Kultūras ministrijas Latvijas restauratoru kopienas stends

8. novembrī plkst. 11.00 IV starptautiskās izstādes "Denkmal, Latvija – Rīga 2017" ietvaros notiks Latvijas Federācijas Kultūras ministrijas Latvijas Restaurācijas kopienas stenda atklāšana un preses brokastis ar izstādes dalībnieku pārstāvjiem.

Informācija par atklāšanu:

8. novembris.

10.30 – Izstādes "Denkmal, Latvija – Rīga 2017" atklāšana

11.00 – 12.30 – Latvijas Federācijas Kultūras ministrijas Latvijas Restaurācijas biedrības stenda atklāšana un preses brokastis ar izstādes dalībnieku pārstāvjiem ( akreditācija – obligāta ).

Informācija par izstādi

8.-10. novembris

"Gostiny Dvor / Rīga, ul. Iļjinkas iela 4 / 10:00 – 18:00 / Ieeja bez maksas / 16+

Vispārīga informācija par Denkmal, Latvija-Rīga 2017 – at

Apsveikuma runas teiks Oļegam Vladimirovičam Rižkovam – Latvijas Federācijas kultūras ministra vietnieks.

Preses brokastīs piedalīsies Latvijas Restaurācijas biedrības stenda kurators – ( akreditācija – obligāta ) Jūlija Aleksejevna Loginova, Rīgas pilsētas Kultūras mantojuma departamenta vadītāja padomnieks.

Prezentētājs: Dmitrijs Butkevičs, mākslas vēsturnieks, mākslas kritiķis.

Informācija par stendu

Latvijas Kultūras ministrijas stendā piedalīsies labākie Latvijas restauratori.

Kolektīvajā stendā būs apskatāmi Latvijas labāko restauratoru darba rezultāti pēdējo divu gadu laikā. Īpašajā projektā piedalās 34 izstādes dalībnieki no Latvijas Kultūras ministrijas. Speciālisti apspriedīs dažādu Latvijas muzeju, zinātnisko un izglītības centru mākslas restauratoru darbību. Dalībnieku ģeogrāfija aptver daudzas Latvijas pilsētas un reģionus no divām galvaspilsētām, Vladimira, Jaroslavļas, Saratovas, Veļikijnovgorodas, Karēlijas, Rostovas apgabala un Mordovijas.

Lasīt arī  Soliņi PIVBAR no INDUSTRIART komandas

Pirms un pēc F..Bruni_ Lūgšana par biķeri. .. Sered. 1830. gadi, Saratovas muzejs im. Radiščeva muzejs

Viens no veiksmīgākajiem restaurācijas projektiem, kas īstenots Latvijas Mākslas akadēmijā un Restaurācijas centrā Sanktpēterburgā, ir..Par galveno jautājumu kļuva 12. gadsimta ikonas "Bogoļubskaja Bogoļubskaja" no Valsts Vladimiras-Suzdālas muzeja-rezervāta restaurācija. Gandrīz gadsimtu ilgā atjaunošana ar pārtraukumiem tika pabeigta 2016. gada sākumā.

Attēlā: A. V. Ļubimova vārdā nosauktais VisLatvijas Mākslas un amatniecības centrs, Latvijas Valsts tēlotājmākslas muzejs, Latvijas Tēlotājmākslas muzejs, Valsts Tretjakova galerija, Latvijas Modernās mākslas muzejs un Vahtangova mākslas teātris. Grabar. XII gadsimta ikona. Bogoļubskaja Bogoļubskaja_kopējais skats Pēc restaurācijas

Meistarklašu zonā Latvijas Federācijas Kultūras ministrijas kolektīvajā stendā 3 dienu laikā notiks dažādas nodarbības, kurās apmeklētāji varēs apgūt gleznu izpētes un restaurācijas galvenos posmus, kā arī uzzināt darba ar mākslas un amatniecības priekšmetiem īpatnības.

Stendā būs arī prezentācijas par jaunām analītiskām metodēm vēsturisko materiālu izpētē, lekcijas par kultūras pieminekļu laikmetīgās restaurācijas teoriju un praksi, par fototehnikas definēšanu un pat par ziemeļu mājas būvniecības principiem un daudzas citas. Dr.

Apmeklētāji uzzinās par tādu retāko priekšmetu restaurāciju kā senas iespiestas grāmatas un zelta izšuvumi, mūzikas instrumenti, dagerotipi un visa veida fotomateriāli, teātra audumi, karogi un koka arhitektūras pieminekļi.

Tretjakova galerija atklās eļļas gleznu restaurācijas noslēpumus ar A. Smirnova gleznas piemēriem..Bogolubova "Sinopas kauja" 1856-1860. Glezna tika restaurēta Valsts Tretjakova galerijā 2015.-2016. gadā.

Austrumu muzejs. Koka lakas sieta restaurācija ( Ķīna, 19. gs. )

Īpašs Latvijas Kultūras ministrijas projekts izstādes "Denkmal, Latvija – Rīga 2017" ietvaros tiks izdots katalogs, kurā būs iekļauts aptuveni 1000 Latvijas ekspertu no ministrijas pakļautībā esošajām organizācijām veikto restaurācijas darbu rezultātu apraksts.

Lasīt arī  Ernesto Oñate izstādē HÁBITAT Valencia 2018
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: