Sapņu studija: kā lauzt stereotipus

Dizaina jomā ir jālauž noteikumi. Tumši griesti, gaišas grīdas, spoguļu mozaīka, atlantes, gliemežvāki un citas detaļas, kas negaidīti labi sader viena ar otru – dizaineres Alīnas Linevičas studijas interjerā.

Tradicionālā dizaina studijas tipa dzīvokļos mēbeles ir izvietotas gar sienām, gulta ir iebīdīta tālajā stūrī, un to apdare ir pieticīga, necila un necila, ieturēta gaišās krāsās. Dizainere Alina Lineviča lauž stereotipus, veidojot studiju eklektiskā garā, apvienojot dažādu stilu un laikmetu dekoratīvās tehnikas. Viņas projektā gulta bez kautrēšanās atrodas istabas vidū, griestus balsta atlantes, un par centrālo punktu kļūst tvaika nosūcējs. Zemāk attēlā Alīnas Linevičas studijas ne garlaicīgs projekts detalizēti.

Virtuves zonas neparastais plānojums ir uzreiz pamanāms. Daļa darba virsmu ir izvietotas uz salas. Tā neseko virtuves līnijai, bet ir perpendikulāra tai un atrodas sānos, veidojot sava veida konsoles starpsienu. Šajā zonā ir iebūvēta cepeškrāsns un plīts virsma, un pa perimetru ap galdu ir ierīkota apmale, kas nodrošina ērtu gatavošanu.

Konsoles otrā pusē atrodas minimālistisks izvelkamais dīvāns. Būtībā tie ir tikai putuplasta paralēlipēdi – diezgan vienkārša montāža. Viens no telpas akcentiem ir tumši pelēki spīdīgi griesti, kas lielo atvērto telpu padara patiesi oriģinālu. Tumšās krāsas tuvošanās efektu samazina atstarojošā virsma, kas rada dziļumu. Tajā pašā laikā gaišās sienas un grīda neļauj telpai izskatīties zemai.

Eksperimenti ar griestiem turpinās. Tajā atspoguļotās oriģinālās metāla lustras izskatās ļoti eksotiski. Centrā novietots izvilcējs kļūst par īstu mākslas darbu.

Spīdīgu metāla spoguļu un urnu pāris – veltījums Art Deco greznajam stilam. Pulēts metāls piešķir interjeram tiešu un tēlainu spīdumu. Vēl viena tīri dekoratīva iezīme ir skulpturālas figūras abās dīvāna zonas pusēs. "Atlantieši", zonējums telpā – tā ir variācija par klasisku tēmu. Sarežģītā, gaiši pelēkā sienu krāsa kombinācijā ar balto cokolu arī ir triks no art deco arsenāla, kas, savukārt, aizgūts no klasiskā interjera.

Lasīt arī  Liela māja laukos pāriem: dizainere Diana Larina

Plāksnes uz virtuves priekšauta ir saliktas pa daļām; kopā ar baltajām līstēm tās rada mājīgu, mazliet "lauku" atmosfēru. Uz kolonnas esošais apmetuma dekors ir pavisam cita stila, taču tas joprojām izskatās lieliski.

Liela leņķveida lodžija ap istabu ir pārveidota par ēdamistabu un kabinetu. Lodžijas telpa ir apvienota ar istabu, logi un durvis ir noņemtas, bet mājas stūris tomēr atdod šo zonu – ir izveidota galerija. Vienā pusē ir

Birojs ir diezgan vienkāršs, ar galdu un krēslu no IKEA, taču iekārtojums ir īpaši grezns. Spoguļa panelis pie sienas piepilda nelielo telpu ar gaismu un izskatās ļoti eleganti. Neparasts griestu abažūra būris – asociācijas ar Provansas stilu, bet daudz dekoratīvāka versija. Funkcionāla detaļa – garš grāmatu plaukts zem griestiem – neuzkrītoša uzglabāšanas vieta. Grāmatas un žurnālus var glabāt arī uz palodzes vai sienas plauktos.

Aiz starpsienas atklājas vēl viena dzīvokļa daļa – guļamistaba ar apaļu gultu. Sienas kolonnas "apakšdaļa" ir piepildīta ar grāmatām, un tur ir arī televizora konsole. Praktisks risinājums, kas ļauj iztikt bez papildu mēbelēm – vērts iegaumēt ikvienam, kurš plāno iekārtot dzīvojamo istabu vai biroju

Arī šeit starpsienu rotā dekoratīvs panelis. Spoguļa gabaliņi ir savijušies ar oļiem un gliemežvākiem, radot oriģinālu un nedaudz pasakainu rotājumu.

Plakani projekti

Dzīvokļa interjers no Racurs eksperimentālās dizaina studijas projekta Dzīvokļa interjers no Racurs eksperimentālā dizaina studijas projekta Dzīvokļa interjers no dizainera realizēta projekta
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: