Kā kļūt par floristu

Gaisma, siltums, ūdens un barošana – cik daudz un kas nepieciešams augiem, lai tie justos komfortabli, augtu un ziedētu. Kas vēl ir svarīgi telpaugu komfortam?

Apgaismojums

Sun. Lemjot, kur novietot ziedus, ņemiet vērā to attiecību pret sauli. Aloēlijām, bugenvilejām, amarilijām, kaktusiem, kalanhoe, hibiskusiem, pelargonijām, kāpostiem nepieciešams daudz gaismas un papildu apgaismojums ziemā. Tās pieder dienvidu palodzei. Cariota palmām, papardēm, fitonijām patīk ēna. Tropu augiem nepieciešams īpašs režīms: tur diena un nakts ir vienādas, tāpēc ir nepieciešama gan gaisma, gan ēna. Par gaismas trūkumu liecina plāni, bāli dzinumi, savukārt pārāk daudz gaismas atspoguļojas zemē Sarkanas lapas vai aizkavēta augšana.

Ultravioletais. Augu attīstībai nepieciešama UV gaisma. Tās palīdz sintezēt kāliju un magniju. Parasts kvarca stikls ļoti slikti pārvada ultravioleto spektru. Tāpēc vasarā iznesiet puķu podus uz balkonu, lai "sauļotos".

Vietās, kur ir vāja insolācija, vietējais apgaismojums jānodrošina, uzstādot lampas ar īpašu spektru.

Ūdens. Kalcija jonu dēļ krāna ūdens parasti ir pārāk ciets augam. To var atpazīt, aplūkojot podiņu, ja uz tā parādās sāls izkalošanās pazīmes. Puķu laistīšana ar šādu ūdeni nav ieteicama. Lai atbrīvotos no kalcija sāļiem, ūdens ir jānovāra un jāatdzesē.

Attēlā: Pipe Dreams lejkanna no Magis.

Laistīšana

Temperatūra ir . Mājas ziedu laistīšana ir atkarīga no apkārtējās vides temperatūras. Jo augstāks tas ir, jo vairāk ūdens nepieciešams. Un otrādi – jo higrofilāks augs, jo augstāka temperatūrai jābūt. Pārāk liels mitruma daudzums un zema temperatūra var inficēt augsni ar sēnītēm.

Laistīšana. Telpu augus nepieciešams laistīt, kad augsne podos izžūst 1-2 cm dziļumā. Biežāk jālaista tikai tiešā saules gaismā esošie augi No rīta vai vakarā. Tropu augi jāmazgā siltā ūdenī. Augu laistīšana podos ir atkarīga arī no tā, vai tie mīl mitrumu. Piemēram, kalatēzēm, papardēm un Spathiphyllums nepatīk sausa augsne, tāpēc vēlams atstāt podā ūdeni.

Lasīt arī  Zaļie īpašie spēki: 10 no vismazāk prasīgajiem telpaugiem dzīvoklim

Ja augi ilgstoši tiek atstāti vieni mājās, palīdz podi ar "dubultiem dibeniem": apakšējā daļa darbojas kā rezervuārs, no kura ūdens pa neilona caurulītēm ieplūst augšējā daļā un baro augsni.

Neaizmirstiet apgriezt telpaugus. Tas palīdz saglabāt auga dekoratīvo izskatu un veselību. Vecie, novājinātie dzinumi bieži cieš no sēnītēm, baktērijām un kukaiņiem.

Foto: Normann Copenhagen Zāļu stenda komplekts bērnistabai.

Pārstādīšana

Tehnoloģija. Lielākā daļa augu no veikala ir jāpārstāda. Un mājas puķes pārstādītas 1-2 reizes gadā ( izņēmums- Orhidejas ). Lai maigi atbrīvotu saknes, mērcējiet augu siltā ūdenī 2-3 stundas. Pēc tam notīriet un pārbaudiet saknes. Sausās un sapuvušās izņemiet, un iegriezumus var apdedzināt ar zaļo tēju vai piedevām ar granulētu kokogli. drenāžas sistēma, piemēram, keramzīta oļi vai māla podiņa apakšdaļā. Pēc tam ielieciet podiņu podiņā, novietojiet tajā augu, viegli izlīdziniet saknes un papildiniet podiņu, viegli sablīvējot to ar pirkstiem. Augsnes līmenim jābūt 1-2 cm zem poda malas.

Pot. Izvēloties podiņu, jāņem vērā sakņu bumbuļa, nevis vainaga izmērs. Jaunajam podam jābūt par 20-40% lielākam nekā vecajam. Ja augsnē ir pārāk daudz brīvas augsnes, tā sāks skābēt. Augu ir labāk pārstādīt biežāk, nekā veidot to par "audzēšanas podiņu".

Veidojot "mājas" mājdzīvniekiem, neaizmirstiet par noteikumiem, kas jāievēro, lai tie varētu ērti augt. Poda izmēram jāatbilst nevis auga virszemes daļām, bet gan sakņu kamola izmēram.

Mēslojums. Augiem augšanas laikā ir ļoti nepieciešami mikroelementi. Ja puķes pārstādījāt veikalā iegādātajā kūdras augsnē, tās jāpapildina tikai pēc sešiem mēnešiem. Šim nolūkam noder humīnskābju un mikroelementu maisījums ( Humāts+7 ). Minerālmēslus vislabāk izmantot šķidros koncentrātus vai granulētos maisījumus. Reizi mēnesī podos var ievietot kombinētā mēslojuma kociņus.

Lasīt arī  10 padomi topošajam floristam
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: