Pāļu paklāji: klasifikācija

Vilnas paklāji ir ļoti izplatīti. Ir vairākas šo produktu šķirnes. Kādi ir vairāku pūru paklāju plusi un mīnusi??

Paklāju izvēle ir pārsteidzoša – Senatnīgs, mākslīgi novecojis, dizains, izsmalcinātas tehnikas no dabīgiem materiāliem. Paklājam var būt svarīga zonējuma loma. Piemēram, atpūtas zona, kas sastāv no dīvāna, pāris krēsliem, kamīna… Kā to izdarīt?Pirmkārt, izvēlieties pareizo izmēru: jūsu paklājam jābūt nedaudz mazākam par platību, kurai tas paredzēts. Otrkārt, paklājam jābūt vienīgajam spilgtajam akcentam interjerā. Nepārspīlējiet! Izvairieties no spilgtas krāsas paklāja izmantošanas blakus neparastām mēbelēm vai uzmanību piesaistošām sienām. Ja vēlaties tikai mājīgu, relaksējošu klasisku izskatu, tad grīdas un polsterējuma krāsā ieturēts paklājs ir tieši jums piemērots.

Paklāju izvēle ir pārsteidzoša – Senatnīgs, mākslīgi izgatavots, dizains, meistarība un dabīgi materiāli. Paklājam var būt svarīga loma jūsu interjerā. Piemēram, atpūtas zonu ar dīvānu, pāris krēsliem un kamīnu var akcentēt ar paklāju. Kā to izdarīt pareizi?Pirmkārt, izvēlieties pareizo izmēru: jūsu paklājam jābūt nedaudz mazākam par platību, kurā vēlaties, lai tas ietilptu. Otrkārt, paklājam jābūt vienīgam un spilgtam interjera akcentam. Nepārspīlējiet! Izvairieties no spilgtas krāsas paklāja izmantošanas blakus neparastām mēbelēm vai uzmanību piesaistošām sienām. Ja vēlaties tikai mājīgu, relaksējošu, klasisku noskaņu, tad jūsu grīdas un polsterējuma krāsā ir piemērots paklājs.

Paslēpt

Paklāja pile materiāls

Grīdas segumi sastāv no pamatnes un kaudzes, bet parasti tos klasificē pēc virsējā slāņa. Paklājs var būt dabīgs vai sintētisks. Izturīgākie materiāli: zīds un neilons. Vilna ir viegli tīrāma, un visantistatiskākais ir polipropilēns, kas ir diezgan izturīgs pret netīrumiem. Un par labāko cenu. Runājot par greznību, visdārgākajiem paklājiem ir zīda pīrāgs.

Lasīt arī  6 brīdinājumi par segu, no kuras nevēlaties izkļūt

Pāļu augstums

Paklājus ar pile var iedalīt trīs grupās:

 • Īsa pūkas paklāji ( ar pūkas augstumu līdz 5 mm ). Un bieži vien tie ir paklāju skrejceļi. Tie ir izturīgi un viegli kopjami.

Īss kaudzes paklājs.

 • Paklāju ražotājs VJ- 51 no Cucumbers
 • Paklājs Kilim RI-3, no rūpnīcas Cucumbers
 • Paisley Blue no Cucumbers
 • Brush Stroke Blue paklājs no rūpnīcas Cucumbers

Paklājs VJ- 51 no Cucumbers.

 • Vidēja garuma paklājs ir mīkstāks, un ar to ir jārīkojas uzmanīgi, taču tas joprojām ir ļoti praktisks. Lieliski piemērots bērnu guļamistabām.

Vidēja kupuma paklāji.

 • Rolf Benz paklājs Elementi 7232
 • NATURE ZEN paklājs no rūpnīcas Ligne Roset, dizains ligne rosette
 • Circolo paklājs no Rolf Benz rūpnīcas
 • Shaggy P 152G / P 152A by Bretz, izstrādāja Bretz Brothers

Elementi 7232 – Rolf Benz.

 • Augsta pūra paklāji ( pūra biezums no 15 mm ) nepieciešama īpaša apstrāde. Tā ir mīksta, tāpēc ir ideāli piemērota guļamistabai.

Augsta pūra paklāji.

 • Paklājs Elementi 7232, Rolf Benz
 • Paklājs CACT 01 11 Gervasoni
 • Shiny Zebra by Bretz
 • GREGORY no Ligne Roset, dizainere Lacoua Gregory

Rolf Benz Elementi 7232.

Kaudzes izskats

Paklāju pūru cilpas var būt vai nu grieztas ( ar augstu pūru ) vai bez griezuma ( ar īsu un vidēju pūru ). Taču ir arī variantu kombinācijas.

No kaudzes struktūra ir atkarīga no paklāja funkcionalitātes: vai tas kļūst par stilīgu interjera elementu vai vienkāršu izolatoru. Paklāja cena ir atkarīga arī no kaudzes veida. Daudzskaitļa kaudzes ir grūtāk izgatavot, tāpēc tās ir dārgākas.

Daudzlīmeņu cirpšana ļauj veidot sarežģītus paklāja rakstus, neizmantojot krāsošanu.

Pāļu veidi

Looped daudzpakāpju. Dažāda garuma cilpas veido reljefa rakstu. Kūlas ir daudz prasīgākas, un ar tām ir jārīkojas uzmanīgi. Paklāju nedrīkst saburzīt, citādi tas zaudēs savu skaisto reljefu.

Viena līmeņa cilpa. Cilpas nav sagrieztas, tām ir vienāds garums.

Vienlīmeņu pīļu paklāja piemērs ar nenogrieztām cilpām.

Paklāja kaudzes blīvums. Paklāja kalpošanas laiks ir atkarīgs no tā kaudzes blīvuma. Jo tuvāk šķiedras ir viena otrai, jo garāka ir kopējā forma, krāsa un elastība. Blīvuma mērvienība ir ( geigi ) platuma attālums, kā arī ( dūriena garums ). Visbiežāk tā svārstās no 680 līdz 2584 g/m2. .

Lasīt arī  Vintage Ziemassvētku rotājumi

Attēlā: NATURE GALETS paklājs no Ligne Roset, dizains ligne rosette.

Ritiniet. Tie ir daudzpakāpju paklāji ar dažādu krāsu dzijām. Dažreiz kaudzes tiek apgrieztas.

Velūrs. Īsā griezuma kaudze rada gludu vienkrāsainu virsmu. Šo pāļu tipu ir visvieglāk tīrīt. Negatīvie aspekti tie var būt netīri.

Saksija. Ar šķirotu kaudzi ar raksturīgu "graudainu" kaudzi Daudzlīmeņu pāļi ir frīzes veids.

Shag- tā ir sava veida saksoņa. Paklājiem ir augsts, diezgan raupjš kaudze.

Cut-loop ( cut-loop ). Nogrieztas augstās cilpas un nenogrieztas zemās cilpas var savstarpēji kombinēt.

Frieze. Augsta, cieši savīta kaudze, ko dažkārt dēvē par "vijīgu kaudzi". Šie paklāji ir skaisti, taču tos ir grūti kopt. Arī uz "cirtainā" paklāja Frīzē redzami visi traipi.

"Krokains paklājs izskatās lieliski, taču to ir grūti kopt.

Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: