Slēdži

Šajā rakstā mēs centāmies sniegt vispārīgu priekšstatu par slēdžiem, klasifikācijām, dimmeriem un dimmeriem.

Termins "stils" attiecas arī uz slēdžiem.

Slēdži: klasifikācija

Slēdžus pēc to darbības principa var iedalīt trīs lielās grupās: sviras, spiedpogas un neatkarīgas spiedpogas.

 • Sviru slēdži ( līdzsvara slēdži ). Tās darbojas pēc šūpoļu principa: pēc ieslēgšanas ķēde ir slēgta un to var atkal atvērt. Tā darbojas lielākā daļa mājsaimniecības slēdžu.

Sviras slēdži darbojas kā šūpoles: slīdošā poga pārvietojas tikai pa kreisi-pa labi vai uz augšu-uz leju.

 • Unica klases 2 pogu slēdzis ar LED indikāciju no Schneider Electric
 • LS 990 2-gang-switch melns slēdzis no Jung rūpnīcas
 • Kvadrātveida slēdzis no rūpnīcas Meljac
 • Slēdzis 16733.42 no rūpnīcas Vimar

Unica klases divvirzienu slēdzis ar displeju no Schneider Electric.

 • neatkarīgiem pogas slēdžiem. Šāda tipa slēdži slēdz ķēdi, kad poga ir nospiesta, un atver to, kad tā tiek nospiesta vēlreiz. Pateicoties peldošajai Tie ir ļoti ērti un uzticami: kontakti aizveras neatkarīgi no tā, vai poga nospiesta centrā vai malā.
 • Nospiežot pogu ( pašizvelkamais ). Tajos ķēde tiek slēgta, kad poga ir nospiesta, un atveras, kad ()poga tiek atlaista. Tas ir durvju zvanu darbības princips.

Neparasts slēdža ar vadu piemērs ( t.. nabassaites slēdzis ). Lai ieslēgtu gaismu, parasti ir jāvelk vads. Bet šajā gadījumā, nospiežot pogu.

Pie slēdžiem pieder arī slēdži, kas pazīstami arī kā caurvadi vai šķērsslēdži. Viņi strādā pāros vai grupās Viens slēdzis slēdz ķēdi, citi atver ķēdi citur. Slēdža indikators norāda, ka ķēde ir slēgta.

Papildus mehāniskiem slēdžu veidiem ir arī skārienjutīgas ierīces Lai tos ieslēgtu un izslēgtu, tiem tikai jāpieskaras.

Lasīt arī  Ķēdes slēdža izvēle. Kādus parametrus elektriķi izmanto, lai izvēlētos "automātiskās mašīnas".

Skārienjutīgo slēdžu piemēri

 • Celiane skārienjūtīgais slēdzis no rūpnīcas Legrand
 • TippiT slēdži no rūpnīcas Arcon
 • Mona slēdzis no rūpnīcas Basalte
 • TRANCENT maiņa no Merten

Legrand Celiane skārienjutīgais slēdzis.

pats dizainers. Daži uzņēmumi ( piemēram, Alypower ) piedāvā apdrukas slēdža pogai. Var izmantot visu veidu fotoattēlus, izdrukas un rakstus. Piemēram, varat izmantot sienas slēdzi, lai saplūstu ar tapetēm. Pie

Slēdža konstrukcija

Ir arī divu veidu slēdži, kurus var izmantot atklātai vai slēptai elektroinstalācijai. Slēptās elektroinstalācijās slēdži ir "iebūvēti" sienā, ievietota speciālās instalācijas kastēs. Atklātās instalācijās var izmantot īpašus virsmā montējamus slēdžus. Dekoratīviem nolūkiem izmanto ne tikai virsmas slēdžus, bet arī ārējo ( neslēpto ) elektroinstalāciju.

Slēptā elektroinstalācija ir populārāka elektriķu vidū nekā atklātā elektroinstalācija. Bet pēdējais no tiem ( attēlā ) var būt dekoratīvs elements, pateicoties savītiem vadiem.

Kas ir reostats?

Slēdžus ar iebūvētiem dimmeriem sauc par dimmeriem. Reostatslēdznieki kontrolē dimmeru slēdžus, lai palielinātu vai samazinātu gaismas intensitāti, nemainot spuldžu skaitu (). Reostats samazina enerģijas patēriņu un paildzina lampas kalpošanas laiku, samazinot lampas spriegumu. Tas ir ērti arī no enerģijas taupīšanas viedokļa.

( dimmeri )

 • Gaismas reostats uztvērējs/raidītājs ar Legrand indikāciju
 • Dimmeris 1 no Meljac rūpnīcas
 • Celiane dimmera slēdzis bez norādēm no Legrand
 • Dimmera stikls melns no Jung rūpnīcas

Gaismas reostats uztvērējs/raidītājs ar indikāciju Legrand.

"Viedie" slēdži. Ir arī sarežģītāki skriptu, tā sauktie "viedie" slēdži. Tos var izmantot vairāku slēdžu vienlaicīgai kontrolei, programmējot tos dažādiem iepriekš konfigurētiem scenārijiem. Papildus apgaismojumam ar šādu dimmeru slēdzi var vadīt arī apkures sistēmas, signalizācijas sistēmas u. c. Ārēji slēdži parasti ir pogas vai pogas, dažreiz divas vai trīs, ierāmētas ar rāmjiem. Rāmji nosaka slēdža "toni" – tie ir pieejami dažādās krāsās un no dažādiem materiāliem.

Attēlā: KRMTSD Alpin white no Jung.

Dimmeri ir iedalīti grupās atkarībā no lampu tipa un sprieguma, kam tie ir paredzēti:

 • Kvēlspuldzēm un halogēna spuldzēm, 220 V.
 • Zemsprieguma halogēnspuldzēm, ko darbina transformatori.
 • Luminiscences spuldzēm. Atkarībā no darbības principa dažus dimmeru slēdžus var izmantot tikai ar tinuma transformatoriem, bet citi ir piemēroti elektroniskajiem transformatoriem.
Lasīt arī  RCD atvienošanas ierīces izvēle

Universāls reostats

Ir arī sarežģītākas universālās ierīces Tos vada iebūvēts mikroprocesors, kas nosaka slodzes veidu un pēc vajadzības pielāgojas. Universālie dimmeri var būt rotējoši – Reostats ir regulējams ar pagriežamu pogu un ar pogas pieskārienu Ēmošana tiek regulēta ar pogas pieskārienu. Ir arī modeļi ar tālvadības pulti.Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: