Kas ir vastu?

Kamēr senā ķīniešu feng šui zinātne jau sen ir iekarojusi Rietumus, indiešu Vastu disciplīna tikai sāk iekarot mūsdienu kultūru. Feng šui pamatā ir Qi enerģijas sadalījums, Vastu pamatā ir enerģijas plūsmas, kas nāk no dažādiem virzieniem.

Par dzīvokļa tehnisko aprīkojumu. Ļoti svarīga ir arī ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu, santehnikas un drenāžas sistēmu, skaņas, siltuma un hidroizolācijas pareiza darbība. Ja viss iepriekš minētais ir saskaņā ar Vastu noteikumiem, tad dzīvoklis vai māja kļūst par templi, kur ķermenis un gars rod mieru, un māja kļūst par atjaunojošās terapijas elementu.

Par dzīvokļa tehnisko saturu. Ļoti svarīga ir arī pareiza ventilācijas un gaisa kondicionēšanas sistēmu, santehnikas un drenāžas sistēmu darbība, pareiza skaņas, siltuma un hidroizolācijas projektēšana. Ja viss iepriekš minētais ir saskaņā ar Vastu noteikumiem, tad dzīvoklis vai māja kļūst par templi, kur ķermenis un gars rod mieru, un māja kļūst par atjaunojošās terapijas elementu.

Paslēpt

Harmonija mājās

Vastu. Tā ir zinātne par mājokli, kas sanskritā vastu tulkojumā nozīmē "tas, kas nācis no zemes". Un šie ir visi materiāli, ko izmanto dzīvojamo ēku būvniecībā: māls, smiltis, akmens un metāls. Vastu uzdevums lai dzīvības enerģija varētu plūst un izplatīties visā mājoklī, nodrošinot tā iemītniekiem aizsardzību un veselību. Vastu Vidja, sena vēdiskā telpiskās organizācijas zinātne, pazīstama arī kā Sthapatya Veda, regulē ēku lielumu, proporcijas, izvietojumu un orientāciju vidē un satur traktātus, kuros skaidrota arhitektūra un tās enerģija. Tādi tempļi un pilis tika celti jau izsenis. Vastu praktizētāji ir spējuši pielāgot senču gudrību mūsdienu cilvēkam.

Lasīt arī  Japāņu stils interjerā

Kādi faktori ietekmē mājas vastu?

Ģeogrāfiskā atrašanās vieta, ainava. Uz elementu robežas izdalās ( prāna ) enerģija pie jūras, kad ainava mainās no ielejas uz kalniem un kalniem… Lauku māja ir uzbūvēta tā, lai platība uz ziemeļaustrumiem no ēkas būtu brīva un nedaudz zemāka par dienvidrietumu pusi. Pilsētvidē labākais risinājums ir māja blakus parkam.

Pirmā stāva augstums. jābūt aptuveni 45 cm no zemes līmeņa, t. i.. trīs soļi. Ideālā gadījumā mājas grīdai jābūt līdzenai. Atļautas variācijas, taču nav vēlams, lai apakšējais līmenis atrastos dienvidu un rietumu pusē.

Mājokļa forma. Labāk, ja māja ir taisnstūra vai kvadrātveida plāna un tās sānu malas ir orientētas gar pasaules malām. Tāds pats padoms attiecībā uz dzīvokli daudzdzīvokļu mājā. Un, ja ir pārkares, ir labi, ja tās vērstas uz ziemeļiem vai ziemeļaustrumiem.

Logu, balkonu, erkeru izvietojums. Labvēlīgi ir balkoni, erkeri, uz ziemeļiem, austrumiem vai ziemeļaustrumiem vērsti logi un ārdurvis. Bet daudz to dienvidrietumu virzienā nav ieteicams, jo dienvidrietumu virzienā saglabājas pozitīvā enerģija.

Telpu forma. Visharmoniskākā Taisnstūris ( ne vairāk kā divi kvadrāti ) bez asiem vai izvirzītiem taisniem leņķiem. Nevar izvairīties no pēkšņām griestu augstuma atšķirībām ( sijas, cauruļvadi ) pārejai jābūt vienmērīgai un pakāpeniskai.

Kā sadalīt enerģiju?

dzīvokļa centrs. Šeit rodas enerģija, kas tiek izplatīta visur. Vispirms atrodiet sava dzīvokļa centru. Uzzīmējiet taisnstūri uz dzīvokļa iekšējās kontūras un no tā stūriem velciet diagonāles. Diagonāļu krustpunkts ir centrs. Atbrīvojiet telpu no mēbelēm, citādi mājā ienākošā enerģija nevarēs iekļūt pārējās telpās. Vannas istabu nekad neierīkojiet mājas vidū, jo pretējā gadījumā enerģija aizplūdīs uz leju.

Ieeja. Pie ieejas durvīm mūsu mājoklis atņem elpu. Jo mazāk šķēršļu ceļā no lifta līdz durvīm, jo labāk. Labs apgaismojums, tīrība, gaisma un vienmērīgas sienas tas viss radīs pareizos apstākļus, lai enerģija viegli plūstu uz jūsu durvīm.

Lasīt arī  Kā izrotāt nelielu dzīvokli: noslēpumi un triki

Numuri. Ieejas gaitenim jābūt gaišam un plašam uz austrumiem, ziemeļaustrumiem. Arī pārējām telpām ir savi noteikumi. Dzīvojamā istaba un kabinets var atrasties ziemeļu vai ziemeļrietumu pusē. Labākā vieta virtuvei Dienvidaustrumu virzienā, gatavojot ēdienu, vēlams, lai saimniece būtu vērsta uz austrumiem vai dienvidaustrumiem, obligāti jābūt labam apgaismojumam un ventilācijai. Ģimenes guļamistabai jāatrodas dienvidrietumu ( maksimālā enerģijas koncentrācijas vieta ) un pārējo ģimenes locekļu guļamistabām pa kreisi vai pa labi no galvenās guļamistabas.

Tualetei un vannas istabām jābūt ziemeļrietumu vai dienvidaustrumu pusē, vēlams ar tualeti «redzēts" Uz ziemeļiem vai dienvidiem.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: