Kvadrātveida virtuve: raksturojums

No ergonomiskā viedokļa vislabākās ir kvadrātveida telpas un telpas. Studijas "Space" dizaineri Natālija Ivanova un Jekaterina Jakuņenko stāsta, kā pareizi izvietot mēbeles un izrotāt kvadrātveida virtuvi.

Lielai, kvadrātveida virtuves platībai apsveriet taisnu virtuvi, stūra virtuvi, U-veida virtuvi vai virtuvi ar salu. Uz salas var novietot ledusskapi dzērienu dzesēšanai un nelielu brokastu bāru. Var iekārtot lielu ēdamistabas zonu plašai ģimenei vai kompānijai. Pa vidu varētu novietot apaļu galdu ar ērtiem krēsliem. Virs galda lieliski izskatītos piekarināmā lustra. Plašas virtuves augšējās frontes var izlaist.

Kvadrātveida virtuve līdz 15 kv. m.Vislabākais izvietojums ir taisnā līnijā bez salas. Šo virtuvi var zonēt ar grozāmu darba virsmu ar puskrēsliem. Papildus vispārējam apgaismojumam ir vērts pievienot arī prožektoru virs bāra 70-80 cm attālumā no darba virsmas.

Vēl viena iespēja mazai, kvadrātveida virtuvei Stūris. Zem griestiem novietota iekārta ar brokastu bāru stūrī un dīvāns un TV stūrītis otrā telpas daļā. Fasādes var veidot ar tādu griestu augstumu, kas ļauj telpā izvietot visu virtuves tehniku un piederumus.

Varat izvēlēties jebkuru virtuves stilu: mājīgu Provansas stilu ar ierāmētām fasādēm, modernu stilu ar gludām matētām fasādēm. Virtuves stils ir jāizdomā jau iepriekš, lai tas saskanētu ar dzīvokli kopumā.

Apdare

Virtuves apdares tendences ir gaiši pulverveida toņi.

Ļoti populāras ir virtuves ar gludām, neoklasicisma stilā veidotām, pie griestiem augstām skapīšiem: šādā veidā virtuve netiek uzskatīta par mēbeli, bet gan par daļu no telpas arhitektūras. Vēl viena mēbeļu izvēle: virtuve, kas atbilst sienām.

Bēšs, kašmira un gaiši pelēki toņi ir ideāli piemēroti dekorēšanai. Soft-touch tehnoloģija ir populāra kā priekšējo daļu virsmas pārklājums, jo tā piešķir visai virsmai patīkamu pieskārienu un matētu apdari. Vēl viens šo virsmu pluss tie neatstāj roku nospiedumus.

Lasīt arī  Gaismas skulptūras: funkcijas un ražotāji

Bez rokturiem aprīkotas virtuves ar GOLA profiliem ir modē.

Priekšauts var būt izgatavots no porcelāna keramikas, mākslīgā vai dabīgā akmens darba virsmas krāsā vai keramikas flīzēm, kas atbilst darba virsmas stilam.

Apgaismojums

Kvadrātveida virtuves izskatās labi ar centrālo gaismu lustra. Apgaismojuma scenārijus var papildināt ar prožektoriem, sliežu apgaismojumu un sienas apgaismojumu. Svarīgi ir nodrošināt priekšauta apgaismojumu, piemēram, ar LED lentēm.

Ierīces

Virtuvei jābūt aprīkotai ar modernām iebūvējamām ierīcēm:

 • trauku mazgājamā mašīna;
 • Plīts virsma: ja jūsu virtuve ir neliela, varat apsvērt divus vai trīs degļus;
 • Izsūcējs: iebūvēts vai brīvi stāvošs.Jums ir jāpārliecinās, ka drenāžu var noturēt neredzamā vietā;
 • Izlietne un trauku mazgājamā mašīna, kā arī cepeškrāsns jānovieto pēc iespējas tālāk no notekas;
 • mikroviļņu krāsns.

Pievienot noderīgas funkcijas, piemēram, "divi vienā" krānu tekošajam un dzeramajam ūdenim, pārtikas atkritumu smalcinātājs.

Elektrība

Plānojot virtuvi, ir svarīgi ņemt vērā darba virsmas kontaktligzdu skaitu un elektroierīču pieslēgumus. Ir vērts iepriekš izvēlēties, kur novietot ēdamistabas zonu un kontaktligzdas nākotnes lustra, un uz sienām sienas brāzmām vai apgaismojumam.

Ergonomika

Virtuves ergonomiku ietekmē pareizi novietots darba trīsstūris Ledusskapis, izlietne un plīts. Piemēram, pēc iepirkšanās jums ir nepieciešams ielikt somu un nolikt pārtikas produktus: laba ideja ir ledusskapis virtuves priekšā. Trauku mazgājamo mašīnu vislabāk novietot netālu no izlietnes un sausās veļas mazgāšanas skapja.Izlietne un trauku mazgājamā mašīna jānovieto pietiekami tālu no grīdas notekas.

Starp izlietni un plītiņu jābūt ne vairāk kā 120 cm attālumam.Maksimālais attālums starp izlietni un trauku mazgājamo mašīnu ir 90 cm. Mikroviļņu krāsni nedrīkst novietot augstāk par 130 cm.

Nepilnīgs virtuves izkārtojums:

 • Gaismas trūkums;
 • Elektrisko kontaktligzdu trūkums uz darba virsmas;
 • brīvi stāvošas ierīces neiederas komplektā un stilā;
 • Par priekšauta dekorēšanu nevar būt ne runas;
 • Darba virsmas augstums nav ergonomisks mājsaimniecei;
 • šauras ejas starp mēbelēm;
 • Virtuves mēbeles nav pielāgotas virtuves izmēram.
Lasīt arī  10 delikāti WC jautājumi

Kvadrātveida virtuvē ir vieglāk izvietot nepieciešamās mēbeles, organizēt uzglabāšanas vietu un sadalīt dažādas zonas. Dizains un pārdomāta plānošana padarīs telpu individuālu un ērtu.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: