Ilona Bolejsic par arhitektūras principiem

Vai arhitektiem ir nepieciešama sava ideoloģija?? Vai interjeram ir jāmainās līdz ar gadalaikiem?? Kāda ir jūsu mīļākā projekta daļa?? Arhitektūras studijas AR-KA dibinātāja Ilona Boleišica stāsta.

Par zīmola identitāti. Karjeras sākumā nav nepieciešama skaidri formulēta ideoloģija un korporatīvā identitāte. Šobrīd jaunais profesionālis joprojām ir ļoti nezinošs. Protams, ir izņēmumi, bet tie ir ļoti reti. Pēc augstskolas visur ir jāiekļūst, jāklauvē tur, kur tevi nevēlas, jātaisa kļūdas, jāveido savs viedoklis, jāmācās komunicēt ar apkārtējiem, jārada konflikti un jāizkļūst no tiem. Un, pats galvenais, – iemācīties klausīties un saprast klientu, un iemācīties atrast savu klientu. Pēc 10 darba gadiem, ja vēlaties kļūt par līderi vai vismaz nozīmīgu cilvēku, stils jau ir pielipis. Tas nozīmē, ka dizainera darbos jau ir viņa paša uzbūves loģika, pieredze un sajūtas. arhitektam ir jābūt emocionālam ceļvedim klienta priekšmetu pasaulē.

Par sezonālo interjeru. Es neesmu sezonāla interjera dizaina piekritējs, kas pilnībā iegremdējas dekoru maiņā un sienu pārkrāsošanā. Pietiek ar pāris dekoratīviem elementiem, lai jūs apbrīnotu mirkļa mirklīgumu.

Kāds ir jūsu iecienītākais projekta izstrādes posms?. Katrs posms ir iecienīts, un katram ir savs šarms. Es nevaru atļauties aizrauties ar pārdomātu skicēšanu, bet zīmēšana un precizēšana – nav. Katrs projekts.. ir notikumu plūsma, kurā katram no tiem ir savs neveiksmju un triumfa epizožu kopums. Galvenais ir neatpūsties. Kad šķiet, ka viss ir saskaņots, var notikt kas neparedzams. Visjaukākais brīdis ir tad, kad vismaz reizi nedēļā tālrunis klusē. Tādējādi visi projekti norit raiti, saskaņā ar labi izstrādātu scenāriju. Tieši šeit slēpjas arhitekta profesionalitāte.

Par pašreizējiem projektiem. Pašlaik tiek strādāts pie vairākiem dzīvokļiem: daži ir pabeigti, citi vēl tikai nonāk realizācijas procesā, bet daži ir būvniecības stadijā. Viens no objektiem ļoti interesanti. 180 kvadrātmetru liels dzīvoklis.., pilnībā izgatavots no dabīgā akmens, bet silts un mājīgs. Rezultātu mēs jums parādīsim pavisam drīz. Arhitektūras ziņā: mums ir vairākas lielas lauku mājas ar sarežģītu arhitektūru. Un no maniem iecienītākajiem sabiedriskās telpas, lieli automobiļu saloni un viesnīcas.

Lasīt arī  Otrās Latvijas Jaunatnes arhitektūras biennāles uzvarētāju projektu izstāde

Par interesantākajiem projektiem. 10 gadu darba laikā ir grūti izcelt dažus objektus – katrs no tiem bija interesants savā veidā. Mums patīk radīt leģendas un mājas ar atmosfēru, piemēram, Mermaid Villa – sava veida amulets no Aizbildņu nama – introverta māja "Sofkas māja" – viesmīlīga un atvērta rančo. Visi šie projekti – ar vairāk nekā atpazīstamu seju. Mēs paņemam visu darbu, zināšanas, tekstūras un gleznojam ar tām kā ar akvareli uz otas.

Galvenais elements katrā no šiem projektiem ir "tēls", un mums ir daži, kas ir "sarežģīti" projekti, kas realizēti ar struktūru un vizuālo risinājumu palīdzību. Piemēram, lauku mājās mēs apvienojam modernu un tehnoloģiski modernu būvniecību metāla un betona, kā arī koka faktūru, betona un akmens detaļu un caurspīdīga stikla elementu taktilā un vizuālā bagātība.

Piemēram, "Sofkas māja" – ir māja Karēlijā, ezera krastā. Mērķis bija izveidot maksimāli atvērtu telpu ne pārāk lielā telpā. Galarezultāts ir tāds, ka liela daļa fasādes Stikls, katrā istabā ir vairāki logi, kas vērsti uz pretējām mājas pusēm. Māja ir simbioze starp monolīto konstrukciju, kas apvienota ar tradicionālo koka arhitektūru un mājas griezumu elementiem. Īpašu uzmanību esam pievērsuši arī mājas interjera dizainam, izvēloties mēbeles, apdares materiālus un iekārtojumu jau ēkas projektēšanas posmā. Tas ir mūsu darba galvenais princips darīt visu tikai vienā iepakojumā.

Runājot par interjeru, jāatzīmē pārsteidzošais fusion stila interjers tipiskā dzīvoklī paneļu mājā. Interesantu interjeru veidošana nelielās telpās – uzdevums, kas ir ne mazāk sarežģīts kā lielas mājas projektēšana. Piemēram, šajā dzīvoklī mēs esam harmoniski apvienojuši priekšmetus un materiālus no pilnīgi atšķirīgiem stiliem un laikmetiem. Tajā pašā laikā nav aizmirsts par funkcionalitāti, un, pārveidojot telpu, interjers ir ievērojami paplašināts.

Lasīt arī  LG Multimedia Awards uzvarētāju darbi. Integrācija arhitektūrā
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: