Ierobežojumi kamīnam mājās

Par skursteni var kļūt ne jebkura telpa savrupmājā. Pastāv ierobežojumi, par kuriem potenciālajiem kamīnu īpašniekiem ir jāzina.

Šķiet, ka nevar būt nekādu šķēršļu kamīna uzstādīšanai mājā? Jums nav nepieciešama ( kā pilsētas dzīvoklī ) atļauja. Tas viss ir atkarīgs no kamīna konstrukcijas: tas ir dizains, kas uzliek zināmus ierobežojumus.

Lauku mājās parasti izmanto malkas un gāzes kamīnus, kas izmanto lētāku kurināmo un nodrošina labāku apkuri. Tomēr to sarežģītās konstrukcijas un lielā svara dēļ tām ir vairākas veiktspējas īpatnības, kas jāņem vērā.

Galvenokārt pirmajā stāvā. Šķiet, ka nevajadzētu būt ierobežojumiem attiecībā uz kamīnu svaru. Tomēr ir vērts apsvērt, kur un kādu modeli vēlaties uzstādīt. Visas konstrukcijas svars ( ar skursteni, ja tas nav iebūvēts sienā ) dažkārt nepieciešama pastiprināta grīda vai pamati. Neliela ķieģeļu kamīna svars ir vidēji 4,5-5 tonnas. Griesti parasti nav paredzēti šādai slodzei, tāpēc lielie modeļi tiek uzstādīti uz saviem pamatiem un tikai pirmajā stāvā. Nav ieteicams uzstādīt kamīnus garos gaiteņos, jo ieteicams izmantot vieglus saliekamos vai sienās iebūvētos modeļus.

Ir iespējams izmantot kamīnus ne tikai lauku mājas pirmajā stāvā, bet tad tam jābūt vieglam gāzes kamīnam lauku mājām.

skurstenis uz ārpusi. Eiropas mājās skurstenis bieži atrodas ārsienā vai ārpusē. Klimatiskie apstākļi mūsu valstī diemžēl neļauj to atkārtot, tāpēc jums ir jāuzstāda skurstenis siltā ēkas daļā, pretējā gadījumā jums būs nepieciešams dārgs darbs pie izolācijas.

Ideāla istaba ar kamīnu

Plašs un augsts. Kamīntelpas izmērs ir ierobežots. Telpas platībai jābūt vismaz 20 kvadrātmetru lielai. M griestu augstumam 3 m. Ja kamīns ir uzstādīts mazā telpā, gaisa daudzums nebūs pietiekams, lai nodrošinātu pareizu degšanu. Šādā gadījumā ir jāparedz gaisa ieplūdes cauruļvads no ielas vai no ventilējama pagraba.

Lasīt arī  15 ķieģeļu kamīni

Proporcionāli kamīna logam. Mazs kamīns lielā telpā nav laba ideja.. tas vienkārši nevar apsildīt visu telpu. Kamīna loga laukumam mūra kamīniem jābūt 1/50 no telpas platības ( attiecība 1:50 ) kamīniem un rūpnieciski ražotiem kamīniem 1 kW jauda uz 10 kvadrātmetriem. telpa.

Telpā ar tiešu izeju uz ielu kamīns ir tikai dekoratīvs elements ir maz ticams, ka ar to varēsiet apsildīt telpu.

ir regulāras formas. Nav ieteicams ierīkot kamīnus paplašinātās telpās un gaiteņos.. Sildīšana un gaisa plūsma nebūs vienmērīga. Kamīntelpā jābūt pareizai gaisa kustībai; bieža caurvējš traucēs vilkmi. Izvēloties gāzes kamīnu laukos, pārliecinieties, ka telpā ir laba ventilācija.

Vieta kamīnam. Šajā gadījumā ir svarīgi ņemt vērā ne tikai savas vēlmes, bet arī būvnormatīvu un ugunsdrošības noteikumu ieteikumus. Piemēram, sienām ap kamīnu jābūt izgatavotām no nedegošiem materiāliem. Koka mājā ir labāk uzstādīt salas modeli vai veikt ugunsdzēsības darbus. Nav vēlams novietot kamīnu pretī logam, jo daļa siltuma tiks zaudēta. Šaujamlāpstiņai jābūt vērstai uz telpas centru.

Visos gadījumos sazinieties ar speciālistu, kas novērtēs gaisa cirkulāciju telpā un griestu kvalitāti. Pastāv daudz lamatas, par ko zina tikai amatnieks. Piemēram, koka mājā ir svarīgi zināt, kā sakārtotas grīdas sijas, jo tas ietekmē iespēju uzstādīt skursteni. Tam nepieciešams atvērums 1 metrs uz 1 metru. Ja tās nav ieklātas pareizā augstumā, tās būs dārgi jāpārbūvē.

Atcerieties, ka kamīns silda telpu: aprēķiniet jaudu, pamatojoties uz telpas lielumu, logu izmēru, mēbeļu daudzumu utt.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: