5 padomi ideālai gultai

Ar iecienīto augu sēklu iegādi nepietiek, lai jūsu puķu dobe būtu skaista gadiem ilgi. Īss ceļvedis: kā stādīt, no kā aizsargāt un kur likt ziedus ziemā.

Kā audzēt 1-2 gadus vecus ziedus?

1. Izpētiet norādījumus par sēklām. Dažas puķes sēj ārā, bet citas vispirms ir jāizdiedz kā stādi. Dažāds stādīšanas laiks. Piemēram, asteres var stādīt rudenī pēc tam, kad zemi ir pārklājis sals, bet termofīlās nasturcijas – rudenī Jūnija sākumā. Lielākas sēklas ir jāierok dziļāk nekā mazākas. Mazākos sīpolus zemē neierok, bet tikai samīca; vidēja lieluma sīpolus ierok 1,5 cm dziļi un apber ar zemi vai kūdru, bet lielos sīpolus stāda 3 cm dziļi. Pirms stādīšanas varat mēslot zemi, taču atcerieties, ka daudzas puķes nepanes organiskos mēslošanas līdzekļus.

2. Mainiet ziedu veidus dobē. Ja esat nolēmis pats veidot dārza dizainu, ņemiet vērā, ka viengadīgos augus nevajadzētu stādīt vienā un tajā pašā dobē katru gadu. Piemēram, jūs stādāt asteri, pēc gada tajā pašā vietā stādām neļķes, tad saldo zirnīti un pēc tam – tauriņziežus Zinnijas, kliņģerītes vai margrietiņas.

Kā audzēt daudzgadīgos ziedus?

3. Atcerieties aprūpe ir atkarīga no sugas. Daudzgadīgie ziedi var būt sakņu, bumbuļu vai sīpolu, un katram no tiem nepieciešama īpaša kopšana. Tas ir svarīgi zināt, ja vēlaties veidot savu dārzu pašu rokām.

  • Sīpoli un bumbuļi. Daži sīpoli un bumbuļi, piemēram, krokosmijas, gladiolas vai dālijas, neiztur sals, tāpēc tie uz ziemu jāizrok un jāuzglabā vietā, kur nav sala. Dažkārt tulpju sīpolus ziemai arī izrok, taču cita iemesla dēļ Sniega kušanas laikā tās var nokļūt dziļi zem zemes un neizdīgt. Vēl viens veids, kā atrisināt šo problēmu Stādiet sīpolus speciālos plastmasas grozos. Tad atstājiet tulpes zemē uz 3 līdz 4 gadiem. Uz ziemu izrakti augi parasti netiek pārstādīti tajā pašā vietā 2-3 gadus. "Atpūtas" periodiem dobi var stādīt tur ar viengadīgo.
Lasīt arī  11 jautājumi par akmensdārziem un akmensdārziem

Kā audzēt petūnijas?

5. Flokšu un rožu aizsardzība! Vissmagāk kaitēkļi skar daudzgadīgos flokšus un rozes. Flokšus inficē miltrasa, rozes uzbrūk zirnekļērce.

  • Flokšu aizsardzība. Šajā gadījumā nepietiek ar slimo vietu nogriešanu, augi obligāti jāapsmidzina ar speciālu līdzekli pret miltrasu, piemēram, vara sulfāta šķīdumu ( 1 ēd.k.Litrs uz 10 litriem. ūdens ). Apstrāde tiek veikta pēc ziedēšanas; apgriešana jāveic ar ( 1 ēdamkarote vara sulfāta šķīdumu 3 dienas pēc ārstēšanas. Nekad nemetiet komposta kaudzē slimos stublājus! Nākamajā gadā pavasarī, pirms ziedēšanas sākuma, apstrādājiet slimos augus ar 1% Bordo maisījumu vai koloidālo sēru ( 50g. uz 6 litriem ).
  • Rožu aizsardzība. Rozes cieš no zirnekļu ērcēm un laputīm. Tautas receptes Ziepju un ķiploku šķīdums ne vienmēr palīdz. Drošāks un efektīvāks ir komerciāli pieejams produkts, piemēram, Commandor. Šķīdumu 2 ml uz 8 litriem ūdens var lietot ziediem jebkurā laikā, pat ziedēšanas laikā. Ja kaitēkļi atgriežas Vienkārši atkārtojiet procedūru.
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: