Ieslodzītās jūtas Fabrikā

Māksliniece Marina Zvjaginceva fabrikā atveidos milzu pašizolācijas dzīvokli.

29. janvāris ir CTI Fabrika dzimšanas diena Atklās neparastu Latvijas ambiciozākās mākslinieces Marinas Zvjagincevas izstādi. «Ieslodzītas jūtas" — Otrais publiskās mākslas mākslinieka un mākslas klastera Fabrica kopprojekts. 2019. gada vasarā Zvjaginceva ir pārveidojusi Fabricas laukumu gigantiskā mikromatricā, ko sauc par "atmiņas karti".

«Bloķētas jūtas" "The Factory" pārveidos Olivjē zāli liels dzīvoklis, kas piepildīts ar gleznām un instalācijām no 2020. gada pavasara pilnīgas izolācijas perioda.

Atvēris oranžās durvis, skatītājs nonāk dzīvoklī, kurā sienu vietā ir nokrāsotas istabas sienas Grīdas ar skotu zīmogu 2020. gada sociālās distances simbols. Izstādē ir septiņas interaktīvas instalācijas. Visi objekti.. Dzīvojamās istabas dekors – iegūst citu nozīmi.

Dzīvojamās istabas centrā, 6 metrus garas multimediju instalācijas priekšā, kurā māksliniece paslēpa gleznu nosaukumos iekodētās emociju atslēgas, stāvēja trīs metrus augsts krēsls ( "jo mēs visu dienu sēžam un skatāmies uz ekrānu , — norāda mākslinieku ). Projekts "Emociju ietīšana" atradīsies īstā ledusskapī, bet ēdiena vietā būs pudeles ar melanholiju, trauksmi, depresiju un prieku.

"Slēgtas jūtas" – objekts, kas ilustrē pieskārienu aizliegumu.

Garderobe – Džemperi un T-krekli ar 2020. gada pavasara vārdiem "Nepieskaries sejai ar rokām" un "Ievērojiet distanci". Guļamistabas gultas ir pārvērstas par piejūras.. Cits darbs ļaus burtiski peldēties emocijās: varēsiet peldēties biotopos, kas apgleznoti ar projektora stariem ( biotipija autora metode, kad krāsas strūkla tiek uzspiesta uz tekoša ūdens ).

Zem gleznām uz sienām nav parastie vārdi, bet gan hormonu saraksts. Skatītāja ziņā ir uzminēt, kuras emocijas ir iekodējis mākslinieks. Uz ielas tiks uzbūvēts vēl viens liela izmēra objekts – būris ar krēslu iekšpusē, kas it kā aicina viesus ienākt iekšā, sajust ieslēgtās emocijas un ļaut tām aiziet. «Ieslodzītas jūtas" — tas ir veids, kā atbrīvoties no pagātnes stresa, kas nepieciešams, lai pozitīvi ieietu nākotnē.

Lasīt arī  CE&PE'2015 tuvojas noslēgumam

Marina Zvjaginceva- Viens no publiskās mākslas pamatlicējiem Krievijā un valsts vērienīgākais mākslinieks. Marinas vizītkarte – Performatīva biotipa tehnika, ko māksliniece izmanto mediju mākslā, 3D objektos un lielu un mazu formu mākslas instalācijās. Kopš 2020. gada pavasara Marina ir radījusi virkni darbu, kuros pievēršas ieslodzītajām jūtām un sociālajiem jautājumiem par cilvēku attiecībām. Tēma, kas ir kļuvusi par jaunā radošuma perioda centrālo tēmu.

Marina bija nominēta VII VisLatvijas konkursam laikmetīgās vizuālās mākslas jomā "INNOVĀCIJA" ( 2012 ) un ARCHIWOOD balvu ( 2012 ) divas reizes nominēts Kandinska balvai ( 2008 un 2009 ) un Kurehina balvai ( 2011 un 2018 ). Marina ir arī Latvijas Mākslinieku radošās savienības, Rīgas Mākslinieku savienības un Morozovskas valsts slimnīcas pilnvaroto padomes locekle.

Pēdējos desmit gadus Marina Zvjaginceva strādā kā ideoloģe un kuratore publiskās mākslas projektu programmā "Miega rajonā" Tiek attīstīta ideja par laikmetīgās mākslas ienākšanu pilsētu priekšpilsētu kultūras vakuumā. Lielformāta Marinas mākslas objekti ir uzstādīti Ekonomikas augstskolas pagalmos Khitrovsky joslā, CTI Fabrika, Morozovska bērnu slimnīcā, Politehniskajā muzejā, dizaina centrā ARTPLAY un Skolkovas inovāciju centrā, kā arī uz Noriļskas publiskās bibliotēkas fasādes, TIAM fasādes Tulā un Sergeja Kazarnovska autorskolas, Klases centra, fasādes Maskavā.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: