Aizkaru auduma izvēle

Aizkaru auduma izvēle ir atkarīga no jūsu prasībām. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties statisku aizkaru vai aizkarus ar biezu drapēriju, ar vai bez polsterējuma? Kas ir montāžas koeficients un kā to aprēķināt?

Kā iegādāties?

Tas nav viegli izdarāms. Audums telpas interjerā neizskatās tāpat kā neliels gabaliņš.. kataloga paraugs. Lai nepieļautu kļūdu, ir divi veidi: iesaistīt profesionāli vai doties uz veikalu, kur audumi tiek piedāvāti "pilnībā". Noskaidrojiet, vai aizkaru auduma garumu varat saņemt iepriekš, lai aizdotu ( dažviet tas ir iespējams ). Īpaši bīstams ir zīds tā jutīgi reaģē uz apgaismojumu un apkārtējo vidi, piemēram, sienu krāsu. Vienā interjerā tas ir zaļgans, citā – zils, bet trešajā – pelēks. Tāpēc labāk neriskēt.

Svarīgi! Aizkaru audumi jāpielāgo auduma tipam. Plastmasa – ja vēlaties mīkstas plises, bieza- ja sapņojat par stingru lambrekenu. Apvienojot vairākus audumus vienā aizkarā ( gatavojas tos šūt, izgatavot oderi ) pārliecinieties, ka tie ir pēc iespējas saderīgāki kopšanas ziņā.

Izvēloties aizkaru materiālu, apsveriet visas materiālu iespējas. Piemēram, zīda drapējums ir elastīgs, bet krāsas var būt grūti uzminēt – dažādos apgaismojuma apstākļos un dažādos krāsu kontekstos tas izskatās atšķirīgi.

Kā aprēķināt patēriņu?

Nepieciešamie aprēķini:

Izmēriet aizkaru stieņus ( tos ir vērts iegādāties pirms aizkariem ). Atkarībā no tā, cik bieza ir drapējums, auduma kopējam platumam jābūt 1,5-3 reizes lielākam par tā garumu ( šis skaitlis – Montāžas faktors ).

  • Vieglu drapēriju un statisku aizkaru, kas netiek aizklāti uz nakti, koeficients ir 1,3-1,5.
  • Bagātīga drapējums attiecība 2,5.
  • Tilam – faktors 3.
Lasīt arī  Virtuves atvilktņu ieliktņi: kāda veida un kāpēc?

Noteikt aizkaru garumu. Apdares augstumam jāpieskaita 15-20 cm. Lielākā daļa audumu ir tikai 1,3-1,5 m plati. Tāpēc mums bieži vien nākas šūt vairāk nekā vienu loksni vienlaicīgi. Ja audumam ir raksts, noteikti apsveriet ( to sauc par rapport ) soli, lai saskaņotu rakstu. Šim nolūkam aprēķinātajam auduma garumam pieskaita rapport garumu, kas reizināts ar šujamo auduma gabalu skaitu, mīnus viens.

Svarīgi! Pirms piegriešanas audums jāmazgā vai jāgludina ar karstu gludekli un tvaicētāju, lai novērstu auduma izbalēšanu vai saraušanos gatavajā izstrādājumā.

Lai iegūtu skaistu drapēriju, auduma patēriņš jāaprēķina atbilstoši savākšanas koeficientam ( cik reižu auduma platums pārsniedz tā garumu ). Dažādiem audumiem koeficienti atšķiras.

Vai polsterējumam ir jābūt polsterētam??

Daži audumi pārliecinieties, ka. galvenokārt uz dabīgiem audumiem, īpaši zīda. Tā izbalēs saulē, bet odere pagarinās tās kalpošanas laiku. Odere ir nepieciešama arī audumiem ar daudzkrāsainiem apdrukātiem rakstiem. Pamatne var būt ļoti viegla, pat caurspīdīga. Odere mīkstina auduma stingrību, palielina elastību un caurspīdīgumu padara to necaurlaidīgu pret gaismu. Daži audumi pazūd gaismā. Odere padara tos gaišākus. Audumi ar izdegušiem rakstiem ( samts ir apstrādāts ar ķīmisku sastāvu, kas daļēji izdedzina nokrāsu ).

Svarīgi! Aizkari ar oderi labāk pasargā telpu no aukstuma un ielas trokšņa.

Aizkaru oderējumi ir būtiski daudzos gadījumos: tie aizsargā dabīgos audumus no izbalēšanas, padara necaurspīdīgus necaurspīdīgus audumus, "aizzīmogo" pamattīklu krāsu vai padara to lokanāku.

Dabisks vai sintētisks?

Mācīšanās izvēlēties. Dabiskie aizkaru audumi, pat novecojuši, izskatās cēli. Dabīgā šķiedra un sintētiskā (dabīgā šķiedra ) mazāk apdeg, mazāk nodilst un, pats galvenais, ir mazgājama (dabīgais zīds tikai tīrs ). no otras puses, dabīgie aizkaru audumi var iegūt sintētisko audumu īpašības: tie mazāk krokojas, pārāk nesaraujas un nemainās pēc vairākkārtējas tīrīšanas. Viena problēma – Šī materiāla augstā cena.

Lasīt arī  Idejas par galda piederumu uzglabāšanu mazā virtuvē

Svarīgi! Ar dabīgiem audumiem Mazs platums, parasti 1,4 m. Tātad aizkaru gadījumā audumi būtu jāsašuj kopā.

Dabiskie aizkaru audumi ir videi draudzīgāki un skaistāki, taču arī jauktajiem audumiem ir priekšrocības: tie mazāk izbalē un nodilst, tie necieš no mazgāšanas.

Mēbeļu audumi uz logiem?

Skaisti, bet problemātiski. Mēbeļu audumi ir pārāk smagi. Būtu nepieciešams pastiprināts aizkaru stienis. Turklāt šos aizkarus ir ļoti grūti atvērt un aizvērt. Turklāt šo audumu ( piemēram, šenila audumu ) apakšējā puse bieži ir apstrādāta ar lateksu. Tas palielina nodilumizturību, nostiprina pavedienus un.. Padara audumu stingrāku. Tas labi stiepjas, bet slikti pārklājas. Gandrīz nekad nav apstrādāti ar žakarda audumiem.

Svarīgi! Uzmanīgi aplūkojiet auduma marķējumu: ja papildus simbolam "krēsls" uz tā ir uzraksts "krēsls", tas izbalē saulē un ir bojāts UV staru ietekmē ( piemērots polsterējumam ) marķējums "drapējums" ( audums labi locās ) to var izmantot arī aizkariem.

Ideja par aizkaru šūšanu no smaga mēbeļu auduma telpā var radīt dramatisku paziņojumu. Tomēr tādā gadījumā jums būs nepieciešams nostiprināts aizkaru stienis, un audumam jābūt ar marķējumu "drapēts".

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: