11 piezīmes par mājas ar divlīmeņu dzīvojamo istabu plānošanu

Dzīvojamā istaba ar augstiem griestiem padara lauku māju emocionālāku un izteiksmīgāku. Par ko jādomā, plānojot starpstāvu telpu, lai izvairītos no dubultā augstuma dzīvojamās istabas haotiskā iekārtojuma? Kādas nianses jāņem vērā, ierīkojot apgaismojumu, apkuri un ventilāciju? Un ko darīt ar nevēlamiem akustiskajiem efektiem?

Dzīvojamā istaba ar augstiem griestiem padara lauku mājas telpu emocionālāku un izteiksmīgāku. Par ko jādomā, plānojot divlīmeņu dzīvojamo istabu, lai galu galā nerastos nekārtīgi griesti? Kādas nianses jāņem vērā, organizējot apgaismojumu, apkuri un ventilāciju? Un ko darīt ar nevēlamiem akustiskajiem efektiem

Kādai jāizskatās divstāvu dzīvoklim?

Liela grīdas platība. Grīdas platībai jābūt proporcionālai griestu augstumam. Pretējā gadījumā neliels divlīmeņu dzīvoklis liks jums justies kā tornī vai akā.

Kā "uzlabot" griesti?

Pazemināt grīdu par pusmetru. Īpaši vienstāva mājās. Griesti uzreiz būs augstāki. Tomēr šādā gadījumā, ieejot viesistabā no citām telpām, būs jāveic divi vai trīs soļi. Un tas ne vienmēr ir ērti, īpaši, ja mājā ir mazi bērni. ( Lasiet vairāk par šo un citiem "paaugstināšanas" veidiem Lasīt "Kā iekārtot divlīmeņu dzīvojamo istabu: 5 mājas plāni"

Izmantojiet augstumu saprātīgi

Izveidojiet galeriju vai mezonīnu. Tur var ierīkot atpūtas stūrīti, kabinetu, bibliotēku. Galerija var kalpot kā pāreja uz citām mājas telpām.

Kā izrotāt

Klasiskā harmonija. Visas istabas, kas redzamas no dzīvojamās istabas un robežojas ar to ieskaitot tos, kas atrodas mezonīnā visām otrā stāva telpām jābūt vienā dizaina stilā. Rūpīgi saskaņojiet krāsas un materiālus.

Kā sildīt

Inteliģenta apkures sistēma. Ir grūti apsildīt lielas telpas: tas prasa daudz enerģijas un dažādus pasākumus, lai samazinātu siltuma zudumus.

Plānojiet logu mezonīnā. Pretējā gadījumā dabiskās konvekcijas rezultātā siltais gaiss no apakšas izplūdīs uz augšu, un starpstāvā var kļūt pārāk dūšīgi.

Apsildāmās grīdas. Speciālisti iesaka izmantot grīdas apsildi lielās, augstās dzīvojamās telpās.

Logi un aizkari

Īpaši mehānismi un automatizācija — lai atvērtu un aizvērtu augstus logus un vadītu žalūzijas. Visērtāk ir izmantot tālvadības pults modeļus. Logu tīrīšanai var pieaicināt arī tīrīšanas uzņēmumu.

Gaisa ieplūdes atveres — Uzstādiet tos, lai novērstu logu aizsvīšanu un kondensāta veidošanos. Parasti viens vārsts uz vienu vērtni.

Trokšņi

Akustika var būt neparedzama. Augstie griesti bieži darbojas kā rezonatori, pastiprinot pat vissmalkākos trokšņus. Pirmajā stāvā ieteicams izmantot durvis ar skaņas slāpētāju.

Mājas kinozāles sistēmai izsauciet speciālistu — lai viņš varētu pielāgot akustiku telpā ar sarežģītu skaļumu, kad to instalējat.

Papildu dienas gaisma

Jumta logi. Tie būs piemēroti divlīmeņu dzīvojamai istabai ar slīpiem griestiem. Jumta konstrukcija sijas, griesti Dzīvojamo istabu var atstāt atvērtu.

mākslīgais apgaismojums

Jums būs nepieciešams vairāk gaismas nekā parastā viesistabā. Pārdomājiet, kur atrodas galvenais gaismas avots un apgaismojums. Vienmēr ir nepieciešama mākslīgā gaisma. Īpaša uzmanība – nišas zem mezonīna un zem kāpnēm. Grūtības var rasties, piestiprinot lustru pie slīpajiem griestiem un nomainot spuldzes lielā augstumā.

Interjeru piemēri ar divstāvu viesistabām

Dzīvojamā istaba no dizainera Jekaterinas Serežinas projekta.

Dzīvojamā istaba no arhitekta Grigorija Dainova projekta.

Dzīvojamā istaba no arhitektūras un būvniecības uzņēmuma LEGE-ARTIS projekta

Dzīvojamā istaba no dizainera Elena Anisimova projekta.

Dzīvojamā istaba no arhitekta Džuliana Čaplinska projekta.

Lasīt arī  Tirkīza dzīvojamā istaba: dizainere Elena Samarina
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: