Āra plītis: kādas iespējas ir pieejamas?

Kas ir labs ēdiena gatavošanai brīvā dabā?? Ja esat noguris no grila, bet nevarat iedomāties kempingu brīvā dabā bez kebaba vai grila, iegādājieties dārza krāsni. Iespēju izvēle.

Dekoratīvais elements jeb dārza virtuve?

Atvērt kurtuvi un dūmu aizbīdni — Ērtības labad plīts ir pacelta uz vienu metru augstas pamatnes un aprīkota ar zemu skursteni, kas aizsargā acis.

  • Āra kamīni — tās ir galvenokārt dekoratīvas konstrukcijas, ko drīzāk izmanto kā ainavas elementus.
  • Bārbekjū un dārza pavards. konstrukcijas, uz kurām ir ērti gatavot ēdienu, parasti nav tik skaistas. Tas attiecas arī uz grila krāsnīm ( lasīt vairāk šeit ) un dārza plīts ( ar kurtuvi un durvīm ).
  • «Dārza virtuve" — Daudzfunkcionāla iekārta ar vairākām apdedzināšanas ligzdām, krāsni, grilu, griešanas galdu, izlietni, plauktiem un jumtu. Šāda "kompleksa" cena Ventilators ugunij – no 120 tūkstošiem. Euro. Ir arī pēc pasūtījuma būvētas konstrukcijas – konstrukcija izmaksā aptuveni 20-60 tūkstošus eiro, kas nozīmē, ka jums nebūs jātērē papildu nauda ilgu laiku. Izņemot materiālus un kvalitāti.

Metāls. Metāla plītis ir lētākas nekā citas, tās ir karstumizturīgas, un tās var kurināt ar malku pat salā un pēc lietus. Vienīgais trūkums: karstumizturīgā un mitruma izturīgā emalja ir viegli bojājama, tāpēc plīts var sarūsēt. Bojājumi nekavējoties jāpārkrāso.

Uz fotoattēla: Gusto Rosso Combi no Fontana.

No kādiem materiāliem ir izgatavotas plītis??

Betons. Klasiskā grila krāsns – Ķieģeļu vai akmens režģis. Jaunums no Eiropas Saliekamā grila krāsns no viegla karstumizturīga betona. Tomēr betons nav izturīgs pret temperatūru virs 300 grādiem pēc Celsija. Tāpēc krāsnis kurina vai nu ar oglēm ( tās iekurina atsevišķā tvertnē un pēc tam iekrauj iekšpusē ) vai arī krāsns ir apšūta ar šamotu, keramiku vai aprīkota ar metāla kurtuves ieliktni un dūmvadu ar iekšēju metāla protektoru. aptuveni 5 mm starp to un betonu, lai metāls, kas sakarstot izplešas, nesabojātu dūmu kasti.
Akmens. Dabīgā zāģētā akmens grila krāsns- gliemežvāks, kaļķakmens, travertīns- Labi iztur augstas temperatūras, bet to var sabojāt sasalis mitrums. Reģionos ar aukstām ziemām konstrukciju var izmantot tikai vasarā, un ziemā tā jāpārklāj ar speciālu PVC, polipropilēna vai gumijotu audumu.
Keramika. Tandoor – Šīs plīts austrumnieciskā versija ir pilnībā izgatavota no keramikas. Var ne tikai cept gaļu, bet arī cept samosas un plātsmaizi.

Lasīt arī  Piepūšamais baseins par 100 Euro. un 40000 Euro. - Kāda ir atšķirība?

Ar ko finierēt plītis?

Apmetums. Betona krāsnis pret laikapstākļiem un mehānisku iedarbību aizsargā akrilāta bāzes strukturēta apmetuma un marmora šķembu slānis; dažkārt – Smilšakmens; dažos modeļos marmora šķembas tiek pievienotas tieši betonam.
Klinkers un porcelāna keramikas izstrādājumi. Horizontālās akmens un betona virsmas ir klātas ar ūdensnecaurlaidīgu klinkeru vai porcelāna keramikas materiālu.
Emalja. Tērauda cepeškrāsns pārklāta ar melnu karstumizturīgu un pret laikapstākļiem izturīgu emalju un šķembām ar īpašu aizsargājošu atjaunojošu maisījumu.

Kādi piederumi jums ir nepieciešami??

Ēdiena gatavošanai. Dubultās restes ar rokturiem zivīm, gaļai, mājputnu gaļai, steikiem vai kotletēm ļauj ātrāk pagatavot ēdienu brīvā dabā. Divpusējās dakšiņas un naži ļauj pārliecināties, vai gaļa ir pilnībā izcepta, nenoņemot to no uguns.
Cepeškrāsns apkopei. Jums būs nepieciešams pokers, slota, pelnu lāpsta, pūtējs uguns uzpūšanai.

Kur novietot plīti?

Vietnē. Tāpat kā virtuves plītis, arī āra plītis iedala sienas, stūra un salu plītīs. Varat izvēlēties savām vajadzībām atbilstošu dizainu. Ugunsdrošības apsvērumu dēļ dārza plīts jānovieto vismaz 4 m attālumā no dzīvojamām ēkām un 2 m attālumā no dzīvojamām ēkām no zemes gabala malas. Nenovietojiet plīti zem slīpa jumta, lai novērstu ūdens vai ledus kukaiņu nokļūšanu uz tās. Ņemiet vērā arī valdošā vēja virzienu, lai dūmi nenonāktu mājā vai rotaļu laukumā.
Pergolā. Vislabākā vieta grila plīts uzstādīšanai ir uz zemes pergola. Šeit var uzstādīt gandrīz jebkura tipa plīti, vienkārši pielāgojot skursteņa garumu. nomainiet visas viegli uzliesmojošās virsmas ar karstumizturīgām un atstājiet vismaz 250 mm attālumu starp plīti un pergolas sienām. Pergolā esošā plīts netiek kurināta ar skujkoku malku tie daudz mirdz.

Uz kā novietot krāsniņu?

Fonds vai flīzes. Vieglas konstrukcijas gadījumā ir nepieciešams tikai ieklāt bruģa plāksnes, nav nepieciešami pamati. Lai uzstādītu smago cepeškrāsni, nepieciešama 100 mm bieza dzelzsbetona plāksne M100 vai labāka, ar 8 mm diametra armatūru. Tā balstās uz 150-200 mm bieza smilts-grants spilvena, un tās izmēri pārsniedz kamīna pamatni par 400-800 mm. Modelim, kas smagāks par 1 t, un vāji nestspējīgām augsnēm ir nepieciešams stabveida pamats.

Lasīt arī  Piepūšamais vai rāmja baseins - ko izvēlēties?? 10 parametri

Mūsu plīts un kamīnu izvēle

Leonore kamīna portāls – Giusti Portos Tom firebox by Cattelan italia Cattelan italia kamīna instrumentu turētājs Devil
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: