Iepazīšanās ar lāzera tālmērītāju

Šie produkti vairs nav eksotika. Mūsdienās tos veiksmīgi izmanto ne tikai mērniecībā un militārajā jomā, bet arī ikdienā. Kas padara tos tik labus un vai ir vērts par tiem maksāt daudz naudas??

Lāzera attāluma mērītāju priekšrocības

Kad lineāls un mērlente nepalīdz. Ar lāzera attāluma mērītāju var noteikt attālumu līdz blakus ēkai, izmērīt, piemēram, 600 kvadrātmetru lielas telpas garumu un platumu vai 20 vai 30 metru augstas grīdas augstumu. Rezultāts ir ātrs un precīzs ± 1-1,5 mm robežās ar labu tālmērītāju. Tomēr tas ir atkarīgs no apstākļiem. Protams, tālmēri, īpaši labi, nav lēti, bet vai tie ir to vērts, lai ieguldītu pūles un ietaupītu laiku??

Kā ierīce mēra attālumu?

Lāzera staru izmantošana. Lāzera attāluma mērītājs Augstas tehnoloģijas, bet nav grūti saprotamas. Virziet staru uz pareizo vietu ( mērķis ) un nospiediet pogu "mērīt". Elektromagnētisko viļņu staru kūlis, kas sastāv no elektromagnētiskajiem viļņiem, tiek atstarots no virsmas un novirzīts atpakaļ uz uztvērēja ierīci. Īpašs kalkulators nosaka attālumu atkarībā no viļņu skaita ceļā uz mērķi un no tā ( to nosaka signāla ceļošanas laiks ). Šo skaitli viņš dala ar divi, pieskaita nepabeigtā viļņa daļu un reizina ar zināmo viļņa garumu.

Faktori, kas izkropļo precizitāti

Attēlā: Hilti PD-I lāzera attāluma mērītājs.

Spilgta saules gaisma un putekļi. Dienas gaismā noteiktos apstākļos tālmērītājs var "neuztvert" Pat puse no ࿈ maksimālā sertificētā attāluma, bet naktī tas parasti nav problēma.
raupja virsma. Virsmai, uz kuras nokļūst staru kūlis, ir liela nozīme. Ja tas ir raupjš, ar zemu atstarošanas koeficientu, reklamētā precizitāte nav garantēta.
Atbalsta trūkums. Pat stabila roka nevar noturēt lāzera attāluma mērītāju nemainīgu. Gaismas staru kūļa plankums staigā apkārt mērķim, un rodas kļūda (mērījumā, nevis kļūda ).

Lasīt arī  Bezvadu urbji

Kāpēc tālmērim ir nepieciešams divvirzienu "mērķis"?. Tā ir īpaša plāksne, kas labi atstaro signālu un ļauj mērīt lielus attālumus spilgtā saules gaismā. To parasti piedāvā kā papildinājumu tālmēram.

Kas nepieciešams, lai precīzi izmērītu ārā:

) tālmēri, Spēj noteikt lielus attālumus;
) statīvs, Attālums, kurā ierīce būs nekustīga;
) abpusējs mērķis.

Noderīgas iespējas mūsdienu tālmērītājiem

  • Izsekošanas režīms — Jūs vadāt punktu uz sienas, un instruments nepārtraukti norāda faktisko attālumu.
  • Var ātri noteikt telpas platību vai tilpumu.
  • Spēj noteikt ēkas augstumu, kas atrodas tālu prom.
  • Vienāda dalījuma funkcija.
  • Minimālā un maksimālā attāluma noteikšana.
  • Visi rādījumi tiek saglabāti atmiņā, un vajadzības gadījumā tos var saskaitīt vai atņemt.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: