Franču pieskāriens interjera dizainā

Gadsimtiem ilgi franči ir mācījuši pasaulei luksusa un komforta mākslu. Mēs jums pastāstīsim par dažām klasiskā franču interjera sastāvdaļām, kas joprojām ir aktuālas.

Grieztie koka boiserie paneļi piešķir mājai respektablu izskatu un komfortu.

Sienas

Boiseries. Tradicionāli šos koka paneļus izgatavoja no ozola vai sarkankoka, bet vēlāk tos izgatavoja arī gaišākās krāsās. Boiserie bieži vien rotā griezumi un zeltījums, un to apdare ir no auduma, ādas un akmens. To simetriskās ģeometriskās formas akcentē sienas lampas un gleznas. Paneļi var nosegt visu virsmu vai tikai sienas apakšējo daļu. Kādreiz Boiserie izmantoja studijās un mājas bibliotēkās, bet kopš mūsdienu laikmeta (20. gadsimta sākuma )- tiek izmantotas tapetes Pano Reeditions dzīvojamās istabas un guļamistabas.

Panorāmas tapetes ( grisaille ). Izsmalcinātas ainavas ar ļoti reti sastopamu rakstu Raksturs tiek atkārtots tikai pēc 15 metriem 19. gadsimtā bija neparasti populāri. Cits nosaukums «Grisaille: tradicionāli šāda veida tapetes bija divkrāsu tapetes; otrā krāsa bija pelēka. Daudzas fabrikas lepojās ar daudzkrāsainām apdrukām. Šodien šādas tapetes ir grūti atrast, tāpēc dekoratori tās novērtē.

Slavenā Zuber dzirnavas joprojām ražo panorāmas tapetes pēc saviem vēsturiskajiem modeļiem.

 • Tapetes Dado ar rūpnīcas Zuber
 • Pano Imprimes a la Planche tapetes pēc Zuber
 • Pano Reeditions tapetes, ko Zuber
 • Pano Camaieux tapetes, ko Zuber

Tapetes Dado pēc Zuber.

Audumi

Žakarda. Krāšņs franču stils nav iedomājams bez žakarda audumiem. Audums nav apdrukāts, bet gan austs, un tas parādījās 19. gadsimta sākumā. Mūsdienās žakarda audumu izvēle ir milzīga. Izgatavots no zīda, kokvilnas, lina, vilnas, poliestera un jauktiem diegiem. Materiāls ir dārgs, bet ļoti populārs. Aizkari, gultas pārklāji, lentes, kaklasaites, galda un gultas veļa, mēbeļu polsterējums – Visi ir žakarda, izturīgi, izturīgi pret stiepšanos, nodilumu un izbalēšanu.

Lasīt arī  Atvērto plānojumu plusi un mīnusi

Nemainīgi populāri žakarda audumi tiek izgatavoti no zīda, kokvilnas, lina, vilnas, poliestera un jauktiem diegiem.

Jouy ( toile de jouy ). Apdrukāts audums, parasti ar pastorālu tematiku. Tradicionāli šādi raksti tika iespiesti vienā krāsā, sarkanā, rozā vai violetā, un bieži vien atkārtojās. Mūsdienu mākslinieki ir spēlējušies ar toual de jouy stilu, pārveidojot to: apdrukas var būt gan vienkrāsainas, gan daudzkrāsainas, un tās izmanto ne tikai tapetēm, bet arī galda piederumiem, aizkariem utt..

Jouy ir apdrukāts kokvilnas audums ar ļoti izsmalcinātu rakstu, kurā atkārtojas sarežģītākie pastorālie motīvi.

Interjers

Berger. Dziļš zems krēsls ar polsterētu atzveltni un masīviem roku balstiem. Ļoti mīksts un ērts paši franči saka, ka šajā krēslā jūs nogrimstat "kā siena kaudzē".

Dažādu ražotāju Berger krēslu piemēri.

 • Guadarte krēsls Z 8152
 • Krēsls Kenly 4520.21 no Sam Moore rūpnīcas
 • Krēsls A870-014-A Rachel rūpnīcas Schnadig
 • Krēsls 2122, Angelo Cappellini

Guadarte krēsls Z 8152.

Aubusons. Smalks paklājs ar raksturīgu franču dizainu: reālistiski attēlotas mitoloģiskas vai pastorālas ainas vai sulīgi pušķi. Aubusson – tā sauc vietu, kur kopš 18. gadsimta paklāju manufaktūra ir ražojusi īstus meistardarbus. Kādreiz uz tiem staigāja tikai karaļnamu pārstāvji, bet mūsdienās jebkurš turīgs cilvēks var iegādāties īstu Aubusonu, bet pašai manufaktūrai draud slēgšana.

Passmanteri ( fascijas ). Klasiskais franču interjers nebūtu pilnīgs bez pasimanterijas. Tas ir pušķu, apmaļu, pinumu, bārkstīm un apdares detaļu nosaukums viss, kas padara aizkarus, mēbeles un aksesuārus patiešām franču.

Franču interjeru pasementu piemēri – šajā gadījumā dekoratīvie pušķi un kaklasaites pušķi.

 • Cantori rūpnīcas Mappi dekoratīvie aizkaru pušķi
 • Dekoratīvā birste aizkariem Lanone rūpnīcas Momenti
 • Dekoratīvā aizkaru birste Cuore Con Rosa no rūpnīcas Momenti
 • Greiferis 2860032814 / 2860032893 / 2860032980 / 2860032980 / 2860032999 no rūpnīcas Zimmer + Rohde

Dekoratīvie pušķi Mappi by Cantori.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: