti slīdēt pa telpām, mēbelēm un āra telpām.

Logs kā vizuāls baudījums. Biomorfisms pieprasa, lai interjers būtu organiska ēkas konstrukcijas daļa un lai tas būtu harmonijā ar apkārtējo dabu. Šādi uzdevumi nav sarežģīti, projektējot lauku māju, bet kā ir ar pilsētas dzīvokļu iemītniekiem?? Vispārējais princips ir šāds: jārada vide psiholoģiskai "relaksācijai". Ja no jūsu dzīvokļa ir redzama skaista ainava, ļaujiet tai būt redzamai dienas gaišajā laikā. Ja ārpus interjeriem nav nekā pievilcīga, aizveriet logus ar aizkariem, kas ļauj ieplūst gaismai, bet paslēpj detaļas.

Ļaujiet dabai ienākt mājā pa lielo logu.

Nodaliet privāto no publiskā. Intīmās zonas – guļamistaba, kabinets, vannas istabas ir nodalītas no "uzņemšanas zonas" ( priekšnams, virtuve, dzīvojamā istaba un ēdamistaba ). Tāpēc kluso ģimenes atpūtu netraucēs trokšņi no dzīvojamās istabas, un vannas istabas apmeklējumam nebūs nepieciešams ģērbšanās kodekss tikai tāpēc, ka ēdamistaba ir pilna ar viesiem.

apdares materiāli un akcenti

Garīgais un fiziskais komforts – Biomorfas interjera pamatīpašības. Nav kaitinošas neveiklības un kaitinošas "pūslīšu veidošanās".. izskatās, nav traucēkļu un nav epatage. Tas nenozīmē blāvas krāsas un garlaicīgu vienmuļību. Pretī. Galvenais ir panākt saprātīgu līdzsvaru, lai saglabātu pozitīvas emocijas.

Lasīt arī  Kā iekārtot fusion stila interjeru

Sulīgi zaļas lapas, smilšu kāpas, koku miza – sienas paneļi nevar to neatdarināt.

Gludas līnijas. Organiskajā dabā nav sastopami asi stūri un bīstami izvirzījumi, tāpēc to nav arī biomorfos interjeros. Taču tiek veicināta atsevišķu būves daļu vienmērīga un asimetriska noapaļošana ( sākot no ārsienām, balkoniem un erkeriem līdz iekšējām starpsienām, ieejām, atsevišķiem apdares elementiem ).

Dabiskie materiāli un imitācijas. Sienas un grīdas ir izklātas ar dabīgiem materiāliem. Koks, ķieģelis, akmens, salmu tapetes, vienkāršs apmetums. Vislabāk, ja telpas vismaz daļēji seko fasādēm, lai interjeri izskatītos kā dabisks mājas ārējā apvalka turpinājums. Dabiskie materiāli ir papildināti ar kompozītmateriāliem un polimēriem, prasmīgi atdarinot dabiskās tekstūras un rakstus.

Interjers biomorfisma stilā ir saprātīgi balstīties uz dabisko toņu kombināciju – lapas, ziedi, zemes krāsas.

Kādas ir dekoru izvēles īpatnības?? Izvairieties no asiem leņķiem, ļaujiet līnijām būt gludām, dabiski veidotām un neitrālās krāsās. Pat viens vai divi neparasti un oriģināli priekšmeti piešķirs toni visam interjeram. Uz sienām lieliski izskatītos attēli ar izplūdušiem rakstiem… Piemērots ir arī abstraktās skulptūras no koka un akmens. Mākslīgajai gaismai jābūt maigai, bez halogēna spīduma. Papildu apgaismojumam ir piemērotas sveces lampas ar izkliedētu gaismu. Galvenais, lai visas detaļas un līnijas būtu mierīgas un apcerīgas.

Kādas ir piederumu izvēles īpatnības?? Izvairieties no asiem leņķiem, ļaujiet līnijām būt gludām, dabiski veidotām un krāsai – dabiski neitrālai. Pat tikai viens vai divi neparasti un oriģināli priekšmeti piešķir toni visam interjeram. Gleznas ar izplūdušu rakstu lieliski izskatīsies uz sienām. Piemērota ir arī abstrakta skulptūra kokā un akmenī. Mākslīgajai gaismai jābūt maigai, bez asa halogēna spīduma. Grīdas lampa ar izkliedētu apgaismojumu ir labi piemērota papildu apgaismojumam. Galvenais ir tas, lai visas detaļas un līnijas radītu jums miera un pārdomu noskaņu.

Paslēpt

Mēbeles

Organiskās formas un simbioze. Mēbeles sasaucas ar telpas struktūru, mīkstinot vai akcentējot to, bet ne strīdoties ar to. Ziedu, pumpuru, pumpuru, dīgstu, gliemežvāku, sasalušo viļņu un pat dzīvnieku vai putnu formas Tas ir tas, kas iedvesmo biomorfās mēbeles. Krēsli un krēsli ir maigi konturēti, korpusa mēbeļu proporcijas atbilst dabiskajām kustību trajektorijām. Mēbeles ne tikai priecē acis, bet ir arī ļoti ērtas.

Lasīt arī  Kā izskatīsies studijas tipa dzīvokļi pēc 25 gadiem: 11 idejas nākotnei

Plastmasas materiāli. Līmēts saplāksnis, augsto tehnoloģiju plastmasa ir ideāli piemērotas biomorfisku mēbeļu veidošanai. Tās ļauj modelēt priekšmetus kā skulptūru ar visām cilvēka plastikas smalkuma un formas pilnības niansēm. Nav nejaušība, ka viens no galvenajiem biomorfisma stila arhitektiem Eero Sārinens (Eero Saarinen), pirms kļuva par arhitektu, bija ieguvis tēlnieka izglītību. Detaļa no "nepārprotamā" Materiāli nedominē, bet gan papildina ar taustes efektu. Piemēram, plāni metāla rāmji un kājas, kas nodrošina izturību un stabilitāti ekonomiskā veidā.

Bioiorfijas mēbeļu piemēri.

Aksesuāri

Lakonisks. Skulptūra ūdens piliena formā, grafikas lapa ar pildspalvas triepienu līniju, palmas lapas fotogrāfija uz tukšas sienas.. objekti ar šādu minimālisma pieeju izteiksmes līdzekļu izvēlē organiski papildinās kopējo kompozīciju un radīs relaksējošu noskaņu.

  • Skydro - Artemide, dizains - Lovegrove Ross
  • R.Ray by Danese Milano, dizaina autors Lovegrove Ross
  • Space-Time by Zero, ko izstrādājis Rashid Karim
  • Krītošā lapa pie rūpnīcas Tobias Grau

Skydro – Artemide, dizains – Lovegrove Ross.

Daudzums: nav galvenais. Un otrādi – biomorfisms nemīl pārmērīgu kvantitāti; dažkārt pietiek pat ar vienu objektu. Lai apbrīnotu vāzes formas skaistumu vai gleznas krāsu salikumus, nepieciešams mierīgs fons un apcerīga atmosfēra. Atcerieties: mākslas darbiem un aksesuāriem interjerā ir jābūt pietiekami daudz vietas.

Populāra ierīce gaismekļu dizainā – dabisko faktūru nospiedums.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: