3 telpaugi, kas palīdz labāk gulēt

Papildus dekoratīvajām funkcijām telpaugiem ir arī daudzas citas: tie nodrošina gaisa skābekli, rada patīkamu aromātu, dziedē un palīdz labāk gulēt.

Ir lieliski, ja augs ne tikai izdaiļo jūsu mājokli, bet arī pozitīvi ietekmē jūsu labsajūtu. Daži telpaugi ir pazīstami ar savām nomierinošajām īpašībām, un nesen veikts pētījums pat liecina, ka tie var uzlabot miega kvalitāti. Kādi ir šie augi??

Nomierinošs jasmīns. Saskaņā ar Wheeling Jesuit Universitātes pētījumiem jasmīnam ir pozitīva ietekme uz miega kvalitāti, jo tas mazina trauksmi un veicina modrību. Tomēr tā smarža nepalielina miegu, bet tikai uzlabo tā kvalitāti, tas ir, mazina trauksmi. Tajos pašos pētījumos konstatēts, ka jasmīna smarža uzlabo modrību un kognitīvo darbību kopumā.

Jasmīna dekorēšana. Jasmīns ir istabas augs ar labi iedibinātu dekoratīvu formu. Attēlā redzama Jasminum polyanthum suga. Tā aug kā vīnogulājs ar sīkiem, trompetes formas ziediem. Šo telpaugu stublāji un lapas ir ne tikai skaisti ziedošas, bet arī. Dažās pasaules daļās jasmīns tiek uzskatīts par invazīvo augu; dabiskos apstākļos tas var sasniegt lielu izmēru. Bet rūpēties par telpaugu nav grūti. Vēl viena interesanta suga Jasmīns arābu ( Jasminum sambac ). Tā ir kupla un šķirnes līdzinās "Toskānas lielhercogam", Raksturīgi neticami smaržīgi, dubultziedu ziedi, kas atgādina rozes.

Alternatīvas iespējas. Papildus jasmīnam labu miegu nodrošina arī gardēnijas un lavanda. Katram no šiem trim telpaugiem ir patīkams aromāts. Varat izvēlēties!


Ideja un attēls no apartmenttherapy.com

Lasīt arī  Kā kļūt par floristu
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: