Pirmsskolas vecuma bērna istaba: zonējums un iekārtojums

Kādās zonās jāsadala pirmsskolas vecuma bērna bērnu istaba? Kuras mēbeles un piederumi ir piemēroti katrai zonai? Iepazīšanās ar dekorēšanas paņēmieniem, pārliecinoties, ka jūsu bērns attīstās harmoniski.

Atpūtas un darba zona istabā diviem bērniem.

Kā iekārtot guļamvietu, ja ģimenē ir 2 bērni? Daudz kas ir atkarīgs no vecuma starpības un dzimuma. Viendzimuma bērniem ar nelielu vecuma starpību vai dvīņiem lieliski noder divvietīgas gultas vai divas blakus esošas gultas vienā zonā. Viņiem ir kopīgas intereses un līdzīgs dzīvesveids. Bērniem, kuru vecums ir 3 vai vairāk gadu, ideāli ir atsevišķas istabas, bet, ja tas nav iespējams, manuprāt, ir svarīgi sadalīt telpu zonās. Ļaujiet, lai katram bērnam ir savs "stūrītis". Īpaši praktiskas ir gultas ar ortopēdiskiem matračiem un iebūvētām atvilktnēm veļas uzglabāšanai.

Kā iekārtot guļamvietu, ja ģimenē ir 2 bērni? Daudz kas ir atkarīgs no vecuma starpības un dzimuma. Viena dzimuma bērniem ar nelielu vecuma starpību vai dvīņiem ir piemērotas divvietīgas gultas vai divas gultas blakus vienaviet vienā telpā. Viņiem ir kopīgas intereses un līdzīga ikdiena. Bērniem, kuru vecums ir 3 vai vairāk gadu, ideāli ir atsevišķas istabas, bet, ja tas nav iespējams, es domāju, ka ir svarīgi sadalīt zonējumu. Pārliecinieties, ka katram bērnam ir savs "stūrītis". Īpaši praktiskas ir gultas ar ortopēdiskiem matračiem un iebūvētām glabāšanas atvilktnēm.

Paslēpt

Atpūtas zona pirmsskolas vecuma bērna istabā

Tikai gulēšanai! Bērnistabā mazajam bērnam vienmēr jābūt pietiekami atdalītai zonai atpūtai. Mājīgs stūrītis sniedz bērnam iespēju "pārslēgties" uzreiz un gulēt. Tāpēc ir labāk domāt par spēlēm ar savu bērnu, kas neietver gultas zonu. Un neļaujiet bērnam lasīt guļus!

Lasīt arī  Kā organizēt uzglabāšanas vietu bērna istabā

Kā sadalīt atpūtas zonu? Piedāvājiet vairākus trikus, no kuriem izvēlēties:

 • Ar tekstilizstrādājumiem: aizkaru, baldahīnu vai aizkaru barjeru;
 • Izmantojot vietējo apgaismojumu. Bērna gultiņa ir novietota istabas tumšākajā daļā, virs tās Gaismeklis ( ar to bērns aizmigs );
 • Sienu apdares maiņa: aiz gultas var izvietot dažādas tapetes;
 • Varat izvēlēties citu krāsu vai citu gultas pārklājuma līmeni.

Bērnu gulta ( ar dažiem izņēmumiem ) novietota ar garāko pusi pret sienu.

Darba zona pirmsskolas vecuma bērna istabā

Vieta attīstībai. Kamēr bērns ir mazs, šo zonu diez vai var saukt par darba zonu. Tomēr pie galda vai "stūrī" radīt atmosfēru, kurā pat bērns var sajust, cik svarīgi ir tas, ko viņš dara. Noteikti iegādājieties bērnu galdu un augstu krēslu savam bērnam. Tām vajadzētu stāvēt atsevišķi un tās nevajadzētu uzskatīt par vietu, kur spēlēties. Zīmēšana vai modelēšana ar plastilīnu palīdz bērniem attīstīt uzmanību un spēju koncentrēties uz uzdevumu arī ir sava veida darbs.

Kā izcelt darba zonu?

 • Psiholoģiski. Telpai jābūt sakoptai, atšķirībā no rotaļu zonas, kurā ir izkaisītas rotaļlietas.
 • Vizuāli. Varat izmantot dažādas mēbeļu un sienu dekoru krāsas.

Papildus kustību spēlēm ir arī galda spēles – šīm spēlēm bērniem ir nepieciešams savs galds un krēsls.

Rotaļu zona pirmsskolas vecuma bērna istabā

Zēnam vai meitenei? Ja spēļu un darba zona tiek plānota, neņemot vērā bērna dzimumu, spēļu zonas zēnu un meiteņu istabās ir ļoti atšķirīgas. Pirmajā gadījumā rotaļlietas jāuzglabā vienā vai divās vietās, piemēram, īpašā grozā. Otrajā – otrādi: "draugi" Meitenes var "dzīvot" jebkur: uz plauktiem, gultā, pie galda…

Zēna istaba maksimālā brīvā vieta. Istabas perimetrs un gulta ir novietota ar galvgaldu pie sienas. Ne mēbeles, ne rotaļlietas nedrīkst traucēt. Padomājiet par spēlēm, kas varētu ieinteresēt jūsu dēlu. Ļaujiet istabā ir:

 • vieta, kur spēlēt paslēpes;
 • «Pļava, kur var uzcelt telti;
 • «tranšejas" "apšaudei" Ar draugiem vai tēti;
 • «garāža.", Kur tiks novietotas visas automašīnas;
 • «konstrukcija", kur var izveidot lego-pilsētas.
Lasīt arī  Bērnu istaba koka mājā: dizainere Marina Pennyi

Zēna istabā nodrošiniet pēc iespējas vairāk vietas spēlēm.

Māja mājā. Kāpēc bērnam būtu nepieciešama rotaļu māja, ja viņam jau ir sava istaba?? Tas viss ir saistīts ar mērogu: pat neliela telpa un standarta mēbeles bērnam šķiet milzīgas. Miniatūra māja ir cits jautājums. Jūs varat iegādāties bērnu telti ( līdzīgu kempinga teltij, bet mazāku ). Vai arī uzbūvēt rotaļu namiņu no parasta kartona. Jūs pat varat pats uzzīmēt attēlu.

Attēlā: Villa Julia kartona māja no Magis kartona, ko projektējis Mariscal Javier.

Meitenes istaba ir, gluži pretēji, stūrīši un aizkulises, visdažādākie noslēpumi. Mēbeles jānovieto tā, lai brīvā telpa vienmērīgi sadalītos pa visu telpu. Rotaļu zonas ir it kā atdalītas viena no otras. Mazliet slēgta telpa meitenei, lai

 • Uzbūvējiet leļļu mājiņu un izkārtojiet tajā mēbeles;
 • Pie galda kopā ar draudzenēm un rotaļlietām sarīko tējas ballīti;
 • Sakārtojiet savu māju, kur gultu aizstās sega;
 • Māciet zīmēt lācīšus, zaķus un lelles Barbie.

Meiteņu bērnistabā brīvas vietas un nošķirtus stūrīšus tematiskajām spēlēm vajadzētu atdalīt vienu no otra un vienmērīgi sadalīt pa visu telpu.

Uzglabāšanas zona pirmsskolas vecuma bērna istabā

Viss ir kārtībā. Bērnam ir daudz lietu, un katrai no tām ir jāatrod vieta bērnistabā. Vieglākais variants – Iegādājieties vairākas mēbeles konkrētam mērķim: bērnu drēbju skapis vai skapis drēbēm, plaukts rotaļlietām, kumode veļai..

Ja telpas izmērs ir neliels, varat izmantot telpu:

 • zem gultas ( vai dīvāna veļas kastē );
 • Zem kāpnēm ( ja jūs nolemjat iegādāties bēniņu gultu );
 • zem griestiem ( ja griestu augstums ļauj ierīkot mezonīnus ).

Skapji un kumodes bērnu drēbju, rotaļlietu glabāšanai.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: