Pastaiga dārzā: celiņu un celiņu projektēšana

Galvenie celiņi savieno visas ēkas un funkcionālās zonas zemes gabalā – māju, pirti, dārzu, grila zonu, baseinu. To dizainam ir vairākas prasības: tiem jābūt neslīdošiem, tiem jāatbilst ēku krāsai un jābūt optimālam celiņam.

No kurienes apbrīnot dārzu? Papildu atpūtas un relaksācijas vieta varētu būt

Kur apskatīt dārzu? Papildu vieta atpūtai un relaksācijai varētu būt

Ceļi

Taisni vai lauzti celiņi dārzā? Šis jautājums ir bijis kaislīgu debašu temats vienā vai otrā laikā. Taisnā ceļa sekotāji ir pierādījuši līkumaino ceļu absurdumu Ceļš kļūst garāks, un jūs nevēlaties nogriezt stūri. Viņu oponenti uzstāja, ka tradicionālie, taisnie celiņi dārzā ir laba vieta atpūtai un relaksācijai Vienkārši garlaicīgi pastaigāties. Kopā mēs esam nonākuši pie zelta vidusceļa Uz galvenajiem celiņiem gar puķu dobēm vai krūmiem ir piemēroti plūstoši līkumi, kas rada gleznainas ainavas.

Vai dārza celiņiem jābūt "graciozi līkumainiem" vai "mierīgi taisniem"?? Zelta vidusceļš ir labāks par galējībām.

Vai ir nepieciešami papildu ceļi? Tās rada izteiktāku un unikālāku ēvelēšanas struktūru. Dārza celiņi var iet pa tik dažādiem maršrutiem, cik vien vēlaties, un tiem jābūt pēc iespējas garākiem un interesantākiem. Jo plašāks un līkumaināks tas ir, jo interesantākas ainavas pa ceļam var atpazīt.

Sekundārie ceļi parasti ir šaurāki. Izmantojot plastiskus materiālus, piemēram, dabīgo akmeni vai granti, būs vieglāk mainīt celiņa platumu, ņemot vērā tā funkciju: celiņu var sašaurināt maģistrālajās ielās, bet gleznaino celiņu gadījumā – pagarināt paplašināt. Celiņus dārzā ar savām rokām var ierīkot arī uz dažādiem soliņiem, tiltiņiem, grants dārziem un citām cietām virsmām, sasaistot tos tīklā.

Šauras, dažāda biezuma dabīgā akmens flīzes ļauj piešķirt celiņiem, laukumiem un celiņiem reljefu un jebkuru vēlamo konfigurāciju.

Lasīt arī  5 padomi ideālai gultai

Ceļu dizains

Kur iet pa ceļu? Nevienu interesantu dārza elementu nedrīkst atstāt novārtā. Piemēram, liels akmensdārzs bieži vien atrodas zāliena vidū, un daudzas smalkas detaļas vienkārši nav redzamas no galvenā ceļa. Daudzi akmeņainā apvidū stādīti zemes seguma augi no attāluma izskatās kā klinšu plankumi un veido fonu kadiķiem un mazākiem krūmiem. Viss mainās, ja ceļš ved uz kalnu. Tas arī ievērojami atvieglo akmeņudārza uzturēšanu. Iespējami arī perifērijas celiņi uz mākslīgi izveidotiem dīķiem un puķu dobēm. Celiņa vienā pusē var ierīkot krāsainu puķu dobi, bet abās pusēs celiņu var norobežot ar augstiem jauktu puķu stādījumiem.

Ūdenim ir liela pievilcība, tāpēc nelielus celiņus var izveidot ar savām rokām, un trajektorijas ir labāk piemērotas ūdenstilpēm, ko ieskauj zāliens.

Kā mainīt skatu? Ir svarīgi, lai pastaiga pa nomaļiem dārza nostūriem nebūtu garlaicīga. Lai pa ceļam mainītu ainavu, pārmaiņus atrodieties ārā un iekštelpās, ļaujiet ceļam iet cauri ēnainiem kokiem un augstiem krūmiem, līdz tas nonāk saulainā pļavā.

Kur atpūsties? visā pastaigu takas garumā jāizvieto soliņi, kociņi, šūpoles, atpūtas krēsli. Tās jānovieto tā, lai jebkurā laikā tās varētu atrast gan saules gaismu, gan patīkamu ēnu.

Ērtas dārza mēbeles uz terasēm un pagalmiem gar pastaigu maršrutu, kas nodrošina patīkamu atpūtu jūsu iecienītākajos dārza nostūros.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: