Mājokļa apsildes ar infrasarkanajiem sildītājiem priekšrocības un trūkumi

Infrasarkanie sildītāji ir vienas no populārākajām mājokļu un atklātu telpu apsildes ierīcēm. Kādas ir to priekšrocības salīdzinājumā ar citiem vietējiem sildītājiem? Par to, kādas funkcijas ir jāzina iepriekš, lai nenožēlo izdarīto izvēli?

Priekšrocības

  • Augsta efektivitāte. Infrasarkanie sildītāji nesilda gaisu, bet gan priekšmetus, kas atrodas starojuma zonā. Cilvēks šajā apgabalā var sajust siltumu gandrīz uzreiz, ieslēdzot apkuri lauku mājā.
  • Neizpūš putekļus. Parastie sildītāji izraisa konvekcijas gaisa kustību. Putekļi sāk cirkulēt kopā ar gaisu. Izmantojot infrasarkanos sildītājus, konvekcija arī ir klātesoša, bet ļoti vāja.

  • Var strādāt ārā. Infrasarkanā starojuma sildītājus izmanto verandu, zālienu un lapenīšu apsildīšanai. Šim nolūkam ir pieejami augsto laternu modeļi.

Attēlā: AEG infrasarkanais sildītājs IR Premium 6000 Tower.

  • Var dažādi regulēt starojuma zonas virzienu un platumu − šī opcija ir pieejama visās portatīvajās un dažās stacionārajās ierīcēs.
  • Neļaujiet telpai ātri atdzist. Daudzi telpā esošie priekšmeti, kas izstaro infrasarkano staru siltumu, neļauj gaisa temperatūrai pazemināties tik ātri kā konvekcijas apkures gadījumā lauku mājās; Ja telpā darbojas vairāk nekā viens sildītājs vai konvektors.
  • Tie neizžāvē gaisu un gandrīz nesadedzina skābekli, jo gaiss netiek sildīts tieši, bet gan netieši; no sakarsētiem priekšmetiem.
  • Piemērots lietošanai telpās ar ļoti augstiem griestiem.

Trūkumi

  • Tas ir grūts uzdevums, lai izveidotu sistēmu. Infrasarkanie sildītāji− vietējās ierīces, kas darbojas neatkarīgi viena no otras, un to savstarpējā savienošana, pieslēdzot centrālajam vadības panelim privātmājā− Laika un naudas izšķiešana. Tomēr tās var izmantot gan pamata, gan papildu apkurei lauku mājās.
  • Var "cept" galva. Tāda pati sajūta rodas pat pēc salīdzinoši īsas uzturēšanās infrasarkano staru sildītāja tuvumā. Ražotāji un pārdevēji norāda 3 metru drošu attālumu, lai gan realitātē šī vērtība var atšķirties atkarībā no ierīces jaudas, kā arī no atsevišķas personas jutības. Jāievēro attālums līdz gultai, iecienītākajam televizora krēslam, ēdamgaldam un darba galdam. Ar portatīvo ierīci problēmu nav, bet ar stacionāro var rasties problēmas, īpaši pēc mēbeļu pārkārtošanas…
  • Nav skaidras informācijas par infrasarkanā starojuma kaitīgumu vai nekaitīgumu. Zinātnieki un ārsti nav vienisprātis par ilgtermiņa ietekmi uz organismu.
Lasīt arī  Gaisa apkures sistēmas struktūra


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: