Arhitektūra atbilstoši veidnēm

Amirs Idiatulins, viena no pieprasītākajiem jaunā viļņa arhitektu birojiem IND architects dibinātājs un izpilddirektors, stāsta par arhitektūras kvalitāti, spēju radīt lieliskus sabiedriskos un komerciālos interjerus utt.

Par mani.

IND arhitekti darbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Mēs sākām ar biroju interjeru. Taču tagad mūsu portfelī ir arī vairāki lieli projekti: rūpniecisko teritoriju pārbūve, dzīvojamo ēku projekti, ainavu veidošana.

Pagājušajā gadā mēs izveidojām Veikls Sberbank birojs, nesen pabeidza darbu pie jaunas SIBUR petrochemical holding birojs un Incanto otrais biroju posms. Pašlaik mēs izstrādājam darba telpu lielam skaistumkopšanas uzņēmumam.

IND arhitektu projektētais Sberbank birojs

Kāda pieredze dod arhitektam.

Pieredze interjera dizaina jomā sniedz arhitektam izpratni par telpu. Projektējot dažādu tipoloģiju ēkas – dzīvojamās mājas, daudzfunkcionālus kompleksus, skolas, mēs domājam ne tikai par arhitektoniskās formas izteiksmīgumu un fasāžu skaistumu, bet arī veidojam pārdomātu iekšējo apjomu. Pateicoties mūsu plašajai praksei darbā ar interjeru, mēs zinām, kā cilvēki to izmantos, un tāpēc zinām, kā telpu padarīt pēc iespējas funkcionālāku. Pamatojoties uz to, mēs modelējam lielisku formu.

Petroķīmijas holdinga Sibur biroju projektējuši IND arhitekti

holistiska pieeja.

Piemēram, dzīvojamā projektā vienlīdz svarīgi ir pareizi izvietot ēkas apjomus uz zemesgabala, atrast labāko risinājumu fasādēm un izstrādāt plakanu plānojumu. Mēs praktizējam holistisku pieeju. Projektā nav sīkāk aprakstīts. Saskaņā ar šo ideoloģiju mēs esam ieviesuši "Boļševiku" dzīvokļu komplekss Maskavā, ir būvniecības stadijā Dzīvojamais komplekss "Myskhako Novorosijskā.

Boļševiku dzīvokļu vestibila interjers

Izrādās, ka studijas nosaukumā ir iekodēts mūsu kredo: IND- individuāla pieeja. Un mums ir izdevies ievērot šo principu.

Lasīt arī  Ultra premium klases zīmols LG SIGNATURE rīkoja apaļā galda diskusiju arhitektiem un dizaineriem

Arhitektūrā nav divu identisku uzdevumu.

Katrs projekts ir unikāls, tāpēc būtu dīvaini izmantot vienveidīgu pieeju. Mēs nodrošinām pielāgošanu – dažiem projektiem mēs pat veidojam zīmolus. Un vairumā gadījumu biroju un sabiedrisko telpu interjeriem mūsu pašu grafiskie dizaineri veido infografikas, mēbeles un interjera dizaina priekšmeti tiek izgatavoti pēc mūsu skicēm. Arī dzīvojamo māju projektos mēs pievēršam lielu uzmanību detaļām: mēs projektējam gan pastkastītes, gan velosipēdu novietnes. Detaļas veido individuālu boļševiku dzīvokļu kompleksa tēlu. Mēs cenšamies izvēlēties interesantus izaicinājumus, sadarboties ar klientiem, kuri atbalsta mūsu pieeju, lai realizētu un radītu patiesi kvalitatīvus, pārdomātus objektus.

Par tendencēm.

1. Jau vairāk nekā gadu ir bijis pieprasījums pēc rūpniecisko teritoriju pārbūve, to pārdomāšana jaunu funkciju vajadzībām. Mēs risinām šīs problēmas Maskavā ( tiek pabeigts "Boļševiku" daudzdzīvokļu komplekss bijušās konditorejas vietā ) kā arī lielajos reģionālajos centros.

Ūdens torņa pārbūve par kultūras centru

Pavasarī mēs uzvarējām konkursā par ūdens torņa pārveidošanas projektu Ščerbinkā, Jaunajā Maskavā. Vecs tornis kļūst par kultūras centru. Mēs esam piepildījuši nesaistītu ēku ar jaunām nozīmēm. Notiks izstādes, darbnīcas un semināri. Turklāt pastāv arī nesaraujama saikne starp interjeru un eksterjeru; citādi projekts nekad nebūtu izdevies: torņa vēsturiskais tēls ir saglabāts, bet to papildina mūsdienīgs interjers, lai tas varētu pildīt jaunās kultūras un sociālā centra funkcijas. iekšpusē ir iekārtota izstāžu zāle, pirmajā stāvā būs kafejnīca. Jaunais apjoms ir apšūts ar stikla profilu, kas ļauj no ārpuses redzēt ēkas siluetus, un ēka veido dialogu ar apkārtējo vidi.

2. Mēs joprojām aktīvi darbojamies dzīvojamo ēku segmentā, piemēram, jaunajā daudzdzīvokļu kompleksā Maskavā un dzīvojamo ēku kompleksu fasāžu risinājumu izstrādē. Ir pieprasījums pēc augstas kvalitātes arhitektūras.

Lasīt arī  LG SIGNATURE: modernu interjeru estētika. Jauns konkurss n

Boļševiku dzīvokļu ieejas grupa

3. Ir vēl viena tendence: tirgū ienāk arvien vairāk dzīvojamo kompleksu Pabeigts ar, tāpēc jau no paša sākuma ir jāizstrādā ērti un mūsdienīgi izkārtojumi un dizaina iespējas.

4. Jāatzīmē arī, ka lielākajā daļā mikrorajonu funkcionalitāte vairs neaprobežojas tikai ar pašu mājokli. Pastāv skaidra tendence daudzfunkcionalitāte. Dzīvojamo ēku un daudzdzīvokļu kompleksu ietvaros mēs tagad projektējam arī publiskās telpas un mazumtirdzniecības infrastruktūru. Projektā bieži vien ir iekļautas biroju telpas, bērnudārzs un skaistumkopšanas salons. Šo tendenci nosaka mūsdienu cilvēka dzīvesveids, kurš vēlas saņemt visu pakalpojumu klāstu vienuviet.

Valsts skola netālu no Rīgas, ko projektējis uzņēmums IND Architects

Par Pasaules arhitektūras festivālu 2018.

Divi no mūsu darbiem iekļuva Pasaules arhitektūras festivāla 2018 finālistu sarakstā. Šis ir konkursa projekts Rīgas metro stacijai Kļavu bulvāris un ūdenstorņa pārbūves projekts. Abi projekti ir vērtīgi pilsētai un tās iedzīvotājiem jo tas ir kultūras centrs un transporta infrastruktūras objekts. Projekti ir kontekstuāli. Mēs esam detalizēti izstrādājuši, kā jaunās ēkas sasaucas ar esošo pilsētas struktūru, kā cilvēki tās izmantos. Pozitīvi ir tas, ka abi projekti rada unikālu vietas identitāti, personificē vietu, kas arī mūsdienās ir ļoti svarīgi arhitekta darbā, jo vietējās identitātes zudums ir viena no augošo pilsētu problēmām.

Maple Boulevard metro stacijas projekts


Autora intervija: Aleksandra Ivanova

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: