Viena luktura piekaramie gaismekļi

Šī ir visvienkāršākā un tajā pašā laikā ļoti interesanta gaismekļu šķirne. Kādam nolūkam tas ir noderīgs? Pārskats par piekaramo griestu lejupgaismas gaismekļiem, uzsverot to priekšrocības un trūkumus.

Atsevišķi lampu ķermeņi var būt laba alternatīva lustrai, ja tie ir novietoti blakus.

Nejaukt! Ja piekārtosiet vairākus vienas lampas gaismekļus vienu otram blakus, jūs nesaņemsiet lustru! Katram gaismeklim ir atsevišķa pamatne, kas ir piestiprināta pie griestiem. Lustras pamatne ir tāda pati – kopīga visiem ragiem, kā attēlā. Turpmāk? No vienas puses, ir daudz grūtāk uzstādīt nelielu gaismekļu grupu nekā lielu daudzlampu lustru. No otras puses, ne visi griesti var izturēt lielu un smagu lustru.

Attēlā: FCBCR18 – Brand van Egmond, dizains Brand William, van Egmond Annet.

Kas tas ir?

Ne lustras. Vienas spuldzes lustras jeb, precīzāk, piekaramie vienas spuldzes griestu gaismekļi no lustrām atšķiras ar spuldžu skaitu. Tāpēc tie ir daudz vienkāršāki: spuldzes turētājs un izkliedētājs ir piestiprināti pie plānas pakaramas.

Piekaramie griestu gaismekļi atšķiras no griestulampām ar to, ka tie atrodas noteiktā attālumā no griestiem ( tas ir vienāds ar piekaramā apgaismojuma garumu ).

Galamērķis

Virtuvēm un mazām telpām. Vienlampas piekaramie gaismekļi rada vispārēju apkārtējās vides gaismu – Izkliedēt gaismu telpā. Tie ir piemēroti mazākām telpām, jo nodrošina mazāk gaismas nekā lustras. Klienti bieži vienlampu griestu apgaismojumu dēvē par virtuves lustrām. Taču tie ir piemēroti arī gaiteņiem, gaiteņiem un noteiktās dzīvojamās istabas zonās, piemēram, virs ēdamgalda. Turklāt, ja galds ir garš, var būt vairāki vienādi modeļi, kas karājas rindā.

Lasīt arī  Darba galda lampa

Dizaineri bieži iesaka izvietot vienas lampas gaismekļus rindā, lai telpā radītu noteiktu ritmu un arī nodrošinātu vienmērīgāku gaismas sadalījumu.

Kur piekārt gaismas ķermeņus? Ja pie rakstāmgalda vai datora galda ir nepieciešama gaisma, bet nav pietiekami daudz vietas galda lampai vai sienas brānam, labs risinājums var būt piekaramais modelis. Tā garumam jābūt tādam, lai pie galda sēdošā persona nepieskartos tam ar galvu. Jābūt uzmanīgiem, novietojot garu prožektoru virs darba virsmas virtuvē, jo tas apgrūtinās skapīšu pieejamību. Vannas istabās šīs gaismas var novietot abās spoguļa pusēs aptuveni 1,5 m virs grīdas. Šādus modeļus reti piekarina virs naktsskapīšiem, lai gan, izvēloties silti dzeltenu gaismu un novietojot to vienu metru virs grīdas, var radīt mājīgu un ērtu efektu.

Gaismas ķermeņu iekārtošanas vieta? Ja pie rakstāmgalda vai datora galda ir nepieciešama gaisma, bet nav pietiekami daudz vietas galda lampai vai sienas lampai, var palīdzēt lustra ar garu piekariņu. Tā garumam jābūt tādam, lai pie galda sēdoša persona ar galvu nepieskartos tam. No otras puses, lustra ar garu kabeli virtuvē virs darba virsmas jānovieto piesardzīgi, jo tā apgrūtinās piekļuvi skapjiem. Vannas istabā šīs gaismas varētu atrasties abās spoguļa pusēs, aptuveni 1,5 m virs grīdas. Līdzīgi modeļi reti tiek piekārti virs naktsskapīšiem, lai gan, izvēloties siltu dzeltenu gaismu un novietojot to vienu metru virs grīdas, var radīt mājīgu un ērtu efektu.

Paslēpt

Dizains

Par vadu. Piekaramie vienlampas gaismas ķermeņi sastāv no ( ligzdas, pakaramā un piekaramā ) izkliedētāja un/vai atstarotāja un lampas. Vienas lampas lustras svars parasti ir zems, un tāpēc bieži izmanto kā apturēšanas elektrisko vadu, ko ražotāji krāso vai nu melnā vai baltā krāsā, vai lai atbilstu difuzora. Mazāk izplatīti ir modeļi ar ( neelastīgu ) stingru šķērssiju vai ar dekoratīvu piekariņu ar stiepli ap to.

Lasīt arī  25 halogēna lustru modeļi

Pakaramā garums svarīgs faktors, izvēloties gaismas ķermeņus. Ja jūsu dzīvoklī vai mājā ir zemi griesti, aprēķiniet, cik augstu jābūt gaismeklim, lai jums nevajadzētu katru dienu ar galvu atsitināties pret to. Daudzos gadījumos gaismas augstums ir regulējams: to var nolaist vai pacelt, piemēram, lai mainītu gaismas līmeni uz ēdamgalda .

Lai regulētu kulona garumu, var izmantot dažādus mehānismus un piederumus. Izvēlieties dizainu, kas jums ir vispiemērotākais.

Caurspīdīgs – necaurspīdīgs. To pašu vienas lampas piekaramo gaismekli var pārdot ar caurspīdīgu vai necaurspīdīgu abažūru. Ja izvēlaties pirmo, diezgan reto variantu, rūpējieties, lai iegādātos spuldzīti ar matētu spuldzi, pretējā gadījumā gaisma apžilbinās acis. Otrajā gadījumā necaurspīdīgais izkliedētāja materiāls pats "slāpēs" gaismu, un jebkura spuldze būs piemērota.

Attēlā: Olimpia S, De Majo, dizains Anderssen & Voll.

Lampu abažūri var būt jebkāda veida . Daži difuzori ( sfēras, paralēleipēdi, kubi ) pilnībā nosedz spuldzi, citi ļauj gaismai ieplūst uz augšu un uz leju, citi – uz leju tikai uz leju. Pēdējais risinājums ir visizplatītākais. Gaisma daļēji izplūst cauri izkliedētāja materiālam, vienmērīgi izplatoties telpā un vienlaikus krītot tieši uz leju, krasi un spilgti izgaismojot nelielu punktu. Ja izvēlaties šo modeli, izmantojiet tikai spuldzes ar matētu spuldzi lai izvairītos no atspīduma.

  • Abažūra materiāli. Vienas lampas gaismekļu izkliedētājiem izmanto dažādus materiālus – no metāla, stikla un plastmasas līdz stepētam audumam, ādai, krokotai folijai un silikonam. Tajā pašā laikā gaismekļu ražotāji daudz eksperimentē ar formu, radot neticami daudz dažādu stilu modeļu.
  • Izkliedētāja krāsa var ietekmēt atmosfēru interjerā: gaismas stari, kas spīd caur lampas abažūru, ir daļēji iekrāsoti. Zaļie toņi esot nomierinoši un patīkami acīm, zilie – pieskārienam vēss, piemērots guļamistabām; sarkanā krāsa gan kairina, gan stimulē apetīti; dzeltenā krāsa praktiski neietekmē apgaismojumu.
Lasīt arī  Kondensācijas lampa

Maz gaismas? Galvenā problēma ar vienas spuldzes gaismekli slēpjas tā konstrukcijā: ir tikai viena spuldze, un tās gaisma var nebūt pietiekama. Izmēģiniet nomainīt tradicionālo spuldzīti pret energoefektīvu spuldzīti. Tad ar tādu pašu jaudu varat sagaidīt tādu pašu gaismas atdevi kā no 4-5 parastajām spuldzēm. Vēl viena iespēja ir iegādāties gaismas ķermeņus ar netradicionālām ( LED, halogēna ) lampām, kas ir kompakti, bet ļoti spilgti.

Attēlā: Jackie O, Catellani & Smith.

Ir tikai viena lampa, tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka gaisma ir pietiekama. Izvēloties gaismas avotu, jāpievērš uzmanība marķējumam: kāda ir gaismas maksimālā jauda??

Priekšrocības:

  • neliels izmērs un tāpēc elegants izskats;
  • formu, krāsu un faktūru daudzveidība;
  • Dažos modeļos – populārākie ir Regulējams garums.
  • Trūkumi:
  • Piekaramie viena luktura gaismekļi nav piemēroti telpām ar zemiem griestiem;
  • Viena spuldze nodrošina zemu apgaismojuma līmeni. Tas ir pietiekams vispārējam apgaismojumam nelielās telpās vai vietējam apgaismojumam vienā vai otrā zonā;
  • Uzstādīšanu var veikt tikai renovācijas laikā: nepieciešama slēpta elektroinstalācija.
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: