Metāla urbji

Metāla urbji dažkārt ietver slēptus, bet atjautīgus risinājumus, kas ievērojami atvieglo darbu un pagarina darbarīku kalpošanas laiku. Izpētiet šīs funkcijas sīkāk.

Twist urbji

Visbiežāk sastopamais veids. Kad mēs sakām metāla urbji, mēs galvenokārt atsaucamies uz tiem. Tie ir dažādās versijās: plāni vai biezi, lēti vai firmas zīmola, vienkārši vai uzlaboti ( ar virkni uzlabojumu ). Šodien nav problēmu iegādāties pareizo metāla urbju komplektu. Un šie treniņi ir universāli lietojami t.i., strādā ne tikai ar dažādiem tēraudiem, čugunu, krāsaino metālu, bet arī ar koku un plastmasām.

No kā ir izgatavoti virpošanas urbji?

izgatavots no ātrgriezējtērauda. Tāpēc arī apzīmējums "HSS" ( Ātrdarbīgs tērauds ) šādu instrumentu specifikācijā vispārpieņemts. Ātrgriezīgajam tēraudam ir augsta sarkanā pretestība, tas ir, tas saglabā savu cietību, kad tas tiek pakļauts intensīvai karstuma iedarbībai, un šī īpašība ir svarīga metāla urbšanai, jo urbšanas procesa laikā urbja temperatūra ir ļoti augsta. Ir arī apzīmējumi HSS-G ( "G" Spirālveida urbjus parasti izmanto slīpēšanai ) HSS-E, HSS-Co ( ar kobalta saturu ), HSS-R un citiem.

Padomu funkcijas

Konuss ar uzasinātu centru. Metāla urbji parasti ir aprīkoti ar konusveida uzgaļiem ar divām griezējkājām, kas savienojas diezgan stāvā leņķī ( 118-135 grādi ). Nereti var redzēt uzasinātu uzgaļa centru un tā saukto dubulto asināšanu, kad aiz abām griešanas malām ir veikta papildu slīpēšana. Šāds asināšanas process samazina berzi, kas pie vienādiem nosacījumiem samazina karstumu un veicina urbšanu ar mazāku piepūli.

Lasīt arī  Kā strādāt ar maršrutētāju?

Uzlabotie vērpes treniņi

Attēlā: tas ir HSS-TiN metāla urbis, DIN 338 no Bosch.

Ar titāna nitrīda pārklājumu ( TiN ). Tas nodrošina mazāku berzi.
Ar kobalta saturu. Tos sauc arī par kobalta urbjiem, tie ir dārgi, bet tiem ir labākas griešanas īpašības, ja tie ir pakļauti intensīvai karstuma iedarbībai.
Ar trīs zobu vai divpakāpju uzgaļiem. Neļaujiet sevi maldināt, ka tā ir dizaina izšķērdība. Šie uzlabojumi ļauj urbt precīzi vajadzīgajā vietā ( izmēģinājuma urbšana nav nepieciešama ) turklāt divpakāpju urbi ir vieglāk iegremdēt materiālā, jo vispirms tas izveido nelielu caurumu materiālā un pēc tam caururbj metālu līdz pilnam diametram. Uz kāta esošās ribas pasargā uzgalīti no bitu slīdēšanas skavotājā. Šādi urbji nav lēti.

«"Sarežģīts." vērpšanas urbji

Biezs un īss. Dažreiz biezu urbi apzināti izgatavo īsāku, lai tas varētu iekļūt šaurās vietās.
Metāla urbji — jūs to neredzat bieži. Atšķirībā no koksnes parasti nav nepieciešams dziļi iekļūt metālā.
Divpusēji urbji. Tiem ir dubulta dzīve: kad viens punkts kļūst blāvāks, bits tiek apgriezts.

Konusa urbji

Attēlā: Hilti HSS SB konusveida urbis.

Viens urbis dažādiem diametriem. Tos izmanto lokšņu metāla darbos. To slīpums ir dubults ( beigās tas ir noliekts leņķī uz leju ). Tos izmanto dažāda lieluma urbumu urbšanai, pakāpeniski palielinot diametru, jo konuss kļūst arvien dziļāks. Šāda urbja specifikācijās ir norādīts vesels diametru diapazons, piemēram, 4-20 mm ( ).
Izlietnes – Cits konusveida instrumentu veids. Tie ir mazi konusveida izstrādājumi precīzai urbšanai, piemēram, zem iegremdētām stiprinājumu galviņām ).Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: