Izvēle: elektriskais motorzāģis vai ķēdes zāģis

Motorzāģis ir labi pazīstams instruments. Tas pat ir iekļauts populāru filmu nosaukumos. Taču šī ir tikai viena no motorzāģa šķirnēm. Ar elektriskiem un akumulatora motorzāģiem var pārspēt konkurentus? Stipro un vājo pušu salīdzinājums.

Elektriskie motorzāģi

  • Vienkāršs dizains, viegli lietojams. Elektriskajam motorzāģim nav gāzes tvertnes, startera motora ( bet tam ir stators ) gaisa filtrs, karburators. Nav nepieciešams uzpildīt degvielu un nav nepieciešams vilkt startera virvi. Viss, kas jums jādara, ir jāiesprauž un jānospiež ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis. Un nav problēmu ar dzinēja iedarbināšanu. Ir iespējams strādāt arī telpās. Ķēdes eļļa vienmēr ir jāpiepilda.
  • Nav mobilitātes. Motorzāģis ir praktiski piesaistīts kontaktligzdai, tāpēc ir trūkumi. Pirmkārt, tas var darboties tikai tad, ja ir elektrība, kas, kā zināms, laukos pazūd visnepiemērotākajā brīdī.

motorzāģi

  • Autonoma un ļoti augsta veiktspēja. Profesionāli malkas cirtēji un ārzemju īpašnieki, kuriem ir augstas prasības pēc malkas, jau sen ir izdarījuši savu izvēli tikai motorzāģis!

Attēlā: Makita DCS460 ķēdes zāģis.

Pievienojiet eļļu un benzīnu, un esat gatavs doties mežā. To sasniedzamība nav nekādā veidā ierobežota – galvenais ir nogādāt degvielas kannu. Diez vai kāds cits zāģis var konkurēt ar tā veiktspēju: biezu koka stumbru var ļoti viegli sagriezt.

  • Troksnis, izplūdes gāzu emisijas, grūtības mācīties. No otras puses, motorzāģiem ir sarežģīta konstrukcija un pienācīgs svars. Tie ir arī ļoti trokšņaini un rada izplūdes gāzes, tāpēc motorzāģi var lietot tikai ārā ( telpās tas rada aizrīšanās risku ). Iesācējiem ir jāmācās: jāzina, kā pareizi samaisīt degvielu pareizās proporcijās, jāpierod iedarbināt dzinēju, kas ir īpaši sarežģīti aukstā laikā. Iespējami arī bojājumi, kas jālabo darbnīcā, nevis "uz ceļiem".
Lasīt arī  Iepazīstieties ar mūsu vibro slīpmašīnām

Kam piemērots elektriskais motorzāģis? Elektriskais motorzāģis ir labākā izvēle koka māju celtniekiem ( ja būvlaukumā ir elektrība ) vai lauku iedzīvotājiem, kuriem nepieciešams instruments darbiem dārzā.

Otrkārt, jūs nevarat strādāt lietus vai sniega laikā. Treškārt, sasniedzamība jebkurā gadījumā ir maza un atkarīga no pagarinātāja kabeļa. Vads varētu būt tikai nedaudz īss. Tieši šajā gadījumā nākas izmantot citu zāģu veidu autonomiju.

Bezvadu motorzāģi

  • Ir apkopotas gan elektrisko, gan ķēdes zāģu priekšrocības.

Attēlā: Hitachi CS36DL akumulatora motorzāģis CS36DL.

Šis salīdzinoši jaunais modelis būtībā ir motorzāģis, tikai ar līdzstrāvas motoru un akumulatora enerģiju, nevis elektrotīkla strāvas padevi. Jūs saņemat elektroinstrumenta vienkāršību un autonomiju. Zelta vidusceļš? Ne viss ir skaidrs. Ir daudzi argumenti pret.

  • Galvenais trūkums.. augstas izmaksas. Jāatceras arī, ka akumulators darbības laikā izlādējas, un akumulatora lādētājam būs nepieciešama kontaktligzda. Laika gaitā neizdodas arī akumulatori, un jaunas baterijas maksā diezgan dārgi. Tomēr dārzkopībai šis zāģis ar nelielu vadotni, iespējams, ir labākais risinājums.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: