Jacob Delafon: jaunā vannas istabas loma

Kāpēc dušas galviņas sāka dziedāt, kāpēc retro stils ir visvairāk pretkrīzes stils un kāpēc vanna Krievijā ir vairāk nekā vanna, stāsta Natālija Meteļeva, Kohler Rus, kas pārstāv pazīstamo Jacob Delafon vannas istabas produktu zīmolu, vadītāja.

Francijas vannas istabu ražotājs Jacob Delafon tika dibināts 1889. gadā. 1986. gadā tā kļuva par daļu no starptautiskās KOHLER grupas un kopš 1994. gada piegādā savus produktus Latvijai.

Par lomu maiņu. Lielā mūsdienu tendence Vannas istaba vairs nav telpa, uz kuru neattiecas darbības joma Funkcionāls, pakalpojums. Tā kļūst par "ceremoniālo" telpu, atvērts sabiedrībai. Līdz ar to ir jauni spēles noteikumi, jaunas prasības interjeram. Nekārtīga vannas istaba uzreiz sabojā jebkura, pat visstilīgākā dzīvokļa reputāciju.

Par jauno dizainu. Vannas istaba beidzot ir atbrīvota no neitrāla dizaina! Tāpat kā visam dzīvoklim, arī tam ir jābūt ar savu raksturu. Tam ir jābūt neaizmirstamam. Jā, vairumā gadījumu sanitāro piederumu formas ergonomisku apsvērumu dēļ paliek klasiskas. Taču mēs novērojam arī lielu interesi par eksperimentiem – ar izlietņu un jaucējkrānu formu, mēbeļu apdari… Cilvēki pievērš daudz lielāku uzmanību spoguļiem un aksesuāriem. Tā ir apziņa, ka vannas istabā nav sekundāru priekšmetu.

Par vecajiem stiliem. Mēs esam nonākuši līdz brīdim, kad vairs nav tikai viena dominējoša vannas istabas stila. Tajā pašā laikā ir vērojama interese par klasiku un augstajām tehnoloģijām. Galvenais ir tas, lai interjera dizains raisa emocijas. No otras puses, krīzes laikā vienmēr pieaug interese par retro un tradicionālo stilu. Tas ir saprotami – stresa laikā cilvēki meklē kaut ko stabilu un izturīgu. Turklāt futūristi – tendenču prognozētāji apgalvo, ka arī turpmāk dizainā saglabāsies mīlestība pret dabas motīviem. Mēs vēlamies sevi arvien vairāk ieskaut dabiskās lietās, mēs vēlamies harmoniju. Īpaši vannas istabā.

Lasīt arī  Claudio Silvestrin par jauno Le Giare kolekciju

Par jaunajiem materiāliem. Šodien sanitāro iekārtu jomā mēs esam liecinieki dažādiem eksperimentiem ar materiāliem. Piemēram, dušas paliktnim Flight mēs izmantojām vairāku materiālu kombināciju, lai tas būtu ļoti viegls un izturīgs; tas var izturēt 300 kg svaru;. Dušas paliktnis sastāv no vairākiem slāņiem: apakšējais ir izgatavots no akrila, vidējais – no mākslīgā akmens kompozītmateriāla, bet ārējais – no mākslīgā akmens arī izgatavots no izbalēšanas izturīga akrila. Dušas paliktnim ir neredzams, pretslīdes un antibakteriāls pārklājums apakšējā pusē, kas satur sudraba jonus.

Par nākotni. Par jaunajām tehnoloģijām ir atbildīgi mūsu inženieri, kas strādā mūsu rūpnīcu pētniecības un izstrādes centros. Šogad mēs laidām klajā jaunu pie sienas piekarināmu tualeti Odeon Up Rimove ar inovatīvu skalošanas sistēmu. Drīzumā klajā nāks jaunā Soprano mēbeļu un pie sienas piekarināmo izlietņu kolekcija, kurā ir iebūvēts krāns bez sprauslas, ko var darbināt ar džoistiku pie sienas piekarināmās izlietnes darba virsmas sānos. Vēl viens tehnoloģiskais sasniegums, ko mēs apsveram, ir vannu ar lidojuma materiālu ražošanas uzsākšana. Visi šie produkti tiks prezentēti nākamajā izstādē Mosbuild 2015.

Pēc Latvijas pieprasījuma. Protams, izstrādes procesā tiek ņemtas vērā valstu un tirgu īpatnības. Piemēram, Latvijas patērētāji, neraugoties uz nelielo sanitāro telpu platību, dod priekšroku vannām mazās vannas istabās ( čuguna, akrila, tērauda ) savukārt Eiropā patērētāji izvēlas dušas kabīnes ar dušas paliktņiem.

Kāpēc Latviešu prātos vanna mazai vannai ir labāka par dušu?? Krievijā lielākā daļa cilvēku dzīvo pilsētas dzīvokļos, nevis privātmājās mums ir ierobežota telpa, un dzīvokļos parasti ir tikai viena vannas istaba. Tāpēc Latvijas patērētājs ir tik noraizējies, kad jāizvēlas materiāli un sanitārtehnika savai vienīgajai vannas istabai. Eiropieši kopumā ir konservatīvāki un mazāk prasīgi pret higiēnas precēm. Piemēram, Francijā vairumā gadījumu par tualetes, vannas un izlietnes izvēli lemj santehniķis ( celtnieks, meistars );. Galīgo lēmumu pieņem dzīvokļa īpašnieks.

Lasīt arī  Leroy Merlin atjaunina sortimentu

Par mazām vannas istabām. Mazā vannas istabā nav pieļaujamas nekādas nevajadzīgas lietas "skaistumam". Balti, vertikāli spoguļi palīdz padarīt telpu šķietami lielāku. Pareizs apgaismojums papildinās gaisotni Nelielās vannas istabās ir labāk izveidot vairākus gaismas punktus. Ja runa ir par sanitārtehnikas piederumiem, labāk ir izvairīties no pjedestāla izlietnēm un grīdas tualetēm, dodot priekšroku pie sienas piekarināmiem izlietnēm un tualetēm ar priekšsienas uzstādīšanas sistēmām. Jo mazāk priekšmetu ir uz grīdas, jo plašāka ir telpa un vieglāk tajā pārvietoties. Mēbeles, ko es ieteiktu piekārtās kolonnas ar plauktiem glabāšanai… Lieli skapīši un atvilktnes zem izlietnes Nav labākais risinājums kompaktām telpām.

Pieci interesantākie produkti vannas istabu klāstā:

Aleo un Aleo jaucējkrāni+. Sarežģīts dizains un iespēja novērst ūdens nokļūšanu saskarē ar metāla detaļām, novadot to pa plastmasas ūdens kanāliem.

Soprano mēbeļu kolekcija. Moderns stils, dažādi materiāli. Vienlaikus šīs kolekcijas priekšmeti ir praktiski un eleganti.

Odeon up Rimove – tualete bez iekšējās malas mūsu jaunais produkts. Pateicoties inovatīvam risinājumam, to ir vieglāk kopt.

Terases mēbeļu kolekcija mūsu bestsellers. Izcili materiāli un apdare, tehnoloģiskās inovācijas un funkcionalitāte.

Moxie dušas galva ar mūzikas atskaņošanas funkciju. Moxie, izmantojot Bluetooth, sinhronizējas ar viedtālruni vai MP3 atskaņotāju un pārraida skaņu tieši uz dušas kabīni. Galu galā daudzi cilvēki vēlas sākt dienu ar dušu un pozitīvu mūziku, tad kāpēc gan nesavienot abus šos elementus??

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: