Interjera kāpņu apgaismojums: dažādas iespējas

Kāpņu apgaismojums ir pamatvajadzība: tas ietekmē gan kāpšanas drošību, gan telpas harmoniju. Kādas ir iespējas izvietot gaismas avotus kāpņu telpā??

Piepildiet telpu ar gaismu

Kopējie ieteikumi. Kāpņu gaismas ķermeņi ir novietoti pie griestiem vai pie sienas. Tie jāuzstāda tā, lai visa kāpņu telpa būtu vienmērīgi spilgti izgaismota un ēnas neizkropļotu kāpņu izskatu un neapžilbinātu tos, kas kāpj pa kāpnēm. Šis apgaismojums ir piemērots mājas galvenajām kāpnēm un priekšējām kāpnēm.

Dizaina "triks" ir piekārt attēlus vai ilustrācijas uz šaurās kāpņu telpas sienām un novirzīt uz tām gaismu.

Attēlā: gaitenis no studijas Intro by Chak īstenotā projekta.

  • Gaismas uz sienām. Labs risinājums: izkliedētais apgaismojums padara telpu šķietami lielāku un nodrošina maigu gaismu. Kāpņu ķermeņiem jābūt cilvēka augstumā vai augstāk; lai tos uzstādītu pietiekamā daudzumā, tiem nepieciešama sarežģīta elektroinstalācija. Nav viegls uzdevums, ja māja jau ir uzcelta un apdares darbi ir pabeigti.
  • Gaismekļi pie griestiem. Šāds risinājums ir iespējams, ja griesti ir vismaz 3 m augsti. Cilvēks ar izstieptu roku pieskaras gaismeklim ( attālumam no grīdas līdz lampas apakšējai malai jābūt ne mazākam par 2,4 m ). Griestu apgaismojumu ir vieglāk uzstādīt, un tam nav nepieciešama sarežģīta elektroinstalācija. Taču augšējais apgaismojums padara kāpnes mazākas, nekā tās ir patiesībā, un met skarbas ēnas, kas var būt žilbinošas. Tādēļ vislabāk ir izmantot speciālus atstarotāju gaismekļus vai gaismekļus ar tiešu gaismu, kas vērsta uz sienu vai griestiem, vai arī sliežu ceļu ar vairākiem prožektoriem, kurus var virzīt dažādos virzienos.
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: