Kā likt flīzes uz sienas?

Ir dažas pamatlietas, kas jāzina ikvienam, kurš vēlas pats uzstādīt flīzes. Aplūkojiet sīkāk šos punktus.

Stilīgs grīdas flīžu panelis? Kāpēc ne?! Mēs pieradām likt lielas flīzes uz grīdas un mazākas uz sienas. Bet, ja visu apvērš otrādi, var iegūt diezgan interesantu rezultātu. Virs plīts var ieklāt flīzētas grīdas flīzes, akmens vai glazētas flīzes. Aizstājiet tvaika nosūcēju virs plīts ar piekaramo griestu ventilācijas sistēmu, bet sienas skapīšus nomainiet pret skaisti izskatīgu skapi.

Stilīgs grīdas flīžu panelis? Kāpēc ne?! Mēs esam pieraduši lielās plītis novietot uz grīdas, bet mazākās – pie sienas. Bet, ja visu apgriež otrādi, iegūstam diezgan interesantu rezultātu. Virs plīts var ieklāt grīdas flīzes ar lielu rapsodisku rakstu vai akmens ornamentiem, vai arī flīzes. Aizstājiet tvaika nosūcēju ar piekaramo griestu ventilācijas sistēmu, bet sienas skapīšus – ar pievilcīgu bufetu.

Paslēpt

Atbrīvojieties no vecā

Mērķis ir plakana siena. Sienu flīzēšanas metode ir atkarīga no "izejmateriāla". Dažas flīžu un porcelāna flīžu kolekcijas var ieklāt uz vecām flīzēm, bet tikai tad, ja tās ir stingri piestiprinātas pie sienas. Veco flīžu slāni parasti noņem, izkaltējot ar āmuru un kaltu. Labāk to darīt, nēsājot masku.. Flīžu līmes atliekas var lidot apkārt.

Sienas apmetums pirms jauno flīžu ieklāšanas. Šķiet, ka nelielas nepilnības var labot ar flīžu līmi. Bet vispirms jūs riskējat ar vertikālām novirzēm. Un, otrkārt, palielinās līmes patēriņš ( tās cena ir augstāka nekā apmetuma maisījuma ).

Liekot flīzes ar savām rokām, ir jāievēro kopīgi noteikumi. Tātad, lai novērstu flīžu novirzes vertikāli, pirms ieklāšanas siena rūpīgi jāizlīdzina ar apmetumu.

Lasīt arī  Martins Margela kāpj pa sienu

Ar ko ir jāapvieno flīzes?? Ja vēlaties, lai jums būtu stilīgs un harmonisks interjers, tad, protams, flīzes ir ne tikai jāapvieno ar krāsotām sienām un tapetēm, bet arī ar kopējo interjera koncepciju. Ja izvēlaties krāsainas flīzes, tad sienas var nokrāsot vienā no rakstā esošajām krāsām. Esiet ļoti uzmanīgi ar kontrastējošām krāsām. Es neiesaku izmantot baltas sienas un melnbaltas flīzes. Ja patiešām vēlaties, labāk izvēlieties toni, kas nav tīri balts.

Ar kādām flīzēm vajadzētu kombinēt? Ja vēlaties, lai jums būtu stilīgs un harmonisks interjers, tad, protams, flīzes ir ne tikai jāapvieno ar krāsotām sienām un tapetēm, bet arī ar kopējo interjera koncepciju. Ja izvēlaties krāsainas flīzes, sienas var nokrāsot vienā no rakstā esošajām krāsām. Esiet ļoti uzmanīgi ar kontrastējošām krāsām. Es neiesaku izmantot baltas sienas un melnbaltas flīzes. Ja patiešām vēlaties, labāk ir izmantot toni, kas nav tīri balts.

Paslēpt

No apakšas uz augšu

Izveidojiet "stūri". Sāciet no apakšas un uz augšu, nevis virs grīdlīstes vai grīdas, bet rindās virs tām. Vispirms ir svarīgi sasniegt "stūri". Lai to izdarītu, ņemiet līmeņrādi, atrodiet horizontu un atzīmējiet apakšējo flīžu rindu virs grīdas. Šajā vietā pievelciet horizontālo latiņu un to pašu izdariet ar vertikālo. Uzsākt flīzēšanu no stūra. Lentes kalpo kā atbalsts pirmajai flīžu rindai ( kad esat gandrīz pabeidzis darbu, tās var noņemt no sienas pirms pēdējās rindas uzstādīšanas ).

Ir svarīgi atcerēties, ka santehniķa lūkas izmēram jābūt vienādam ar flīžu izmēru. Iepriekš nosakiet proporcijas.

Pirmās rindas marķēšana.

ar zobainu špakteļlāpstiņu uzklāj līmi uz sienas virsmas.

flīžu ieklāšana.

Savienojumu šuvju iestrādāšana ar plastmasas špakteļlāpstiņu.

Fugas noņemšana no flīzētās virsmas.

Flīžu šuvju blīvēšana ( svarīgi vannas istabām ).

Otas darba pamati

Zobota lāpstiņa. Līmes maisījumu uzklāj ar speciālu špakteļlāpstiņu ar reljefu Izmantojiet zobotu špakteļlāpstiņu, lai samazinātu izmantotās līmes daudzumu un vienmērīgi izkliedētu līmi uz flīzēm klātiem elementiem. Svarīgi ir uzklāt javu ne tikai uz flīzēm, bet arī uz sienas.

Ar zobotu špakteļlāpstiņu var viegli noņemt lieko līmi no sienas un flīžu virsmas: nav nepieciešams noklāt visu virsmu – pietiek ar līmes rievām!

Lai uzturētu nemainīgu attālumu starp flīzēm un nodrošinātu vienmērīgu vertikālo un horizontālo izlīdzinājumu, var izmantot flīžu starplikas.

Noteikums par 1 metru. Neizmantojiet lielu sienas daļu uzreiz, t.. līme ātri žūst. Un izžuvusī līme neļaus flīzēm stingri piestiprināties pie sienas. Ar vienu piegājienu, ja vien- ir 1 kvadrātmetrs. m no sienas.

Flīžu starplikas. Nelietojiet starplikas, liekot flīzes ar savām rokām. Tie ir noderīgi, lai izvairītos no "vertikālā izlīdzinājuma zuduma" Nesabojājiet rindas horizontalitāti.

Noslēguma pieskārieni

Javas. Nav obligāti jāsaskaņo baltas flīzes ar baltu javu, tās var veidot kontrastējošas. Javas krāsu var pielāgot fona flīzēm vai ornamentiem.

Attēls: Fugenweiß javu

Ar speciālu gumijas špakteļlāpstiņu iespiest javu šuvēs. Ir īpašas nūjiņas ar rievām.. tie veido "rievu", tādējādi šuve izskatās glītāka.

Pirms javas izžūšanas neaizmirstiet no flīzēm ar mitru drānu notīrīt lieko javu. Veiciet to ne vēlāk kā 3 stundas pēc ieklāšanas.

Tikai pēc tam, kad javas masa starp flīžu šuvēm ir izžuvusi, var uzstādīt grīdlīstes.

Ja vannas istabā uzstāda flīzes, pēc instalācijas pabeigšanas un pirms santehnikas uzstādīšanas jāpaiet vienai nedēļai. Šajā laikā java pilnībā izžūst, un tā ir divreiz jāapstrādā ar pretpelējuma un pretpelējuma maisījumu. Tas novērsīs "melnās šuves" un nepieciešamība pēc dažiem gadiem atjaunot javu.

Javas nav jāsaskaņo ar flīzēm. Plāksnes, kas izceltas ar kontrastējošu javu, izskatās skaisti.

Ko darīt, ja…

Plāksnes ir zemākas par blakus esošajām. Pēc flīžu noņemšanas uzklājiet papildu līmes kārtu un vēlreiz nostipriniet elementu.

Šuves nesaskan kopā. Defektus var novērst ar javu, ja šuves novirze nav lielāka par 1-2 mm.

Izdzēsiet tukšās vietas zem flīzēm. Tā ir nopietna problēma, īpaši vannas istabā. Labāk ir nekavējoties noņemt šādu flīzes un aizpildīt tukšumu ar līmi, pretējā gadījumā mitruma iekļūšanas dēļ laika gaitā zem tās veidosies sēnīte. Flīzes vienkārši nokritīs.


Lasīt arī  Iepazīstieties ar ģipškartonu
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: