10 padomi mājas kinoteātra dizainerim

Tradicionālais konkurss "Labākais mājas kinozāle" notiek ar uzņēmumu MMS. Šajā sezonā tiks vērtēti ne tikai realizētie kinoteātri, bet arī 3D koncepcijas. Izplatīšanas uzņēmuma MMS Cinema attīstības direktors Oļegs Ļugins nolēma pastāstīt jaunajiem dizaineriem par mājas kinozāli.

Attēlā: Oļegs Lugins – attīstības direktors, izplatīšanas uzņēmums 1. Kinoteātri ir atsevišķa telpa mājā, Kurp dodas kino. Tāpēc var droši vilkt analoģijas ar jebkuru daudzzāļu kinoteātri. Kinoteātros nav logu, biljarda un pusdienu galdu. Ja logus var aizklāt ar tumšiem aizkariem, biljarda galdu nevar novietot nekur, tāpēc tas neietilpst kinozālē. Telpa ar biljarda galdu un skaļruņiem ir kinozāle biljarda istabā, nevis kinoteātris.

mājas kinozāle – arhitektūras birojs Fifth radius

2.Kinoteātris Nav spilgtu sienu, gludu cietu virsmu, traktora furnitūras. Vieglas sienas liek ekrānam spīdēt ( pateicoties gaismas atstarošanai ) cietas virsmas nevajadzīgi atstaro skaņas viļņus, un gaismas ķermeņi mēdz grabēt.
Bet, ja nav iespējams izvairīties no baltas krāsas – neizmantojiet to vismaz pirmajā trešdaļā telpas no ekrāna.

Attēlā: modulārā sēdvietu sistēma jūsu mājas kinozālei, Stressless zīmols

3. Mēbeles. Kinoteātrī daudz laika tiek pavadīts nekustīgi, un mēbelēm jābūt īpašām. Dīvāni un pufi ir lieliski, bet pamēģiniet uz pufa sēdēt trīs stundas, un jūs noteikti sāks sāpēt mugura. Kinoteātriem ir īpaši ērti krēsli ar atlokāmiem mehānismiem.

4. Labā kinoteātrī Nav skaļruņu, Tie visi ir iebūvēti sienās un aiz ekrāna. Tāpēc pat netērējiet laiku, lai stūros izvietotu skaļruņu 3D modeļus. Drīzāk strādāt pie mēbeļu un apgaismojuma izvietojuma.

Rostislava Romaničeva mājas kino projekts. Labākā mājas kinozāles projekta uzvarētājs. Otrā sezona."

5. Runājot par mēbeļu izvietojumu. Ja projektā ir vairāk nekā viena sēdekļu rinda, katru rindu paceliet augstāk par iepriekšējo, lai tā neaizsedz skatu. Vienā līmenī nevar izvietot 2-3 krēslu rindas.

6. Starp citu, projektoram nav jākarājas kā Damokla zobenam virs sēdošajiem iedzīvotājiem, to var novietot kastē vai pat pārnest uz blakus esošo telpu, ja tur ir tehniska telpa.

Mājas kinostudija Geometrix.

Skaļruņu novietošana aiz ekrāna būtu labs veids, kā ietaupīt naudu to apdarei, un tas būtu daudz pareizāk pēc visiem noteikumiem.

7. Nav nepieciešams izveidot vairāk nekā 2 vai 3 krēslu rindas. Patiesībā trešās rindas vietā var droši novietot bāra letes. Bāra krēsli principā ir augstāki par krēsliem, un trešā rinda, iespējams, pat nebūtu jāpaceļ ar pjedestālu.

8. Vīna ledusskapju un citu stikla priekšmetu novietošana kinoteātrī ir slikta ideja
( cm. 2. punkts ).

Rostislava Romaničeva mājas kinoteātra projekts. Projekts ieguva balvu par labāko mājas kinozāli. Otrā sezona."

9. Kinoteātros nedrīkst būt televizori, tikai televizori projektors ar ekrānu. Ekrāns kinoteātrī ir stacionāra lieta. Elektriskā ievelkamā ekrāna krāsošana telpā, kas ir kinozāle, nav nepieciešama. Ja esat apņēmības pilns atbrīvoties no ekrāna, varat to aizklāt ar aizkariem.

Starp citu, ja jums nav īsta kinozāles 3D modeļa un jūs to zīmējat paši, atcerieties, ka ekrāna pamata malu attiecība ir 1,78:1 vai 2.35:1.

Mājas kino, autors Totans Kuzembajevs.

Sastāvdaļu novietošana zem ekrāna nav pareiza arī tāpēc, ka katra gaisma vai spīdošs ekrāns kinoteātra skatītāja redzes laukā pasliktina ekrānā redzamā attēla uztveri.

10. Jebkurā kinoteātrī ir galvenais punkts, t. s Zelta plankums, kurā tiek veikti un izmērīti visi aprēķini un leņķi – no skaļruņu izvietojuma līdz ekrāna skata leņķim. Bet to labāk darīt apmācītai personai no uzstādīšanas uzņēmuma.

Lasīt arī  Harman rada augstas izšķirtspējas skaņu
Novērtējiet rakstu
( Vēl nav neviena vērtējuma )
Lace Kalnins

Sveiki, mājas komforta un uzlabošanas entuziasti! Es esmu Lace Kalnins, pieredzējis dizainers ar bagātu pieredzi un aizraušanos pārveidot dzīves telpu par stila un miera oāzi. Ļaujiet man aizvest jūs ceļojumā pa manu dizaina odiseju, kurā katrs projekts ir nodaļa stāstā par mājokļa, kas rezonē ar komfortu un eleganci, radīšanu.

Pievienojiet komentārus

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: