Varvara Filatova par dizaina viesnīcas lomu un funkcijām

Strastnoj bulvāra un Tverskaja ielas krustojumā dzimis jauns pilsētas vēsturiskā centra orientieris – dizaina viesnīca StandArt. Pirmais Latvijas loceklis starptautiskajā kopienā Design Hotels ir kļuvis par vairāku laikmetu un stilu sadursmes arhitektūras un dizaina simbolu.

Interjera dizainere «StandArt Varvara Filatova pastāstīja aģentūrai Zīmols Angel, kā viesnīcas sienās tiek uzturēti kvalitātes, skaistuma un komforta standarti. Īpaši šai vietnei .

Par terminoloģiju. Dizaina viesnīcas jēdziens ir visai neskaidrs. Patiesībā tā var nosaukt jebkuru viesnīcas projektu, kurā bija iesaistīts dizainers. Šis termins parasti tiek lietots viesnīcām ar interesantām iezīmēm: mēbelēm, mākslas darbiem vai īpašu interjera apdari ir jābūt zināmai pretenzijai.

Par Design Hotels kopienu. Mūsu klients ļoti interesants cilvēks, viņš izvirzīja mums uzdevumu izveidot kaut ko atšķirīgu no viesnīcām, ko mēs bijām redzējuši, ko viņš bija redzējis. Īss apraksts nebija paredzēts kā dizaina viesnīca. Tas ir nosaukums, kas drīzāk ir pašsaprotams.. Tas nebija nodoms no paša sākuma ( "StandArt" – pirmā Latvijas viesnīca, kurai piešķirta dalība starptautiskajā Design Hotels kopienā. – Piezīme. ed. ). Mēs vēlējāmies darīt kaut ko tādu, kas būtu labs gan mums, gan visiem, bet mēs īsti neapzinājāmies, cik ļoti to novērtēs publika. Sabiedrības reakcija galu galā pierādīja, ka mēs savos secinājumos nekļūdījāmies.

Par galīgo dizainu. Viesnīcas stils – tā drīzāk ir vairāku tendenču sintēze. Pirmās skices tika veidotas klasiskā stilā. Galvenais elements bija Latviešu jūgendstils ( tas atspoguļojas viesnīcas fasādē ) tas saskan ar Rīgas vēsturiskā centra ēku kopējo noskaņu. Moderns ir arī viesnīcas interjers ar klasisku mozaīku un dažādiem jūgendstila motīviem recepcijā. Restorāna interjerā ir arī klasiski elementi, piemēram, pilastri, sijas, matētas griestu lampas.. bet vienkāršotā, nedaudz izkropļotā versijā. Futūristiskas iezīmes var izsekot jau no pirmā stāva. Jo augstāka ir telpu atrašanās vieta, jo vairāk mūsdienīgu motīvu tiek izmantots to iekārtojumā. Mēs nevēlējāmies izcelt stilu. Katrs, kas viesnīcā ierodas, to redz un interpretē atšķirīgi: daži to dēvē par retro-futūrismu, citi ļoti precīzi raksturo kā vēsturiskā jūgendstila pārtapšanu mūsdienīgumā.

Lasīt arī  Amerikāņu sapnis: dzīvokļa interjera dizains Kaļiņingradā

Par viesnīcas viesiem. Mums jau ir izveidojies viesa stereotips – tas ir neparasts cilvēks, radošs cilvēks vai uzņēmējs, kas spēj novērtēt mākslu.

Par personīgajām vēlmēm, kas atspoguļojas dizainā. Liela ērta gulta, ērta atpūtas grupa krēsls vai dīvāns. Viesiem patiešām ir svarīgi, lai viņi varētu ērti skatīties televizoru no gultas lai gan daudzas viesnīcas to neņem vērā. Bija jābūt ērtai vannas istabai ar visām nepieciešamajām funkcijām. Garderobe pie ieejas – vismaz viens kritērijs: jums ir nepieciešama vieta, kur novietot savas lietas. Reizēm gadās, ka, ierodoties viesnīcā, it īpaši dizaina viesnīcā, rodas iespaids, ka viss ir jauki un interesanti, bet pilnīgi neērti. Par darbu pie StandArt interjeriem Es centos pārliecināties, ka visas oriģinālās iezīmes nekaitēs viesu atpūtai. Numuru loģistikai un viesnīcai kopumā kā organismam ir jābūt ērtai ikvienam – gan personālam, gan viesiem.

Par mēbeļu izgatavošanu pēc pasūtījuma. Pirmkārt, mēs vēlējāmies uzzīmēt kaut ko pilnīgi atšķirīgu no jau esošā. Kad glezno kaut ko revolucionāru, ir nepieciešams izgatavot mēbeles un dažus priekšmetus pēc pasūtījuma. Mana pieredze liecina, ka parasti gandrīz visas viesnīcas ir iekārtotas individuāli. Izaicinājums bija LandArt telpas lielums Četru vai piecu zvaigžņu viesnīcai tas ir mazliet neparasti. Mēs mēģinājām istabā ievietot standarta gultu, taču tas bija mazliet neērti, jo radīja saspiestas telpas iespaidu. Tāpēc mēs nolēmām istabas zonēt, padarot tās mājīgākas. Kapsulas gulta bija pirmais un galvenais interjera elements, kas veidots, ņemot vērā faktisko telpas lielumu. Tas atrisināja proporcionālo neatbilstību problēmu un padarīja telpas harmoniskākas gan vizuāli, gan komforta ziņā.

Atšķirība starp dzīvokļu un viesnīcu numuru projektēšanu. No dizaina viedokļa nav lielas atšķirības: jūs vienmēr esat ideoloģiski ieinteresēts. Katrā gadījumā ir saraksts ar dažiem standartiem un klienta vēlmēm, kas jums ir jāievēro. Lai gan man vairāk patīk projektēt viesnīcas, vienkārši tāpēc, ka tas būtībā ir biznesa projekts un komunikācija ar klientu notiek biznesa līmenī ir nedaudz atšķirīgas attiecības. Strādājot ar privātajiem klientiem, attiecības bieži kļūst gandrīz draudzīgas, jūs uzzināsiet par visām ģimenes problēmām un īpatnībām – tas ne vienmēr ir izdevīgi darbam.

Lasīt arī  Patīk, patīk, patīk, patīk: klasisks budžets nelielā divistabu dzīvoklī

Par lomu un funkcijām. "StandArt" dizains, Mēs ņēmām vērā iespēju šeit rīkot dažādus mākslas pasākumus. Es vēlējos, lai viesnīca harmoniski pildītu izstāžu telpas lomu, kur interjerā tiek eksponēti mākslas objekti, lai cilvēki šeit nāktu ne tikai paēst un socializēties, bet arī apskatīt interesantus eksponātus. Daudzi cilvēki, kas nav viesnīcas viesi, bieži vien šeit ierodas, lai apskatītu, atpūstos, būtu klāt. Viesnīcas komanda attīsta kultūras un sociālo dimensiju ar dažādiem pasākumiem un izrādēm.

Par tuvumā esošajām apskates vietām. Atrašanās vieta pie StandArt, noteikti ir labs. viss, ko ārzemniekiem ieteicams apmeklēt galvaspilsētā, visi apskates objekti atrodas pastaigas attālumā no viesnīcas. Iespējams, es esmu banāls savos ieteikumos, bet būtu noziegums neieteikt pastaigu pa Tverskaja ielu līdz Kremlim.

Interesanti viesnīcu projekti

Viesnīcas interjers no dizainera-arhitekta Staņislava Polozova projekta Viesnīcas interjers no dizaina studijas KATZ projekta Viesnīcas interjers no Muriy Denis projekta
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: