Cietā kurināmā apkures katls: kas jāņem vērā, izvēloties?

Pirolīze vai granulas, viena kurināmā vai vairāku kurināmo veidu? Kā augšējā degšana ir labāka nekā apakšējā degšana un vai ir nepieciešams vilkmes regulators?? Cietā kurināmā katli tikai no pirmā acu uzmetiena daudz neatšķiras viens no otra. Mācīties izprast tirgū pieejamos modeļus.

Viena un vairāku kurināmā veidu modeļi

Tikai vienam vai dažādiem kurināmajiem. Tiek izmantoti šādi kurināmā veidi ( koksne un atkritumi ( šķelda ) ogles, kokss, kūdra vai granulas ( granulas ). Tirgū ir modeļi, kas paredzēti tikai viena veida degvielai. Ir arī katli, kas var darboties ar vairākiem vai pat visiem iepriekš minētajā sarakstā iekļautajiem kurināmā veidiem. Tās atšķiras pēc konstrukcijas īpašībām. Ražotāji norāda, ka vienkurināmā un kombinētā kurināmā iekārtām ir atšķirīgi konstruētas sadegšanas kameras un siltummaiņi. Tāpēc degvielas izmantošana, kas nav ieteicama šai iekārtai, var izraisīt tās efektivitātes samazināšanos, atsevišķu mezglu un agregātu priekšlaicīgu nolietošanos. Jāatzīmē, ka daži tehniskie eksperti apšauba šo apgalvojumu, lai gan par šo jautājumu nav statistikas datu.

Lasīt arī  Katlu māja ar cietā kurināmā apkures katlu

Efektivitātes palielināšana līdz pat 85%. Dabasgāzes katls vai pirolīzes apkures katls Ar īpašu sprauslu: koksnes gāze, kas rodas katla sadegšanas kamerā, sadeg īpašā veidā un rada lielu siltuma daudzumu. ( Parastos katlos tas vienkārši izplūst caur skursteni, tērējot ārējo gaisu. )

Attēlā: Buderus Logano S121-2 pirolīzes katls.

Modeļi ar pirolītisko sadegšanu

Pirolīzes katlu plusi:

  • ekonomika — ) kurināmais pirolīzes katlos deg vairākas reizes ilgāk nekā parastajos katlos ( vidēji 7-10 stundas ).
  • draudzīgums videi — šie katli gandrīz neizdala kvēpus vai piesārņojumu un atstāj mazāk pelnu.

Pirolīzes katlu trūkumi:

  • pieejamībapirolītiskais katls maksā 1,5-2 reizes dārgāk nekā parasts katls.
  • viena degviela Pirolīzes katli Piemērots tikai malkai, cits cietais kurināmais tajās nav atļauts.
  • ir atkarīgi no elektrotīkla — savienojums, kas nepieciešams ventilatoriem, kuri iepludina gāzi pēcdedzes kamerā.


Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: