Kustības sensori apgaismojumam

Apgaismojumam paredzētie kustības sensori ir visizplatītākais kustības sensoru veids. Lūk, kā tas ir veidots un kā tas darbojas.

Kas ir viedā māja? Tas ir kontrolēts vairāku ierīču kopums, kas nodrošina mājas komfortu. Apgaismojumu, telpu ventilāciju, apkuri un televīziju vai videonovērošanu var kontrolēt ar vienu tālvadības pulti.

Kas ir viedā māja? Tas ir kontrolēts vairāku ierīču kopums, kas nodrošina mājas komfortu. Ar vienu tālvadības pulti var kontrolēt apgaismojumu, telpu ventilāciju, apkuri un televīziju vai videonovērošanu.

Paslēpt

Kustības detektori: pamati

Kas tas ir? Kustības detektori ir sensori, kas reaģē uz personas parādīšanos telpā. Apgaismojums, videokamera virs ieejas durvīm vai gaisa kondicionēšanas sistēma var iedarbināt kustības sensoru.

Tās parasti tiek uzstādītas vietās, kur cilvēki pastāvīgi neatrodas: gaiteņos, gaiteņos, kāpņu telpās.

Kustības sensors gaismas ieslēgšanai Populārākais veids. Gaismekļi ar kustību detektoriem var ietaupīt līdz pat 70 % no telpu apgaismojumam patērētās enerģijas.

Sienu kustības detektoru piemēri.

Silts/auksts . Nodarbinātības sensors, kura pamatā ir duālā tehnoloģija, ietver infrasarkano sensoru un kustības sensoru. Trauksmes sistēma tiek iedarbināta, kad tiek saņemti divi sensoru signāli. Citiem vārdiem sakot, ja vējš aizkarus telpā aizpūš, sensors nereaģēs. Taču, tiklīdz uz loga uzlēca kaķis un termiskais sensors nostrādāja, sistēma ieslēdzas pati.

Attēls: Busch-Jaeger kustības sensors.

Kustības sensora princips

Fotoelements + termiskais fons. Kustības sensors ir diezgan "gudrs": cilvēki var pārvietoties telpā dienas laikā, bet gaisma ieslēdzas tikai vakarā. Tas, ka ierīcei ir fotoelektriskais elements, pateicoties kuram tā ieslēdzas tikai tumsā. Mūsdienu modeļi reaģē arī uz termiskā fona izmaiņām. Busch-Jaeger apgaismojuma kustības sensori sastāv no infrasarkanā pasīvā detektora un elektroniskā slēdža. Ja termiskais fons mainās, sensors iedarbina. Ierīce reaģē tikai tad, ja mainās termiskā vide, t. i., ja siltuma avots ir kustībā. Ja objekts ir statisks ( cilvēks ir aizmidzis )- Sensors izslēdzas.

Prom no akumulatoriem! Nav ieteicams uzstādīt kustību detektorus sildītāju tuvumā: tie rada silta gaisa viļņus ( t.. konvekcija ). Var rasties viltus trauksmes signāli.

Automātiski vai manuāli? Daži sensori darbojas tikai automātiskajā režīmā, citiem ir iespēja pārslēgties uz manuālo režīmu. Parasti lietotājs pats var regulēt termiskā objekta lielumu, uz kuru sensoram jāreaģē, darbības laiku un aizkavi pirms izslēgšanās, apgaismojuma līmeni.

Lasīt arī  Elektroinstalācijas izstrādājumi īpašiem pielietojumiem

Axor mikseris 38119000 / 38120000.

Kur uzstādīt kustības sensoru?

Platumā un augstumā. Telpas sensori tiek uzstādīti 80-100 cm virs grīdas, lai tie būtu to "redzeslaukā" Sargājiet mājdzīvniekus no ceļa. Sensoru kontroles zona – 90-180 grādi horizontāli un 10-15 grādi vertikāli. Kāpņu modeļi ir 30 grādu horizontāli. Šādā veidā var sasniegt arī personas, kas kāpj un nolaižas pa kāpnēm. Ierīces darbības rādiuss parasti ir ierobežots līdz 6-8 metriem.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: