Gleznaina dārza ainava: Lela Kavtaradze studijas projekts

"Aizaudzis dārzs kļūst aizvien populārāks, bet ar manikīra šķērēm vairs nevar izgriezt katru augu. Arvien biežāk parādās negaidītas augu kombinācijas, piemēram, buksusu krūmi ar retiem rožu krūmiem. Taču nav nepieciešams veidot atsevišķu rožu dārzu. Aktuālās ainavu dizaina tendences studijas Lela Kavtaradze projektā.

Šis dizains lielam dārzam ap lauku māju Lela Kavtaradze studijas dizaineru pirmā pieredze ar ainavu. Tās autori drosmīgi eksperimentē ar neparastām augu, materiālu un formu kombinācijām. Visi darbi, protams, tika veikti, konsultējoties ar ainavu arhitektiem.
Rezultāts ir gleznains dārzs okras, violetā un gaiši zaļā krāsā ar rožu un hortenzijai raksturīgu rožu un hortenzijai raksturīgu ziedu dobju maisījumu, starp kurām aug aromātiski garšaugi.

Augu sastāvs. Dārzam nav īpaša stila, viss ir ļoti eklektisks un gleznains. Zālāji mijas ar puķu dobēm.

Tika izveidota puķu dobe ar Royal bonica un Spirit of Freedom šķirņu rozēm, kas apauga ar tādiem augiem kā cymicifuga, salvija, Hakonechloa. No tām izaug nošķeltas taisnstūra formas grēdas. Pie ieejas tika iestādītas dārza hortenzijas. Tie lieliski darbojas ēnā. Zem tām augs sulīgs kalnu grīslis. Pa īpašuma perimetru stiepjas augsts zaļš žogs, kas veidots no labi koptām divus metrus augstām tūjām. Dažās vietās tie ir stādīti kā "sienas" bambusa un bērza koki. Dizaineri bija tik aizrāvušies, ka pat iestādīja kokus uz garāžas jumta, kas atrodas blakus mājai. Bija tukša telpa, kas gribēja aizvērties. Jumta plātnes tika nostiprinātas, lai tajās varētu viegli augt dekoratīvās priedes un sarkanās kļavas.

Telpas izvietojums. Visas ēkas trīsdesmit hektāru lielajā teritorijā ir būvētas no dabīgiem materiāliem. Māja ir pabeigta ar porainu akmens Chipo de Gre. Ceļi tika veidoti neparastā zig-zag rakstā un izklāti ar akmeņiem un kokmateriāliem.

Lasīt arī  10 dārzkopju padomi no ainavu veidotājiem

Daudzfunkcionāls paviljons ar virtuvi, ēdamistabas un atpūtas zonu ir izgatavots no Kanādas sarkanā ciedra. Baseins ir īpaši veidots zilgani pelēkā slānekļa krāsā, lai tas neizceltos, pateicoties nedabiskajai ūdens krāsai. Zemes gabala centrā aug milzīga egle. To ieskauj liels zāliens, kur īpašnieki spēlē golfu. Atpūtas zona, kas ierāmēta ar dekoratīviem raudošiem ķiršu kokiem. Lai saglabātu plašuma sajūtu, netika plānota nekāda turpmāka apbūve.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: