Kā iegādāties kokgriešanas mašīnu: vispārīga informācija par ēvelmašīnām.

Ir vairākas ēveļu šķirnes, un katrai no tām ir savas īpatnības un savs uzdevums ( vai uzdevumu klāsts ). Kā šīs iekārtas atšķiras cita no citas?

slīpzāģi

Virsmu izlīdzināšanai. Atdalīšanas mašīnas ir produktīvas un viegli lietojamas. Tie ir paredzēti plākšņu vai plātņu malu izlīdzināšanai un atdalīšanai. Var apstrādāt gan mazus, gan garus sagataves, un tas padara šo mašīnu ideāli piemērotu arī galdniecības darbiem, un galdniecībā.
Ēvelmašīnas ēvele slīd pa garu, platu galdu un tiek ēvelēta ar asmeņu vārpstu no apakšas. Augstais regulējamais ierobežotājs ļauj, no vienas puses, novirzīt dēli taisni, bet, no otras puses, saglabāt stingri vertikālu apstrādājamās detaļas stāvokli. Apstādinājumu var arī noliekt un nofrēzēt.

Rotācijas kokapstrādes mašīnas

Biezuma kalibrēšana. Pamatā biezumgriešanas ierīcei ir ļoti šaurs uzdevums: tā ēvelē dēļus līdz iepriekš noteiktam biezumam. Tas neaptur biezummašīnas (it īpaši pārnēsājamās ) tās ir ļoti pieprasītas, jo precizitāte un apdares kvalitāte ir ļoti augsta ir galvenās prasības kokapstrādātājiem. Iegūsiet vienmērīgi biezus sagataves ar gludu, vienmērīgu virsmu, kas ir gatavas savienošanai vienā līmenī.
Biezummašīna izstumj apstrādājamo detaļu un noapaļo to no augšas. Lielākā daļa no tām ir pašapkalpošanās: īpaši veltņi satver uz galda novietoto plāksni un izvelk to caur mašīnu. Ēveles visbiežāk izmanto ēvelēšanai, bet, ja apstrādājamā detaļa nav ļoti plata, to var iestatīt uz ribas un kalibrēt platumu.

Rotējošais dēlris vai ēvele?

Attēlā: Makita 2012NB biezumfrēze.

Galvenā atšķirība. Ēvelēšanas ēvele ēvelē apstrādājamo detaļu no apakšas. naža vārpsta izlīdzina plakni vai dēļa malu, bet jūs nesaņemat vienāda biezuma detaļas. Biezumgriezējs sagriež koksni līdz noteiktam biezumam, bet sākotnēji vismaz vienai gabala malai jābūt taisnai ( to izmanto, lai novietotu gabalu uz biezumgriezēja galda ). Ja dēlis ir izliekts, izmantojiet savienotāju un ēvele lieliski papildina viena otru: pirmā izveido pamatvirsmu, bet otrā kalibrē mērījumus. Vai ir kāda universāla iespēja??

Lasīt arī  Kādu metālu griezt?

Rotācijas slīpmašīnas/aršanas mašīnas

divi vienā. Kā norāda nosaukums, ēvele/aršanas mašīna ir asinhronā ēvele/aršanas mašīna ir gadījums, kad virsmas izlīdzināšanu un biezuma izlīdzināšanu var veikt, nemainot aprīkojumu. Šīs mašīnas izskatās ļoti līdzīgas ēvelēm, taču tām ir atvērums zem augšējā galda un gultņu virsma ēvelēšanas darbiem.

Kombinētās mašīnas

ēvelēšana, zāģēšana, urbšana. Ja plānojat iegādāties kokgriešanas iekārtu, pareizā izvēle ir kombinētā iekārta. Tas ne tikai spēj plānot, bet tā rīcībā ir arī biezuma noteikšanas rīks vairākas funkcijas. Piemēram, papildu noņemamais atbalsta galds un zāģa asmens ļauj zāģēt dēļus, veikt šķērsgriezumus, ceturtdaļgriezumus vai rievu griešanu, kā arī fāzēšanu. Ar kombinētajām mašīnām var arī urbt ( urbšanas skava ir piestiprināta pie ).

Vispārīga informācija

Dzinējs, jauda, transmisija. Ēvelēšanas mašīnu galvenais piedziņas bloks parasti ir asinhronais motors. Šis motors ir smags, bet ir mašīnas svara vērts. «asinhronais" salīdzinoši neliels rotora ātrums un vienkārša konstrukcija. Tam nav slīdošā kontakta suku un komutatora veidā, kas nozīmē, ka nav nepieciešama apkope. Tomēr dažas mašīnas ir aprīkotas ar komutatora motoru, kas ir līdzīgs elektriskajam tīkla instrumentam. Jebkurā gadījumā tiem ir jaudīgs motors. Barošanas avots ir 220 V vienfāzes vai 380 V trīsfāžu strāva. Otrā noma ir ļoti jaudīga un augstas veiktspējas mašīna, kas visbiežāk tiek izmantota apstrādes rūpniecībā.
Ēvelmašīnu siksnas piedziņa parasti ir veidota kā siksnas piedziņa. Tas nodrošina griezes momenta pārnesi ievērojamā attālumā viens no otra un ir arī ļoti kluss.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: