Dima Loginovs par funkcionālo dizainu

Kas tiek uzskatīts par labu dizainu?? Vai objekta funkcija ir tik svarīga?? Dima Loginovs, dizaina kolekciju autors VitrA, Microsoft, Elle Decoration, Studio Italia Design un daudziem citiem, stāsta par

Par funkcionalitāti. Es esmu kategoriski pret dizaina noteikumu apspriešanu, jo tie neeksistē. Šeit ir piemērs – slavenā vāze "Snot" Marsels Vanderss (Marcel Wanders). Funkcionalitāte? Vāzē gandrīz nav vietas vairāk par vienu ziedu. Un maz ticams, ka kādam pat ienāktu prātā ielikt tajā ziedu. Konstruktīvisms? Saistībā ar vāzi šis jēdziens rada daudz jautājumu. Ekonomika? Protams, tā nav. Estētiskā izteiksme? Noteikti. Tātad tas nav "skenēts smēķis" katram klientam, pārveidots vāzē, tiks uztverts kā estētiska pilnība. Tad kāpēc šis temats kļuva tik slavens?? Vienkārši tāpēc, ka tas ir.. foršs dizains.

Par labu dizainu. Tas, kas šodien šķiet neveiksmīgs, rīt kļūs par bestselleru. Tā tas bija, piemēram, ar Vernera Pentona krēslu, kuru neviens nevēlējās ražot vairāk nekā desmit gadus. Kopš tā laika ir pagājuši piecdesmit gadi, un Pantona krēsls – visur. Vēl viens piemērs arhitekta Zahas Hadidas karjeras sākums. Izlasiet, ko par to ir rakstījuši kritiķi! Neesmu pārliecināts, ka mēs visi esam labi eksperti šajos jautājumos. Laiks – labākais eksperts.

Par tendencēm. Man tas nav vajadzīgs, man ir laba tendenču izjūta. Es neanalizēju projektēšanas posmā. Es jau zinu, kādas idejas man ir jāmeklē, kad sēžos pie datora. Tas nenozīmē, ka pēc tam, kad mans galvenais darbs ir pabeigts, pie produkta nestrādā citi speciālisti – tehnologi, mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālisti utt. .


Interviju pilnībā lasiet vietnē

Lasīt arī  4. sezona PIEVIENOT BALVAS
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: