Salīdzinājums kaķu barība: nodarbības, kompozīcijas, zīmoli

Salīdzinājums kaķu barība: nodarbības, kompozīcijas, zīmoli

Gatavie barība kaķiem – tas ir pirmais ērti. Nav nepieciešams gatavot, aprēķināt norma. Bet kā izvēlēties produktu, kas būs sabalansēts sastāvā, un, vissvarīgākais, nekaitēs?

Sastāvdaļu analīze

Pirmkārt, labā barībā jābūt tādai sastāvdam kā gaļa. Ražotājam jānorāda, kāda īpaši tiek piemērots gaļas veids. Tas var būt vistas, trušu, tītara, liellopu gaļa. Gaļas vietā var būt zivis. Jebkurā gadījumā, labā barībā, šo sastāvdaļu saturs ir vismaz 35% no kopējā sastāva. Tomēr, ja jūs salīdzināt ekonomiku un Super Premium barību, tā satur vairāk proteīna.

Ir atļauts pievienot proteīnu, ko var pārstāvēt piena vai olu komponents – vismaz 20%. Apakšprodukti – vismaz 10%, labāk, ja tas ir aknas, sirds, nieres, ne knābis un āda.

Lielākajā daļā kaķu barības ir augu sastāvdaļas. Tos var pārstāvēt kvieši un kukurūza, rīsi, kartupeļi, auzas, zirņi. Pieļaujamā saturam augu sastāvdaļas līdz 25%.

Taču jāatceras, ka pēc būtības jūsu kaķis – plēsēju, tāpēc augu elementus savā pārtikā jābūt vismaz.

Jo dārgākas versijas, augu komponentu aizstāj ar kaltētiem dārzeņiem, ogām, dažādiem zaļumiem. Pārbaude pierāda, ka tas ir vairāk noderīgs piedeva, nevis kukurūzas, kviešiem.

Laba barība ir bagātināts ar vitamīniem un minerālvielām. Starp svarīga kaķiem – B grupas vitamīnus, askorbīnskābes, K vitamīna.

Jebkurā gadījumā, produkta sastāvs (neatkarīgi no tā klasē), jāiekļauj šādas sastāvdaļas.

 • Olbaltumvielu (gaļa, zivis, piena olbaltumvielas, olas). Olbaltumvielu dod kaķis spēku, enerģiju, kas ir atbildīga par nosacījumu tās kaulu, zobu, muskuļu masa. No olbaltumvielu noved trūkums pasliktināšanos aizsargu dzīvnieka – tā stingri līnijas, kļūst blāvs.
 • Ogļhidrāti (nelielos daudzumos, ir gaļā, augstāku saturu – dārzeņi, graudi, croups). Ogļhidrāti ir spēks, enerģija, izturība. Papildus ogļhidrātu, dārzeņi satur šķiedrvielas, kas nepieciešama, lai veselīgu funkcionēšanu kuņģa-zarnu trakta dzīvnieka. Arī Ogļhidrāti plūsmas audus asinsvadu, sirds, smadzeņu. Ogļhidrāti ir nepieciešami sintēzes glikogēna – vielu nepieciešamās darbības aknas. Neskatoties nozīmi klātbūtni ogļhidrātu uzturā dzīvnieka, ir svarīgi, lai pārpildes to ar viņiem. Tomēr, kaķi ir plēsēji, tāpēc pamats viņu uzturu – gaļu, nevis graudu.
 • Tauki (gaļas, dārzeņu un dzīvnieku eļļas). Arī atbildīga klātbūtni enerģijas kaķiem, izturību, nodrošina pievilcību. Trūkums tauku var izraisīt problēmas ar ādu un gļotādu, traucējumiem reproduktīvās sistēmas.

Neskatoties uz to, ka kāda veida kvalitātes un ieguvumu sastāvs lielā mērā ir pārāka par citu sastāvu, ir sastāvdaļas, kas principā nevajadzētu būt produktam kaķiem. Pat visprasīgākajās iespējām šo komponentu klātbūtne ir novērsta:

 • Cukurs un tā atvasinājumi (piemēram, karamele), glikols, celuloze, propilēnglikols+
 • Mākslīgais pigments E 127, kas izraisa risku attīstīt mājdzīvniekus+
 • Augsta blakusproduktu uzturēšana (jāsaprot, ka lēti plūsmas – tie ir “atkritumi”, kas nav piemēroti cilvēku uzturam: knābis, spalvas, ādas)+
 • uz kompozīcijas nedrīkst būt “gaļa” bez papildu skaidrojuma+
 • Antioksidanti E 321, E 324, E 330, kas izraisa nieru slimību.
Lasīt arī  VELSH SPRININER SPANIEL: Šķirnes apraksts, Aprūpes noteikumi

Barības sastāvs atkarībā no klases

Atkarībā no sastāva īpašībām, barība ir sadalīta vairākās grupās. Konsolidētā tabula demonstrēs iezīmes atsevišķu grupu, un pēc tam sīkāk mēs izpētīt priekšrocības un trūkumus katrā no šīm iespējām.

Nosaukums veida

Proteīnu (gaļa)

Dārzeņu komponents

Ekonomija

Gaļu trūkst vai izmantotas “atlikumi” – ādas, cīpslu. Kā likums, gaļa aizvietot zemas kvalitātes blakusproduktu, dzīvnieku tauki. Visas šīs “maskē” garšu un garšas pastiprinātāji.

Kukurūzas vai sojas milti (vai citas augu sastāvdaļas, bet biežāk nekā zemāku kukurūzas), lipeklis. Saturs – virs normas.

Prēmija

Dzīvnieku tauki, gaļa, apakšmērķi Produkti, Crupes, augu Flour.

Kukurūzas vai sojas, parasti miltu, graudaugu, kartupeļu ciete. Sakarā ar nepietiekamu dzīvnieku olbaltumvielu, ražotājam pārsniegt normu olbaltumvielu dārzeņu, pievieno garšas koncentrēties.

Super Premium

Ražotājs izmanto gaļa (kā likums, tas ir 35-40% no sastāva), obligāti norādot tās tipu. Šādā veidā var būt arī blakusprodukti.

Augu proteīns – normālā diapazonā (daži zīmoli var būt nedaudz pārvērtēti). Tas netiek izmantots kukurūza un sojas, bet vairāk barojošu un mazāk cieti rīsu, miežu. Ļoti bieži pievienoti žāvēti dārzeņi, pākšaugi (lēcas, zirņi).

Hololīts

Augstas kvalitātes gaļa, bez subproduktiem, āda, kauli.

Dārzeņu komponentu pārstāv žāvēti dārzeņi, dzērvenes (antioksidants).

Apkopojot tabulas datus, varat izdarīt šādus secinājumus.

 • Ekonomiskā klase. Pieejamu un lēti, bet mazāk piemērota uztura mājdzīvniekiem. Tomēr izmantojiet lētu gaļas proteīnu, un viņš ir trūkums. Šajā sakarā kompozīcijas pamatne ir zema auzu augu proteīns.
 • Prēmija. “Pārejas” iespēja no Ekonomas uz Super Premium Stern. Apvieno abu šķirņu īpašības – gaļa šeit jau ir lielāka, bet tas viss ir tāds pats zemas kvalitātes, augsts subproduktu saturs. Dārzeņu komponents ir vairāk tuvu normai.
 • Super Premium klase. Optimālais variants attiecība “cena – kvalitāte”. Pieļaujamais saturs no augu olbaltumvielu, gaļas – normas robežās.
 • Hololīts. Augstas kvalitātes šķirnes uz dabīgā gaļu. Dārzeņu sastāvdaļas nav graudaugi, bieži izraisa alerģiju un neparasta kā pārtiku plēsējiem, un žāvēti dārzeņi.

Salīdzinājums dažādu sugu

Salīdzinot dažādu veidu barības, vienmēr ir, lai salīdzinātu to sastāvu. Kā likums, pirmkārt, tad sastāvdaļa iekļauta vislielākajā daudzumā ir norādīts. Nākamais – dilstošā secībā.

Vismaz vērtīgs un barojoši ir ekonomiska plūsma (piemēram, Kiticket, Whiskas, Oskars, Darling). Tie praktiski nesatur gaļu, bet pārpilnību Dārzeņu proteīns (Aizvieto gaļa), garšas pastiprinātāji, aromatizētājiem, konservantiem. Ja ražotājs norāda arī gaļu, kā vienu no sastāvdaļām, tad, visticamāk, tie ir apstrādāti tauki, āda, skrimšļi un cīpslas.

Var saturēt nelielu daudzumu subproduktu.

Šādas barības sagremojamība ir 60-65%. Vairumā gadījumu nav sadalījums dažādām kaķu eko-klases barība. Maksimālais – barība kaķēniem un pieaugušiem indivīdiem. Varbūt vienīgie priekšrocības var izsaukt pieejamība (pārdod visos lielveikalos un pet veikalos) un zemas izmaksas.

Augstas kvalitātes premium barību var saukt (Happy Cat, Royal Canin), Tomēr, un tajās saturs gaļas sastāvdaļa parasti ir minimāla (30-40% no sastāva). Bieži viņi tiek aicināti, lai aizstātu sub-produktiem. Dabiski, ka trūkst dzīvnieku olbaltumvielu ir paredzēta, lai kompensētu augsts (virs normāls) saturu augu proteīniem.

Lasīt arī  Predatoro akvāriju zivju veidu un to satura apraksts

Attiecībā uz mākslīgām piedevām, kas atrodas klases piemaksas barībā, tie ir arī klāt, bet daudz mazākos apjomā, salīdzinot ar iepriekšējo versiju. No premium produktu sagremojamība ir arī lielāks, un tas ir 70-75%.

Gandrīz visi ražotāji, produktu līnija ietver vairākas versijas dažādu vecumu kaķiem ar tiem vai citām veselības elementiem.

Kvalitatīvāka, un tāpēc lielākas izmaksas ir super augstākās klases barība (proplāna, kalni). Pirmkārt, jāatzīmē augstais dzīvnieku olbaltumvielu saturs sastāvā. Izrādās, ka pietiek ar normālu dzīvnieku būtisko darbību. Šāda produkta ražošanai ir reti izmantoti apakšprodukti, un, ja to piemēro, tad ir augsta kvalitāte.

Dārzeņu proteīns ir galvenokārt pārstāv nav graudaugu, bet žāvēti dārzeņi un ogas. Mākslīgās piedevas praktiski nav klāt. Jebkurā gadījumā tie nav garša pastiprinātāji un garšas, un konservanti (tā, ka produktu var uzglabāt). Izmanto super-premium plūsmu 85-95%.

Priekšrocība tiek saukta arī par paplašinātu produktu līniju – šeit jūs varat atrast pārtiku dažādu vecumu kaķiem un šķirnēm, terapeitiskām un diētiskām iespējām, tostarp bez lipekļa.

“Mīnus” dažus zīmolus var saukt par iegādes grūtībām – dažreiz tos var iegādāties tikai ražotāja tīmekļa vietnē vai tiešsaistes veikalos. Tomēr vairāki super premium produkti tiek pārdoti parastajās mājdzīvnieku veikalos un veterinārajās aptiekās.

Visaugstākās kvalitātes plūsmas ir holistiskas (Eagle Pack Holistic, EVO). Tomēr nav skaidrs sadalījums starp super premium plūsmu un holistisko neeksistē. Pēdējo ražotāju moto “moto var saukt par šādām – tikai tās sastāvdaļas, kas ir drošas un piemērotas cilvēkiem, tiek izmantotas barības ražošanā.

Produkta bāze – gaļa vai zivis, kā arī augsta kvalitāte (bez ādas un cīpslas, antibiotikas). Dārzeņu komponenti – normālā diapazonā, parasti žāvēti dārzeņi, dzērvenes.

Obligāts komponents – polinepiesātinātie tauki (normā), vitamīnu un minerālu kompleksu.

Blakusproduktu un sintētisko sastāvdaļu klātbūtne ir nepieņemama. Nav pārsteidzoši, ka šī produkta sagremojamība ir 100%.

Sākotnēji holistiskās barības produktu noteikumi bija diezgan šauri. Kā likums, barība tika sadalīta tikai kaķēniem un pieaugušajiem. Ar pieaugošo luksusa produktu popularitāti produkta līnija ir arī saplēsta, tomēr tas joprojām ir sliktāks Super Premium-klases analogo.

Tur ir ļoti reti konstatētas pazīstamiem pet veikalos, izņemot ļoti liels.

Galvenais pirkuma veids ir ražotāja vietnes vai izplatītāja iegāde.

Kā izvēlēties?

Svarīgākais atlases kritērijs ir barības sastāvs.

Kvalitātes produkts pirmo reizi jāsatur gaļu, un vismaz 35-50% no kompozīcijas. Varbūt augstāk saturs – līdz 70-80%, kā likums, tas ir holistiska feed. Svarīgi moments – dažreiz ražotājs runā par 100% gaļas saturā ar pakaļgala. Tomēr tas ir tikai mārketinga triks, šāds produkts ir vienkārši neiespējami veikalu.

Pārliecinoties, ka gaļa ir ietverts nepieciešamo daudzumu, ir svarīgi saprast to, gaļas. Noteikti tipa gaļu (vistas, liellopa, truša). Ja uz iepakojuma tas ir tikai vārds “gaļa”, visticamāk, ar to slēpt ādas, kauli, knābji, cīpslas. Tie nav veikt augsta uzturvērtība par dzīvnieku.

Lasīt arī  Padomi, kā izvēlēties Uzskaites-mugursoma kaķiem

Visvērtīgākā, attiecībā uz saturu, aminoskābju, ir vistas un tītara, otrajā vietā – zivis, trešajā – liellopu un lamen. Tomēr pats vistas var izraisīt alerģiju.

Optimālais variants ir iegādāties barību, apvienojot vairāku veidu gaļas.

No subproduktiem, priekšroka ir vērts nodot nierēm, sirdīm, gaismas, kuņģiem. Nelielos daudzumos, rētu un vistas galvu klātbūtne. Parasti šie apakšprodukti ir atrodami tikai super prēmijas klasē.

Vārds “subproduktiem” nevajadzētu nobiedēt pircēju. Tomēr to saturs nav lielāks par 10-15% no sastāva, Ideālā gadījumā ir arī dekodēšana – aknas, nieres, sirds.

Dārzeņu šķiedras – cita obligāta sastāvdaļa. Pieļaujamā ātrums – 20-25%. Ja šie rādītāji ir augstāki, tas jānoraida. Priekšroka jāpaceļ, mieži.

Little Trust cēlonis barībai, kur sastāvā kviešu, kukurūzas (kukurūzas milti), kartupeļu (ciete).

Obligātā komponents ir tauki. Pieaugušo kaķim barībai jābūt vismaz 10-15% tauku, ka kaķēniem – vismaz 20%. Fakts ir tāds, ka tauki ir iesaistīti vielu attīstībā, kas ir atbildīgas par spēcīgu imunitāti. Palielināts tauku saturu, ir nepieciešama kaķis periodā gultni un laktācijas.

Tomēr pārāk daudz tauku barībā var izraisīt traucējumus izkārnījumos un aknu slimības. Trūkums taukiem parasti atrodams eko-klases plūsmas, dažus premium klases veidi.

Super premium barība un holistiskā jāsatur vitamīnu un minerālvielu piedevas. Starp būtiski pūkains var piešķirt B grupas vitamīnus, E vitamīnu, askorbīnskābes, H, B15,. Starp minerāliem – kobalts, kalcija, dzelzs, vara.

Papildus sastāvā, ir svarīgi pievērst uzmanību šādiem kritērijiem, izvēloties barību.

Ražotāja valsts

Ne vienmēr plaši reklamēto barība ir labākais risinājums, lai jūsu pet. Šie produkti, kas bieži pavīdēja televīzijas reklāmā, diemžēl, lielākā daļa no tiem pieder pie ekonomiskās klases. Lidting pozīcijas aizņem produktus no Apvienotās Karalistes, Kanādas, Vācijas, Dānijas, Amerikas Savienotās Valstis.

Vienmēr labāk iegādāties pārtiku tieši no ražotāja vai oficiālā pārstāvja.

Super Premium un Holistic bieži pārdod tikai tiešsaistes veikalos.

Barības konsekvence

Tas var būt mitrs vai sauss, un mitra konsistence ir vairākas šķirnes – no vīrišķīgs līdz pattīram un želejam (maziem gabaliņiem, ielej biezu buljonu).

Slapjš ēdiens galvenokārt ir paredzēts kaķēniem, bet kā dzīvnieks aug, tas ir nepieciešams, lai “vadītu” to sausa pakaļgala. Salokāmā pārtika veicina žokļu, zobu attīrīšanas attīstību, un tas ir nepieciešams arī zarnu pareizai darbībai.

Kaķēni jāizvēlas ar cieto pārtiku ar nelielām granulām. Galvenie gabali ir nepieciešami, un dažas šķirnes kaķiem, piemēram, britu, persiešiem. Tas ir saistīts ar to žokļa aparāta struktūras īpašībām.

Pate un želeja var palutināt un pieaugušo mājdzīvnieku, bet nevajadzētu to pārvērst tikai ar mitru ēdienu. Par to, cik svarīgi ir vairāk cietas pārtikas kaķiem, ko mēs jau rakstījām.

Pieejamība uz iepakojuma informāciju par devām barību

Priekšroka jādod tiem produktiem, kas prasa mazāk. Vienkārši sakot, jo mazāka ir nepieciešamā dienas deva barības, jo līdzsvarotāka un noderīga tā ir. Ekonomiskā barība nedod mājdzīvnieku ilgstošu piesātinājumu.

Par to, kā izvēlēties kaķu barību, jūs varat uzzināt vairāk.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: