Kā maksimāli izmantot stūra virtuvi

Stūra virtuves izkārtojums ir universāls: tas ir piemērots visām telpām, ietaupa vietu, rada ērtas darba zonas. Ērtai lietošanai piemērotu stūra virtuves mēbeļu un ierīču izvēle.

Izkārtojums

Noteikumi un funkcijas. Stūra virtuves ietaupa vietu un skaidri norobežo darba un ēdamistabas zonu. Bet virtuves stūrī ir savi noteikumi mēbeļu un ierīču izvietojumam.

Skapji un ierīces. Vispirms izvēlieties vietu ierīcēm, pēc tam – vietu ledusskapim skapjiem. Ja viena stūra virtuves puse ir ievērojami garāka par otru, darba trīsstūri padariet kompaktāku: novietojiet ierīces tā virsotnēs, kuru malu garums ir 1,2-1,6 m. Pilnībā automātiskās ierīces var būt arī kompaktas: neliels ledusskapis, kas uzstādīts zem darba virsmas, padarīs jūsu darba vietu lielāku.

Darba virsma. Tam nevajadzētu būt pārāk garam, un to var sadalīt pa skapjiem. Optimālais attālums no stūra izlietnes ( labāk to novietot stūrī ) līdz plīts virsmai: 0,6-1,2 m. Ja tā ir pārāk maza, jums nav vietas, ja tā ir pārāk liela, jums būs jāveic daudz papildu kustību. Var aprīkot ar divām nelielām darba zonām abās izlietnes pusēs.

Attēlā: HPL darba virsma Uni Blanco no Ligron.

Veidlapa. Saliekamās stūra virtuves ir "izgatavotas pēc individuāla pasūtījuma" Iebūvējamās vienības ir pieejamas trīs tipos: taisnas, piecstūra ( trapecveida ) un L formas. Citas mēbeles ir piestiprinātas pirmās konstrukcijas modulim taisnā leņķī, un durvis atveras tādā pašā veidā. Piecstūrveida galds vislabāk ir aprīkots ar izlietni un plīti. L-veida mēbeles atveras 270° leņķī, nodrošinot maksimālu piekļuvi tās saturam. Grīdas mēbeles bieži vien ir vienkāršas, pie sienas montējamas mēbeles piecstūra, L formas darba virsmas tiek izmantotas retāk.

Lasīt arī  24 virtuves ar brokastu bāru

Stāvošās stūra mēbeles

Virsmas materiāls. Virtuves darba virsmām jābūt ūdensnecaurlaidīgām, viegli tīrāmām un ar minimālu šuvju un savienojumu skaitu. Šajā ziņā mākslīgais akmens ir ideāli piemērots. Laminēta skaidu plātne ir nedaudz lētāka, taču tās daļas ir savienotas ar alumīnija ekstrūzijas elementiem, kas nav īpaši ērti.

Mākslīgā akmens darba virsmas var būt bezšuvju vai ar šuvēm, kas nav ne redzamas, ne taustāmas.

Uzglabāšanas skapji. Stāvgrīdas stūra skapji ( viens gabals «akls", Durvis, kas atveras taisnā leņķī ) ne pārāk ērti ierobežotās redzamības dēļ. Izvelkamās un grozāmās uzglabāšanas sistēmas palīdz padarīt tos ērtāk lietojamus.

  • «"Burvju stūrītis". Sistēma attaisno savu nosaukumu, jo tā ir vēl ērtāka un ietilpīgāka: kad durvis atveras, tās "izlec" Grozs ar tam piestiprinātiem piederumiem, kas velk līdzi otru grozu.
  • «"Plaukts ar vienu plakni". Nospiežot skapja priekšpusi, tiek atvērta glabāšanas sistēma un viss tās saturs, kas "ievelk" priekšpusi iekšpusē. Automātiskai aizvēršanai pietiek ar vienkāršu plaukta pilnīgu pagriešanu. Sistēma ir pieejama gan grīdas, gan pie sienas stiprināmām iekārtām.

Virtuves "karuselis" – rotējoša plauktu sistēma, kas uzstādīta stūra skapīšos, ļauj racionāli izmantot iekšējo telpu.

Attēlā: Scavolini Flux virtuve.

  • «Karuseļi". Piestiprināts pie "žalūzijas" Darba virsmas var uzstādīt uz priekšējā apdares paneļa, un, atverot durvis, tās var izvilkt vai pagriezt ap savu asi.

Skapji ar izlietni. Ja grīdā montējamā stūra skapī ir izlietne ar ūdens atvilcēju un caurulēm, pagrieziena mehānisms nav piemērots. Izņēmums ir Gudri stūra skapji: sānu stiprinājumi un centrālās ass trūkums palielina uzglabāšanas vietu par 20 % un padara funkcionālus pat "mirušos skapjus" zonas un ļauj integrēt sistēmu zem izlietnes.

Sienas stūra mēbeles

Sienas skapji. Raksturīgā konfigurācija ir piecstūra vai L forma. Un tām būtu dažādas mobilās glabāšanas sistēmas. "L-veida skapis" durvis atveras, cik tālu vien iespējams, un "rotējošās" durvis dizains ir ideāli piemērots šim nolūkam: labākais Piestiprināts tieši pie durvīm. Par "Pentagonu" Piemērots ir arī karuselis, kas griežas ap savu asi. «"Push-shelves" un "stūri" Praktiski lietojams arī sienas skapjos, bet nav praktisks izvelkamajiem risinājumiem.

Lasīt arī  Kāds ir pareizais materiāls virtuves darba virsmai?

Mēs maksājam par efektivitāti

Komforta cena. Stūra virtuve ar aprakstītajiem mehānismiem izrādās par 10-20% dārgāka nekā parastā virtuve. Bet daudz funkcionālāks. Starp citu, plaukti ir paredzēti, lai izturētu līdz 15 kg.

Stūra virtuves veido interesantu "zirga metienu" lielas atvērtas telpas plānojumā.

Virtuves izvēle

ALNOMARECUCINA virtuve no Alno kolekcijas ALNOMARECUCINA Senta sonnengelb / Edda Asteiche Natur no Sachsenkuechen Karisma 03 virtuve, Arrital Cucine
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: