Dekoratīvie apmetumi: materiāli, pielietojums

Dekoratīvos apmetumus var izgatavot gan no dabīgiem, gan mākslīgiem materiāliem. Daži maisījumi ir paredzēti iekštelpām, citi – fasādēm.

Dabiskās sastāvdaļas piešķir ģipšam īpašu plastiskumu. Atkarībā no tā, kā tiek veikti otas triepieni, apmetums var izskatīties dažādi.

Dabīgais dekoratīvais apmetums

Kādu apmetumu izvēlēties tumšai telpai? Ģipsis ar aktīvu tekstūru absorbē gaismu. Tāpēc nepārslogojiet ar to telpu. viena siena ir pietiekami, un pārējais – jūs varat izrotāt ar to pašu tehniku, bet izmantot apmetumu ar citu faktūru, citu toni vai uzņemt pavadonis tapetes. Dekoratīvais apmetums ar perlamutra vai spīduma efektu sniegs vairāk gaismas, jo tas atstaros pat nelielu gaismas daudzumu.

Kādu apmetumu izvēlēties tumšai telpai? Ģipsis ar aktīvu tekstūru absorbē gaismu. Tāpēc nepārslogojiet ar to visu telpu. Viena siena ir pietiekami, un pārējais – jūs varat izrotāt ar to pašu tehniku, bet izmantot ģipša ar atšķirīgu tekstūru, citu toni tapetes vai uzņemt pavadonis tapetes. Dekoratīvais apmetums ar perlamutra vai spīduma efektu sniegs vairāk gaismas, jo tas atstaros pat nelielu gaismas daudzumu.

Paslēpt

No kaļķa līdz vaskam. Dabīgo sienu apmetumu pamatā ir cementa vai dzēsto kaļķu masa.

Spilgtākais piemērs Tradicionālais Venēcijas apmetums. Šis apšuvuma materiāls satur tikai dabīgas sastāvdaļas ( akmens miltus, krāsainus pigmentus, ūdeni ) un pat sienu apdare ir izgatavota no bišu vaska.

Ir skaidrs, ka dabiskās izcelsmes negatīvā puse ir ļoti augstā paša materiāla cena un piemērošanas darbu izmaksas.

Sintētiskie dekoratīvie apmetumi

Akrils ir plaši izplatīts. Sintētiskie sienu segumi visbiežāk tiek izgatavoti uz akrila bāzes. Gandrīz vienmēr maisījumam tiek pievienotas dabīgas sastāvdaļas, piemēram, ūdens, akmens šķembas u. c. Vienīgais "tīrais" Viens no piemēriem ir flokēti pārklājumi. Tos uzklāj trīs kārtās, no kurām katra ir izgatavota uz sintētiskā akrila bāzes.

Lasīt arī  Viens visiem: VitrA porcelāna keramikas izstrādājumi

Dekoratīvie apmetumi uz kaļķa bāzes var imitēt dabisku un mākslīgu materiālu un priekšmetu tekstūru.

Jauktie ( jauktie ) pārklājumi

populārs maisījums. Kombinētais dekoratīvais apmetums- tā ir visizplatītākā izvēle.

Dekoratīvie apmetumi parasti satur gan dabīgas, gan sintētiskas sastāvdaļas: akrila bāzi kā saistvielu, kā arī akmens šķembas, ūdeni un akrila pigmentu.

Tips no dabīgas kokvilnas, minerālšķiedrām vai sintētiskām šķiedrām ar mīkstu tekstūras efektu, kas noslēpj sienu nelīdzenumus un nodrošina papildu siltuma un skaņas izolāciju.

Dekoratīvais apmetums ārdarbiem

Cīņa ar dabas stihijām. Māju fasāžu dekoratīvie apmetuma pārklājumi parasti ir izgatavoti no sintētiskiem materiāliem. Akrila fasādes apmetums Populārākais materiāls tas ir karstumizturīgs un izturīgs pret ārējo ietekmi. Fasāžu apdare ar akrila apmetumu ir vispraktiskākā: šāds pārklājums neiztur ne atvēsinošas salnas, ne vasaras karstumu, ne spēcīgas lietusgāzes. Virsmu praktiski nav iespējams saskrāpēt vai saskrāpēt.

Parasti āra darbiem paredzēto apmetumu var izmantot arī iekštelpās, ja vēlaties sienām piešķirt papildu izturību. tas ir piemērots tirdzniecības centru, biroju, lidostu u. c. iekštelpām. — telpās, kuras šķērso liels skaits cilvēku.

Māju fasāžu dekoratīvā apmetuma sastāvs ir īpašs, izturīgs pret laikapstākļiem, tas ir īpaši izturīgs, novērš plaisu rašanos, slēpj sienu defektus.

Dekoratīvais apmetums iekšdarbiem

maigs un mājīgs. Interjera apmetumi var būt uz dabīgas vai mākslīgas bāzes. Taču tos nedrīkst izmantot uz ēku fasādēm. Temperatūras un mitruma svārstību dēļ tas ātri zaudē krāsu un bojājas.

Dekoratīvo apmetumu izmanto ne tikai sienu apdarei, bet arī griestu apdarei.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: