Viļņa: dzīvoklis 33 m2.

Jaunais pāris nolēma dzīvot pilsētas vēsturiskajā centrā, taču viņi varēja atļauties tikai nelielu dzīvokli bez vannas istabas. Un jūs gribējāt tajā ietilpināt tik daudz, ka pat 100 kvadrātmetri nebūtu pietiekami – ja ne projekta autoru atjautība.

Ja jums pieder neliels dzīvoklis, nav nepieciešams izvēlēties minimālistisku, vienkrāsainu dizainu, lai interjers izskatītos lielāks. Šī projekta autori drosmīgi izmantoja krāsu kontrastus un vieglus lauku un klasiskā dizaina elementus, lai padarītu telpu siltāku un mājīgāku. Šādu neierobežotu rīcības brīvību nodrošināja gudra pārbūve.

Informācija par īpašumu:
Virsmas platība: 33 kv.m.
Atrašanās vieta: Viļņa, Lietuva
Gads: 2010
Arhitekts: Dalius Regelskis ( Dalius Regelskis ),
Dekoratore: Greta Motiejuniene ( Greta Motiejuniene )
DGD Design studio Fotogrāfs: Augis Narmontas ( Augis Narmontas )

Attēlā: Dalius Regelskis, arhitekts;
Greta Moteiuniene, dekoratore

Par jaunlaulātajiem pieejamo naudu viņi varēja iegādāties pieklājīgu dzīvokli kādā jaunā rajonā, bet Užupī ( Zarečie ) kas tiek uzskatīts par prestižu dzīvesvietu radošajai bohēmai ( to ieskauj mākslas galerijas un darbnīcas, daudzas kafejnīcas, ne velti to bieži vien salīdzina ar Monmartra rajonu Parīzē ) nekustamā īpašuma cenas ir ļoti augstas.

Dzīvoklis, ko mēs iegādājāmies, atradās vecas mājas pirmajā stāvā. Iegādes brīdī dzīvoklis jau sen bija tukšs, un tā iekšpuse bija patiešām nolaista – pa logiem bija jūtami zirnekļu zirnekļi un pelējuma smaka.

Jaunie īpašnieki nevarēja izlemt, kāda veida renovācija palīdzētu viņiem iekārtot priekštelpu ar garderobi, gaišu un plašu viesistabu, ērtu virtuvi ar ēdamgaldu, vannas istabu, guļamistabu ar lielu gultu, kā arī televizoru, stereoiekārtu, grāmatu un ierakstu kolekciju. Projekta autori ir pieņēmuši šo izaicinājumu un izpildīja visas viņu vēlmes.

Lasīt arī  Pāri paklājiņiem - lai dzīvo betons, ķieģeļi un metāls

Pirms pārplānošanas dzīvoklis bija sadalīts divās bērnistabās, priekšnamā un tumšā virtuvē bez avota gaisma ( ir tikai divi logi, abi- ) dzīvojamās telpās;.

Pēc pārbūves un atjaunošanas no vecās ēkas nekas nav palicis. Arhitekti neatteicās no starpsienu izveides un atvērtas telpas izveides ( lai gan tā bija viena no iespējām ) tas deva viņiem iespēju veidot patstāvīgas un daļēji autonomas zonas ar vairāk mēbelēm. Dzīvojamā istaba, ēdamistaba un virtuve tagad ir apvienotas vienā studijā, lai gan gatavošanas zona ir daļēji ievilkta "kabatā". Guļamistaba ir atsevišķa, bet starp to un studiju ir atvērta sprauga loga zonā: neparasts risinājums, bet, kā redzēsim, ļoti ērts. Ieejas zona ir paplašināta. Durvis starp gaiteni un darbnīcu ir atstātas vaļā, lai aukstākajā laikā pasargātu silto priekštelpu no caurvēja. Tā kā dzīvoklis atrodas pirmajā stāvā, mēs izvēlējāmies vannas istabu ērtības dēļ. ( gāzes katls ūdens sildīšanai ir paslēpts virtuvē ) tas palīdzēja atbrīvoties no dārgajiem radiatoriem.

No ielas uz dzīvokli ved atsevišķas durvis. ( virs durvīm ) šķērssienu logs durvju vērtnē, lai ieejas zālē būtu vairāk gaismas;. Tādi paši papildinājumi ir arī virs iekšējām veramajām durvīm.

Lielākā daļa dzīvokļa sienu un mēbeļu balta. Ideāli piemērots nelielām telpām ar maziem logiem: daudz vairāk gaismas un telpas. Durvis starp priekštelpu un darbnīcu ir caurspīdīgas, ar plāniem tīkliem ( līdzīgas durvis, bet ar matētu stiklu, tagad ved arī uz vannas istabu ) šīs durvis ir "logi" Mēs ielaidām gaismu visās telpās, piešķirot tām gaisīgumu. Daļa bibliotēkas tika izvietota pie un virs ieejas durvīm.

Siena aiz dīvāna ir nokrāsota sarkanā krāsā, un pie loga novietota liela zila kumode: ar spilgtiem akcentiem studija izskatās mākslinieciska un svaiga. Lielākā daļa no mūsu lētajām mēbelēm tika iegādātas IKEA.

Lasīt arī  Divu dzīvokļu apvienošana jaunā ēkā: Darjas Širokovas un Ingas Aršbas projekts

Palodzes tika pagarinātas līdz 80 cm, un zem tām, dzīvojamā istabā un guļamistabā, tika uzstādīti plaukti uzglabāšanas grozi, grāmatas un ieraksti: ērts un ekonomisks risinājums nelielam dzīvoklim. Romiešu žalūzijas un dubultstikla logi, kurus var atvērt vēdekļa režīmā, ir atbrīvojuši logu zonu no visa liekā.

Starp guļamistabu un dzīvojamo istabu Plašas bīdāmās durvis ar integrētiem rokturiem. Aizvērtā stāvoklī to ievieto spraugā starp plauktiem, bet dienas laikā to iebīda "zīmuļskapī" aiz guļamistabas sienas, lai dzīvoklī ieplūstu pēc iespējas vairāk dabiskās gaismas – praktisks interjera risinājums mazam dzīvoklim.

Sienu pie studijas ieejas blakus spogulim rotāja pāris neparastu paneļu un "izstāde" saimnieces bižutērija: noderīgs veids, kā visu turēt pa rokai, neceļot līdzi nevajadzīgas kastes.

Ēdamistabas zonā ir neliels galds diviem cilvēkiem un pāris krēsli. Vakarā virs tā var novietot gaismekli.

Lai mazā studija izskatītos viendabīgāka, grīdas segums pat blakus virtuves skapīšiem ir klāts ar tādām pašām masīvām flīzēm kā pārējā telpā.

Augstās vienības stiepjas līdz pat griestiem.

Liels gultas galvgalis, kas veido viesmīlīgu "portālu" no ietilpīgiem skapjiem. Aiz galvgalda uz līstes Mīksts stepēts paklājs. Tā kā naktsskapīšiem vairs nebija vietas, saimniece izgatavoja pievilcīgas piekaramās "kabatas" maziem priekšmetiem – Tie ir piestiprināti pie skapīšu galiem pie gultas, zem brāzmām.

Zem augstās gultas guļamistabā Dziļas izvelkamās atvilktnes gultas veļas uzglabāšanai.

Vannas istaba ir vēl plašāka. Pretī ieejai dušas kabīne un blakus tai Iebūvēts skapis ar režģētām durvīm, kurā ir veļas mazgājamā mašīna un žāvētājs.

Spilgts dzīvoklis

Dizaineru Marijas Makhoninas un Aleksandras Kazakovcevas projekta dzīvokļa interjers Dizaineru Marijas Makhoninas un Aleksandras Kazakovcevas projekta dzīvokļa interjers Dzīvokļa interjers no dizaineru Marijas Makhoninas un Aleksandras Kazakovcevas projekta
Lasīt arī  Dzīvoklis ar vīrieša raksturu: dizainers Vladimirs Firsovs
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: